MUŽI - Extraliga - 6. kolo - 14. 10. 2022 19:30hod
10:3
(3:2, 3:1, 4:0)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

3.Kvasnica (N.Ondrášik) - 0:1, 13.N.Ondrášik - 2:2, 28.Kubovič (Kvasnica) - 3:3 (P)

Zostava ŽILINA

Ďurmek (42.Klobučník) - Machara, Dobrovodský, N.Ondrášik, Repka, J.Ondrášik, Cifranič- Mitucha, Galajda, Bulejčík, Kvasnica, Kubovič, Amrich, Habánek, Babík, Pavlíček

Strely na bránku

Hoci Žilina patrí z hľadiska dlhodobých zápasových štatistík k našim obľúbeným súperom, pri jej súčasnej forme bolo jasné, že nás na jej horúcej pôde nič ľahkého nečaká. To, ako sa zápas vyvíjal a ako sa aj skončil, však nečakal určite nikto – ani priaznivci domácich, tobôž nie naši. Šport je však už raz taký, florbal pochopiteľne nevynímajúc: sú dni, keď sa môžete aj roztrhať a nevyjde vám nič. Poslednú dvojcifernú prehru, a ešte o gól vyššiu, sme utŕžili takmer pred piatimi rokmi v Tvrdošíne s Nižnou (17.11.2017 v pomere 3:11). Práve niečo podobné nás teraz postretlo v Žiline a je len na nás, ako rýchlo sa z toho dokážeme „otrepať“. Sila kolektívu sa ukazuje vždy v momentoch, keď sa nedarí, a teraz prišiel čas dokázať to. Sme presvedčení, že naše družstvo to práve takouto silou kolektívneho ducha zvládne. Ako jedna lastovička nerobí leto, tak ani jedna prehra nespôsobí katastrofu. Veríme Vám, chlapci !

Hneď v úvode domáci dvakrát vyskúšali Ďurmekovu pozornosť, do vedenia sme sa však dostali my, keď našu prvú vážnejšiu príležitosť presne zakončil Kvasnica. Ďalších takmer desať minút potom prevažovali pozorné obrany na oboch stranách, no na prelome dvanástej a trinástej minúty šli po našom nedôraznom bránení do vedenia Žilinčania. O tridsať sekúnd síce Norbert Ondrášik vyrovnal, ale to bolo až do konca tretiny z našej strany všetko. Naopak, po presnom zásahu Miškeho šli do kabín s jednogólovým vedením domáci.

Aj druhú časť hry začali aktívnejšie domáci, prvá vyložená šanca bola však opäť na našej strane. Po presnej Pavlíčkovej prihrávke však Habánek zblízka minul. Od tohto okamihu sme začali preberať iniciatívu a v 28.minúte Kubovič v presilovej hre vyrovnal. Pokračovali sme v iniciatíve, no náš tlak bol až do konca tretiny úplne „jalový“, šance sme si prakticky nevytvárali. Naopak, Žilina do našej otvorenej obrany úspešne kontrovala a gólmi Zajaca, Mirta a Šušku nás dokonale vytrestala.

Kto čakal, že v záverečnej tretine spustíme na súpera „oheň a síru“, asi mu od prekvapenia padla sánka. Hrubá chyba v samom úvode umožnila domácemu Mirtovi doslova sa pohrať s Ďurmekom a o ďalšiu minútu po zásahu Janča zblízka bolo už 8:3. Od tých chvíľ sa dá zápas už charakterizovať ako naša márna snaha, ktorá postupom času prerastala cez absolútny kŕč až do totálnej frustrácie. Snahu síce chlapcom vyčítať nemožno, ale na čo siahli, to sa nepodarilo a naše zakončenia lietali na míle od súperovej bránky. Ďurmeka v bránke vystriedal po ôsmom góle Klobučník, no bez toho, že by si siahol na loptičku, zvýšili domáci už na 9:3 a šesť minút pred koncom nás nakoniec neminula ani nepopulárna „desiatka“.

Zápas v Žiline sa nám teda totálne nevydaril, ale nie je ten správny čas lámať palicu a vyčítať si chyby. Naopak, treba to vziať ako povestnú „frčku do nosa“, ktorá prišla v ten správny čas. Ak každý z hráčov začne sám od seba, poučí sa z vlastných chýb a podrží spoluhráčov, nie je možné, aby sa takýto „deň blbec“ zopakoval. Treba však naozaj podržať jeden druhého a zomknúť sa, lebo času je málo a Lido nám v nedeľu nič nedaruje zadarmo.

Veľmi by sme potrebovali aj podporu našich priaznivcov, ktorí vedia podržať družstvo aj v momentoch, keď sa práve nedarí. Prosíme, príďte svoje mužstvo povzbudiť, začiatok nedeľňajšieho zápasu je o 16,00 hod.