JEX - Extraliga - 5. kolo - 09. 10. 2022 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
13:7
(3:2, 4:1, 6:4)
FBK PÚCHOV

3.Šálek (Večeřa) - 1:0, 10.K.Kováčik (Robota) - 2:1, 14.Kyselica (Šálek) - 3:1, 25.Repka (Bulejčík) - 4:2 (P), 26.Šálek (Dohál) - 5:2, 35.Kyselica (Dohál) - 6:3, 40.Galajda (Venglik) - 7:3 (O), 42.Kyselica (Šálek) - 8:3, 48.Galajda (Venglik) - 9:4, 51.Dohál (Šálek) - 10:6, 57.Kyselica (Cifranič) - 11:6, 59.Pavlíček (A.Rendl) - 12:6, 60.Šálek (Kyselica) - 13:6

Polák - Repka, A.Rendl, Večeřa, Cifranič, Robota 0+1, Venglik - Pavlíček, Galajda, Bulejčík, Šálek, Dohál, Kyselica, T.Krajčovič, Mikolka, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

3:3

1:1

1:0

KUČERA - KUBAŠČÍK

52

Prvá tretina bola z našej strany nevýrazná. Šli sme pomerne rýchlo do vedenia, no Púchov pomerne rýchlo vyrovnal. Nasledovala horná žŕdka Pavlíčka, góly Kováčika a Kyselicu, ale súper v presilovej hry znížil a až do konca tretiny sa držal „na dostrel“. Druhú časť sme začali presilovou hrou pre neskorý nástup družstva hostí, ale nevymysleli sme v nej nič. O minútu nám poskytli hostia nesprávnym striedaním ďalšiu početnú výhodu, v poradí už tretiu, ktorú sme konečne zužitkovali strelou Repku. Od stavu 5:2 si vypracovali viacero šancí aj hostia, väčšinou po našich chybách, družstvo však v týchto fázach viackrát podržal brankár Polák. Naopak, my sme z mnohých streleckých príležitostí väčšinou triafali brankára hostí a tak sa skóre znova menilo až v 33.minúte, kedy pri signalizovanom vylúčení nášho hráča znižoval hosťujúci Hrušovský na 3:5. Do konca tretiny sme súperovi po góloch Kyselicu a Galajdu odskočili na 7:3, pričom ďalšie príležitosti hostí opäť likvidoval Polák. Ten mal dosť príležitostí k vyniknutiu aj v poslednej tretine. Kyselica síce hneď v jej úvode zvyšoval na 8:3, no následne mohol Púchov znížiť z nariadeného samostatného nájazdu, ktorý však Vojtek nepremenil. V 47.minúte sme búšili do súpera ako do boxerského vreca, gól dal ale z protiútoku Púchov. Ďalšie príležitosti sme hosťom ponúkali aj naďalej, čo využili za stavu 9:4 na strelenie dvoch „zlepených“ gólov. V posledných minútach to bola už čistá gólová prestrelka, za štyri minúty padli štyri góly, pričom ten posledný opäť po totálnom dobývaní púchovskej bránky zaznamenali opäť hostia.

Zvíťazili sme teda presvedčivo, dvojciferne, naša defenzíva však nebola úplne v poriadku, svojho brankára sme príliš často nechávali súperovým útočníkom úplne napospas. Určite však potešilo viacero vydarených kombinačných akcií druhej formácie, ktorá zaznamenala až osem gólov, niekoľko dravých prienikov Galajdu, spoľahlivý výkon brankára Poláka i výkon mladej tretej formácie. Z troch bodov máme pochopiteľne radosť, ale proti papierovo silnejším súperom určite budeme musieť brániť pozornejšie.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Zápas bol od začiatku pevne v našej réžii. Konečne sme mohli nastúpiť na tri päťky a musím povedať, že tá tretia, zložená prevažne z dorastencov, podala veľmi sľubný výkon, z nej sa mi najviac pozdával výkon Robotu v obrane. Najväčší podiel na výsledku mala tentokrát ale druhá formácia, strelecky i kombinačne sa im mimoriadne darilo. I keď výkon prvej päťky zaostal trochu za očakávaním, celkove hral tím s patričným nasadením a treba ho ako celok pochváliť. Aj brankár Polák podal výborný výkon, je našou stálou spoľahlivou oporou.“