MUŽI - Extraliga - 12. kolo - 08. 12. 2022 20:15hod
4:6
(1:2,2:3,1:1)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

7. Mitucha – 0:1, 16. A.Rendl (Repka) – 1:2, 22.A.Rendl (Galajda) – 1:3, 26. Habánek (Mandinec) – 2:4, 34. Kvasnica (Bulejčík) – 3:5, 60. Mitucha (Poruban) – 4:6

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Ďurmek - N.Ondrášik, Machara, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič - Kvasnica, Kubovič, Bulejčík, Mitucha, Galajda, A.Rendl, Habánek, Mandinec, Poruban, Pavlíček, Babík

Diváci

Druhú, odvetnú polovicu základnej časti Extraligy mužov sme zahájili v Dubnici na pôde domácich Victory Stars až na druhý pokus. Ani tentokrát nedosahovala teplota požadovanú hodnotu 16°C. Keďže však bola „iba“ dva stupne pod hranicou, rozhodli sme sa vyjsť súperovi v ústrety a zápas odohrať. Či sme urobili dobre, ťažko povedať, pretože hrať v takýchto podmienkach je nebezpečné a aj florbalový kumšt sa pochopiteľne vytráca. Vypnuté radiátory a jeden elektrický ohrievač, ktorý by možno vykúril obývačku o rozmeroch 4x5 metrov, to nie je predpoklad vytvorenia regulárnych podmienok. Ťažko si je predstaviť, že v podobných podmienkach by mala pokračovať celá súťaž. Toto nie je nič proti Dubnici, toto je na vážnu úvahu, čo so súťažou, keď vonku „prituhne“ a situácia bude podobná vo viacerých mestách.

Úlohu favorita sme nakoniec „s odretými ušami“ zvládli a udržali si tak neporaziteľnosť zo všetkých doterajších vzájomných zápasov. Ich celkovú bilanciu sme upravili na 23 víťazstiev a tri remízy.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n(V - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:6 (1:2,2:3,1:1)

Zápas v ťažkých podmienkach, s minimálnou diváckou kulisou a dokonca bez hlásateľskej služby, nebol práve tou najlepšou reklamou na vrcholový florbal.

Od začiatku sme si síce vytvorili tlak, ale prvá šanca prišla až v 5.minúte, no Machara zblízka prestrelil. O dve minúty neskôr vybojoval v rohu ihriska loptičku Mitucha, dokázal sa natlačiť pred bránku a poslal nás do vedenia. Týmto okamihom prepísal zároveň klubovú históriu, pretože svojím 228. extraligovým gólom prekonal o jeden presný zásah klubovú ikonu Braňa Kovalčíka. Hralo sa takmer neustále pred domácim Obertom, no v 12.minúte Blažej nechytateľne trafil dlhú skákavú Janigovu prihrávku a bolo vyrovnané. Naše zakončenie bolo potom väčšinou nepresné, až v 16.minúte prestrelil z diaľky Rendl klbko hráčov a opäť sme viedli. V samom závere tretiny zblízka tesne minul domácu bránku Galajda.

Po prestávke sa obraz hry nezmenil, už v 22.minúte zvyšoval na 1:3 Rendl, no už o dve minúty domáci využili prečíslenie dvoch proti jednému a Ďurmeka postavili do úlohy štatistu. Po peknej kombinácii tretej formácie zvyšoval na 2:4 Habánek, vydýchnuť sme si však nemali kedy. Po jednoduchej akcii domácich našiel medzierku medzi Ďurmekovými nohami Pšenák a dostal hŕstku domácich fanúšikov opäť do varu. Šancí sme mali síce dostatok, ale domácich držal nad vodou brankár Oberta, ktorý podal azda životný výkon. Nepremenili sme ani druhú presilovú hru, Mitucha ani trestné strieľanie, ale v 34.minúte Kvasnica predsa len zvýšil.

Druhú tretinu sme končili a tretiu začínali v oslabení, domáci však nevymysleli v presilovke nič. Oberta vyťahoval naďalej parádne zákroky, v 46.minúte tesne minul Bulejčík a o minútu bol náš náskok už opäť najtesnejší, keď po ďalšom z domácich brejkov presne zakončoval Mário Mutala. Strelecky sa nám nedarilo, naopak, v 52.minúte domáci Blažej trafil zblízka len bočnú sieťku Ďurmekovej bránky. V tretej presilovke nastrelil Kubovič hornú žŕdku, Oberta čaroval ďalej a tak to bola v dubnickej mrazničke až do konca hra s ohňom. Minútu pred koncom sa domáci odhodlali k power play, dvanásť sekúnd pred koncom však gólom do prázdnej bránky dal bodku za zápasom Mitucha.

Tri body sme teda tentokrát doslova „ubojovali“, získali tri body a vrátili sa na čelo tabuľky. Hoci o pomere síl na ihrisku hovorí jasne najmä pomer striel na bránku 13:39, ľahko sme mohli prísť o body. Už túto sobotu privítame na domácej palubovke o 16,00 tím FaBK ATU Košice, príďte nás povzbudiť !!!

Ivan Piovarči, športový riaditeľ: „Nechceli sme už komplikovať situáciu a zápas sme odohrali, otázkou je, ako ďalej. Zdravie máme všetci len jedno a pri týchto teplotách je zaručene ohrozené, kvalita športového výkonu len ťažko môže byť špičková a renomé najvyššej celoštátnej súťaže tým trpí. Dnes som podporoval myšlienku zápas odohrať, ale počas zápasu som o správnosti svojej úvahy sám zapochyboval. Myslím, že do budúcnosti sme povinní chrániť zdravie našich hráčov. Teplomer budeme preto nosiť so sebou, lebo latku minimálnej regulárnosti nemožno podliezať donekonečna. Veľkorysosť tu asi nie je namieste.“

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnešný zápas mal dva klady: získali sme tri body a nikto sa nezranil. Inak to malo s ligovým florbalom len málo spoločného.“