MUŽI - Extraliga - 13. kolo - 10. 12. 2022 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
1. FBC FLORBAL TRENČÍN
5:4p
(1:1,0:1,3:2-1:0)
FaBK ATU KOŠICE

Bránky a asistencie

14.Kubovič (N.Ondrášik)- 1:0, Bulejčík (Galajda)- 2:2, 49.Kvasnica- 3:2 (P), 50.N.Ondrášik (Kubovič)- 4:3, 65.Machara (N.Ondrášik) – 5:4

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Klobušník - N.Ondrášik, Machara, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič, D.Vrábeľ- Kvasnica, Kubovič, Bulejčík, Mitucha, Galajda, A.Rendl, Habánek, Mandinec, Poruban, Šálek

2:3

Vylúčenia

2:0

Využitia

0:0

V oslabení

M. Ďurík - P. Ďurík

Rozhodcovia

21:25

Strely na bránku

228

Diváci

Necelých 48 hodín po tesnom víťazstve v Dubnici n/V na nás čakal v našom domácom prostredí ATU Košice, tradičný súper, ktorý nás vedel v každej sezóne vytrápiť a obrať o nejaký ten bodík. Veď vzájomná bilancia so súperom, s ktorým sme odohrali v extralige najviac vzájomných zápasov, je len tesne-tesnúčko nad hranicou päťdesiatich percent. V tejto sezóne sa Košičanom zatiaľ určite nedarí podľa ich predstáv, momentálne sa pohybujú dokonca pod čiarou play off a nebezpečne blízko barážovým pozíciám. Ukázalo sa však, že pochybovať o kvalitách tejto tradičnej značky by sa nám však mohlo nevyplatiť. Hoci naši chlapci pristúpili k vzájomnému zodpovedne, súper nás opäť potrápil a boli sme radi, že sme v samom závere predĺženia zvíťazili aspoň za dva body.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FaBK ATU KOŠICE 5:4 po predĺžení (1:1,0:1,3:2-1:0)

V 14.minúte sme šli do vedenia, ale smerom dopredu sa družstvá nepresadili. Hostia dokázali vyrovnať a na začiatku 2.tretiny šli dokonca do vedenia. V polovici zápasu vyrovnal Kvasnica z trestného strieľania aj s prispením šťastia a o chvíľu N.Ondrášik opäť dostal náš tím do vedenia. Ani to nás však nedokázalo ukľudniť, nedokázali sme si pripraviť prekvapivé gólové situáciu a tak sa šlo do predĺženia po góle P.Bezega šlo do predĺženia. V riadnom hracom čase družstvá nastrelili po tri žŕdky a tak ťažko povedať, kto bol k víťazstvu bližšie. Keď sa zdalo, že o osude zápasu rozhodnú samostatné nájazdy, tri sekundy pred koncom predĺženia prekvapil Vanya v bránke hostí Machara a v hodine dvanástej rozhodol o zisku aspoň dvoch bodov.

ROZHOVORY PO ZÁPASE:

Martin KUBOVIČ, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: "Vyrovnaný stav veľmi vyhovoval ATU, blokovali strely, dostali sa do laufu a to im vyhovovalo. Finálna fáza nebola z našej strany ideálna. Vďakabohu, že to tam v predĺžení padlo, pretože sme sa trápili v koncovke celý zápas."

Peter BEZEG, hráč FaBK ATU Košice: " Šance boli na oboch stranách vyrovnané. Myslím, že diváci dnes videli dobrý florbal. Mohli sme dať viacej gólov a rozhodnúť, žiaľ domácim to tam padlo. Taký je šport. Bod má pre nás cenu zlata momentálne, ťaháme zlú šnúru prehier. Dnes sme predviedli dobrý výkon a od neho sa odrazíme do ďalších zápasov."


Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Strelecky sme sa trápili v Dubnici aj teraz. Nie je to asi úplne značka ideál. Dnes sme vyhoreli na tom, že sme nevedeli trafiť ani prázdnu bránu. Nie je to dobré, ale taký je šport a môže sa to niekedy stať. "

ATU KOŠICE:Martin FERENC: "Prišli sme v trochu oklieštenej zostave. Každý jeden hráč na ihrisku nechal 120 %, bojovali sme jeden za druhého. Nechcem komentovať tie vylúčenia na konci. Mrzí ma to veľmi. Máme za sebou šnúru prehier, tu sme siahali na úspech a hlúpymi vylúčeniami o to prídeme."