MUŽI - Extraliga - 8. kolo - 21. 10. 2022 18:00hod
8:9
(2:3, 5:1, 1:5)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

1.Galajda (Repka) - 0:1, 10.N.Ondrášik (Kvasnica) - 1:2, 16.Kvasnica (Kubovič) - 1:3 (P), 22.Kubovič (Kvasnica) - 2:4, 45.Amrich (Kvasnica) - 7:5, 51.Repka - 8:6, 56.Dobrovodský (Repka) - 8:7, 59.Bulejčík (Kvasnica) - 8:8, 60.Kubovič (Kvasnica) - 8:9

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Klobučník (41.Ďurmek) - N.Ondrášik, Machara, Dobrovodský, Repka, Habánek, Babík - Kvasnica, Kubovič, Amrich, Mitucha, Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Mandinec, Šálek. Tréner: J.Holovka

Diváci

K loptičke sme sa dostali po prvý raz po tridsiatich sekundách, hneď z prvej našej akcie však Galajda otvoril skóre. Žiaľ, z vedenia sme sa tešili veľmi krátko, už na začiatku 3.minúty vyrovnal domáci Kupec. Hra bola v ďalších minútach vyrovnaná, v 10.minúte ale napriahol zo stredového kruhu Norbert Ondrášik a dostal nás opäť do vedenia. Šancí sme si v ďalšom priebehu vypracovali viac my, trikrát sa v sľubnej príležitosti ocitol Matúš Galajda, ale domáceho brankára Stupku neprekonal. Skóre sa tak menilo až v 16.minúte pri využitej presilovke, autorom gólu bol Tomáš Kvasnica. Hru sme mali pomerne pod kontrolou, ale jedno z mála našich zaváhaní využil na zníženie nášho náskoku v 19.minúte Banga, ktorý sa v brejku ocitol sám pred Klobučníkom.

Zatiaľ čo prvú tretinu sme mohli z našej strany charakterizovať ako sľubnú, druhú jednoznačne ako nevydarenú. Už v 22.minúte síce otvoril jej skóre Martin Kubovič a dostal nás do dvojgólového náskoku, od tejto chvíle nám v nej však už nevyšlo vôbec nič. V 25.minúte sme poskytli dostatok priestoru Bangovi, aby na dvakrát znížil a ten istý hráč o minútu vyrovnal z nariadeného samostatného nájazdu po faule Dobrovodského. Po vyrovnaní sme vyvinuli chvíľkový tlak, ktorý pribrzdilo naše prvé vylúčenie. Presilovku súpera sme síce bez väčších problémov ubránili, no po jej skončení Banga strelou hlboko z vlastnej polovice nachytal Klobučníka „na hruškách“. Aj keď snahu nám v ďalších minútach uprieť nemožno, smerom dopredu sme nevymysleli nič a po ďalších chybách sme ešte trikrát inkasovali. Jedinú našu gólovú príležitosť nepremenil v 38.min. Amrich, ktorý súperovu bránku minul.

Záverečnú časť sme začali so zredukovanou zostavou, Ďurmekom v bránke a pochopiteľným náporom. Hneď v úvode Amrichovu prudkú strelu Stupka kryl, o tri minúty neskôr ten istý hráč zoči-voči Stupkovi minul. Na tretí raz už Amrich ale v 45.min. mieril presne a znížil. Súpera sme zvierali v kliešťach, ten však využil našu otvorenú obranu a v 47.min. Kešeľákom zvýšil na 8:5. V 50.min. nevyužil šancu Martin Kubovič a keď z hry pre zranenie odstúpil náš najagilnejší strelec Amrich, body vyzerali byť pre nás veľmi vzdialené. Na začiatok zvratu v takmer stratenom zápase zatrúbil v 51.minúte úspešným odvážnym prienikom a strelou do „vinkľa“ Jakub Repka. A keď o päť minút skóroval z diaľky po Repkovej prihrávke Dobrovodský, zrazu sme boli opäť v hre. Stály tlak nášho družstva viedol v 59.minúte k vyrovnávajúcemu gólu Bulejčíka. Domáci tréner Siheľský si následne vzal oddychový čas, ktorý však nepomohol. Naši chlapci v záverečných momentoch šli tvrdo za víťazstvom a po strele Martina Kuboviča na začiatku poslednej minúty zápasu sa im ho aj podarilo strhnúť v poslednej chvíli na našu stranu. Pri oboch posledných góloch asistoval Tomáš Kvasnica, ktorý dosiahol v zápase úctyhodnú bilanciu jedného gólu a piatich prihrávok.

V náročnom stretnutí sme si teda pripísali všetky body, ale takých výpadkov, aké nás postihli najmä v druhej tretine, sa budeme musieť v budúcnosti vyvarovať. Sú to vydreté body, cenné najmä preto, že družstvo sa nepoddalo nepriaznivému vývoju a bojovalo až do samého konca. Ale chlapci sami vedia, že to nebolo ideálne. Veríme, že nasledujúca dlhá reprezentačná prestávka nám padne na úžitok. Tešíme sa na hojnú divácku účasť na mestskom derby 17.novembra, srdečne Vás pozývame.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „S herným prejavom družstva nemôžem byť spokojný, stávajú sa nám veci, ktoré by sa stávať nemali. Hneď na budúci týždeň si k tomu sadneme a rozoberieme si to. Čo ale musím vyzdvihnúť, je bojovnosť a maximálna snaha pobiť sa o úspešný výsledok až do konca. Pred poslednou tretinou sme sa dokázali vyhecovať s vierou, že to dokážeme otočiť. Tentokrát to vyšlo, tri body sú skvelé, ale jediná moja pochvala smerom k tímu je len a len za tú bojovnosť.“