MUŽI - Extraliga - 14. kolo - 17. 12. 2022 14:30hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
CAPITOL FLOORBALL TEAM BRATISLAVA
7:14
(0:4, 2:3, 5:7)

10. Mitucha (A.Rendl) – 0:1. 13. Mitucha (Galajda) – 0:2, 17. Kvasnica (Mitucha) – 0:3 (P), 19. Poruban – 0:4, 26. Kvasnica (N.Ondrášik) – 0:5, 28. Mitucha (Dobrovodský) – 1:6, 33. J.Ondrášik – 2:7, 41.N.Ondrášik (Kvasnica) – 2:8 (O), 41. N.Ondrášik (Kvasnica) – 2:9 (O), 48. N.Ondrášik (Bulejčík) – 4:10, 50. Mitucha (Galajda) – 4:11, 51. Bulejčík (N.Ondrášik) – 4:12, 53. Kvasnica (N.Ondrášik) – 4:13 (P), 60. Kvasnica (N.Ondrášik) – 6:14 (P)

Klobučník (51. Polák) – Machara, Vrábeľ, Dobrovodský 0+1, Repka, Habánek, J.Ondrášik 1+0 – N.Ondrášik 3+4, Kvasnica 4+2, Bulejčík 1+1, Mitucha 4+1, Galajda 0+2, A.Rendl 0+1, Poruban 1+0, Babík, Pavlíček, Peško. Tréner: J.Holovka

3:4

2:3

0:2

Kružel, Drienka

37:43

40

Nastúpili sme bez viacerých útočníkov a tak bol tréner Holovka nútený so zostavou trochu improvizovať. Na krídle prvej formácie nastúpila dlhoročná opora našich zadných radov Norbert Ondrášik, ale zjavne mu to príliš nevadilo. Jeho sedem kanadských bodov hovorí o tom celkom presvedčivo.

Iniciatíva bola od začiatku na našich florbalkách, po dvoch defenzívnych chybách musel však dvakrát hasiť celkom vážne nebezpečenstvo Klobučník. My sme si prvú vážnejšiu šancu vypracovali v 5.minúte, Poruban však na Pempeka nevyzrel. Domáci bránili zodpovedne a disciplinovane a naše šance sa rodili len ťažko. Naopak, v 7.minúte mali ďalšiu „tutovku“ domáci, premeniť ju však nedokázali. Naopak, v 10.minúte vystrelil z uhla Mitucha a loptička zapadla za chrbát prekvapeného brankára domácich. Od tejto chvíle sme získali absolútnu kontrolu nad zápasom, hralo sa takmer výlučne len na polovici domácich. V 13.minúte sa po druhý raz v zápase presadil strelecky disponovaný Mitucha, v 17.minúte sme využili Kvasnicom presilovú hru a v 19.minúte využil hrubú obrannú chybu domácich Poruban na upokojujúcich 0:4.

Ako sme pred prestávkou skončili, tak sme po nej pokračovali. Suverénne, niekedy až s príliš „bohorovným nadhľadom“. Šance Kvasnicu a Mituchu sa gólom ešte neskončili, no Kvasnicova v 26.minúte už áno. V 28.minúte založili domáci protiútok dlhou presnou prihrávkou z hĺbky vlastného obranného územia, Gíret sa šikovne obtočil okolo Macharu a naservíroval loptičku Dluhošovi, ktorý už prázdnu bránku neminul. Už o malú chvíľu síce opäť zvýšil Mitucha náš náskok na päťgólový, potom sme však inkasovali naozaj hlúpy gól, keď loptička, odpálená spred veľkého bránkoviska domácich, zapadla z obrovskej diaľky za Klobučníkov chrbát. Z rovnováhy nás to ale nevyviedlo, v 33.minúte Jakub Ondrášik svojou typickou „jedovkou“ opäť poistil naše vedenie. Hoci bola táto časť hry opticky takmer úplne pod našou kontrolou, výsledkovo to tak nevyzeralo. Naopak, pol minúty pred jej skončením inkasoval Poruban trest na 2+2 minúty a tak nás čakal zdanlivo zložitejší úvod posledného dejstva.

Opäť sa raz však ukázalo, že oslabenia vedia byť našou silnou stránkou. Hneď v úvodnej minúte sa s domácou obranou dvakrát pohrali Noro Ondrášik s Kvasnicom a bolo 2:9. Po týchto góloch sme trochu ubrali nohu z plynu a dovolili bezradným domácim možno viac, akoby sa patrilo. Možno už pod dojmom sviatkov ... Hoci sme pridali ešte ďalších päť gólov, veľa šancí sme ľahkovážne zahodili a naopak dosť inkasovaných gólov bolo naozaj z kategórie zbytočných a lacných. Za plus môžeme označiť stopercentné využitie presilových hier i dva strelené góly v oslabení. Napriek viacerým chybám sme pôsobili v zápase absolútne dominantným dojmom a s výnimkou prvej desaťminútovky sme súpera ani raz nepripustili do situácie, v ktorej by mohol vážne rozmýšľať nad ziskom čo i len bodu.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Bol to z našej strany taký pohodový zápas. Zahrali si všetci hráči, nik sa nezranil, prekonali sme aj to čiastočné strelecké prekliatie z posledných dvoch duelov. V určitých momentoch sme ale boli až príliš nedôrazní a benevolentní, zbytočne sme poľavili a tak najmenej polovica inkasovaných gólov bola zbytočných. Nemalo by sa nám stávať, že po dvoch góloch, strelených v oslabení, dvakrát v oslabení aj inkasujeme. Ale inak som spokojný, myslím, že sme sa celkom dobre naladili na Vianočné sviatky i na ďalšie súboje po novom roku.“