MUŽI - Extraliga - 7. kolo - 16. 10. 2022 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
8:4
(2:1,3:1,3:2)
ŠK LIDOBRATISLAVA

7.Mitucha (Kubovič) - 1:1, 10.N.Ondrášik (Mitucha) - 2:1, 24.Babík - 3:1, 34.Pavlíček (Šálek) - 4:2, 38.Galajda (Bulejčík) - 5:2, 50.Bulejčík (Repka) - 6:3, 50.Babík (Šálek) - 7:3, 59.Kubovič (Amrich) - 8:3

Klobučník - N.Ondrášik, Machara, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič- Mitucha, Kubovič, Amrich, Habánek, Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Babík, Šálek

2:3

0:1

00

Kučera, Tomáš

28:13

87

Necelých 48 hodín po krutej porážke v Žiline nastúpilo naše družstvo so snahou o reparát v domácom stretnutí 7.kola proti bratislavskému ŠK Lido Prírodovedec. Náš súper upútal na seba pozornosť pred týždňom rekordným víťazstvom 16:6 nad vedúcim AS Trenčín, v piatok potom podľahol najtesnejším rozdielom 2:3 vlaňajšiemu finalistovi Tsunami Záhorská Bystrica. Aj bez najproduktívnejšieho hráča Tomáša Kvasnicu, ktorý absentoval pre chorobu, sme zápas herne i výsledkovo zvládli a najpríjemnejším prekvapením bolo, že „potiahnuť stretnutie do víťazného konca dokázali najmä mladí hráči, veď napríklad tretia formácia vyhrala svoj minizápas v pomere 3:1.

Začali sme aktívne, v 4.minúte v dobrej šanci netrafil Mitucha, no o dve minúty hostia po protiútoku na jeden dotyk šli svojou prvou strelou na bránku do vedenia. Už o minútu však bolo vyrovnané, Mitucha po druhý raz už mieril presne. Iniciatíva ostala na našich florbalkách, za nerozhodného stavu však hostia našu bránku vo veľkej šanci netrafili a krátko na to prekvapil Mészárosa v bránke hostí gólovou strelou z veľkej diaľky Norbert Ondrášik. Až do konca tretiny sme mali výraznú hernú i streleckú prevahu, zakončovali sme však zväčša z diaľky a prieniky Babíka a Kuboviča Mészáros zlikvidoval.

Na prelome prvej a druhej tretiny sme dostali výhodu prvej presilovej hry, nezahrali sme ju však dobre a tak opraty zápasu zobrali do rúk naši mladí hráči. V 24.minúte po druhý raz pekne prenikol Babík a tentokrát bol v koncovke úspešný. O chvíľu sme síce dopriali hosťom dostatok času a priestoru na zníženie, hra bola v týchto fázach vyrovnanejšia, zakončovali sme menej a väčšinou nepresne, no v 34.minúte si otvoril svoj extraligový gólový účet po prihrávke Šáleka Matúš Pavlíček a v 38.minúte zužitkoval Bulejčíkovu prihrávku na gól Galajda.

Do šatní sme odchádzali s trojgólovým náskokom, ale rozhodnuté zďaleka nebolo. Po našej individuálnej chybe znížilo Lido už v 43.minúte na 3:5 a keďže v ďalšom priebehu nás nadlho zradila koncovka, zápas bol pomerne dlho otvorený. Rozhodujúci zlom nastal až v 50.minúte, keď prekonal striedajúceho Habu v bránke hostí Bulejčík a už o 14 sekúnd aj Babík. Hostia síce dokázali ešte v presilovej hre znížiť, ale konečnú gólovú bodku za zápasom dal do prázdnej bránky Martin Kubovič.

Zápas, z ktorého sme mali možno po žilinskej „nádielke“ a veľmi mladej zostave trochu obavy, sme teda zvládli. Nie všetko bolo síce ideálne, nevychádzali nám presilovky, menej sa presadila prvá formácia, ale o to viac teší, že sa dokázali presadiť mladí hráči – veď Babík, Pavlíček, Bulejčík a Galajda zaznamenali päť z našich ôsmich gólov.

V piatok 21.októbra čaká na naše družstvo ťažký zápas na pôde vlaňajšieho finalistu Tsunami Záhorská Bystrica so začiatkom o 18,00. Najbližší domáci zápas odohráme v domácom prostredí po reprezentačnej prestávke vo štvrtok 17.novembra. Začiatok zápasu nebol ešte stanovený.

HLASY PO ZÁPASE:

Samuel BABÍK, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: „Zápas bol celkom v pohode, až na drobné chyby v obrane. Zahrali sme celkom super florbal a som spokojný že sme ako 3. päťka odohrali celý zápas v poriadku. Oproti Žiline sme nerobili také kiksy v obrane.“

Tomáš KOPECKÝ, hráč ŠK Lido Prírodovedec Bratislava: „Začiatok zápasu bol z našej strany pomalší, mne osobne sa trochu ťažšie dostávalo do tempa. Potom sme sa ale do toho dostali. Dokonca sa nám podarilo dať prvý gól, ale záver nám ušiel. Musíme popracovať na lepšej rozohrávke a koncovke.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: „V piatok sme v Žiline neboli. Nešlo nám vôbec niť, bolo to nekoncentrované, nekolektívne. Dnes sme na ihrisku boli duchom aj kolektívom a v tomto bol obrovský rozdiel. Som rád, že sa presadila aj druhá a tretia päťka, čo je super a treba sa od toho odraziť. “

ŠK LIDO BRATISLAVA:Jakub HORECKÝ: „Prišli sme vo veľmi oklieštenej zostave. Piatkový zápas s Tsunami nás veľmi vyšťavil. Vedeli sme, že Trenčín bude silný na lopte a my budeme väčšinu zápasu brániť. Odišli nám fyzické sily, potrebujeme ich mať 60 minút, a takisto nám chýbala efektivita v zakončení.“