MUŽI - Extraliga - 11. kolo - 26. 11. 2022 14:30hod
MŠH Gym.A.Prídavka Sabinov
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV
4:7
(0:3, 3:4, 2:0)

3. Machara (Kubovič) - 0:1 (P), 7. Poruban (Mitucha) – 0:2, 16. Poruban (Mitucha) – 0:3, 21. Kvasnica (Machara) – 0:4, 28. Machara (Kubovič)- 1:5, 37. Mitucha (Poruban) – 2:6, 39. Kubovič (N.Ondrášik) – 2:7

Klobučník (41. Počarovský) – N.Ondrášik, J.Ondrášik, Mandinec, Dobrovodský – Kvasnica, Kubovič, Machara, Mitucha, Galajda, Poruban, Habánek, Babík. Tréner: J.Holovka

1:1

0:1

0:0

Roba - Dugas

19:28

49

Domáci Prešovčania sa snažili v prvej tretine o otvorenú partiu, vypracovali si aj dobré strelecké príležitosti, Klobučník v našej bránke pôsobil však spoľahlivým dojmom a všetky s istotou zlikvidoval. Najviac sa „zapotil“ hneď v 4.minúte, kedy ho ani na dvakrát neprekonal voľný Joščák. To sme však už viedli 1:0, keď našu prvú a jedinú presilovú hru v zápase pri vylúčení Aštaryho premenil na gól po vzornej Kubovičovej prihrávke Machara. Hoci hra bola opticky vyrovnaná, my sme boli efektívnejší – okrem striel Jakuba Ondrášika a Kvasnicu, ktoré zastavili žŕdky domácej bránky dvakrát skóroval po prihrávkach kapitána Mituchu Lukáš Poruban, pre ktorého to bol prvý majstrovský zápas v sezóne a prezentoval sa kvalitným výkonom.

Druhú tretinu sme začali dominantne. Hneď v 40.sekunde zvýšil Kvasnica na 0:4, ďalšie dve minúty sme súpera tlačili doslova v presilovkovom štýle, no následne spálil „tutovku“ po rýchlom protiútoku domáci Krivda a o minútu šťastným bekhendovým odpalom znížil Joščák na 1:4. Hoci sme pokračovali v tlaku a Macharom aj zvýšili na 1:5, už o necelých 20 sekúnd sme po ďalšej chybe znova inkasovali. Hoci sme mali v tejto častí viacero šancí, nepremenili sme ich a vlastnými nepresnosťami sami seba dostávali pod tlak. Naša hra upadla do priemeru, našťastie gólovo sme záver tretiny zvládli: najprv Poruban s Mituchom využili hrubú chybu v rozohrávke domácich a Mitucha príležitosť po prihrávke pred prázdnu bránku pohodlne využil a na začiatku 39.minúty zvyšoval prudkou strelou Kubovič už na 2:7. Tento gól bol naším jubilejným stým gólom v sezóne, žiaľ, v tomto zápase aj posledným.

Do záverečnej časti hry sme vstúpili nesústredene. V bránke dostal príležitosť Počarovský, obrana ho však nechala „v štichu“ hneď v 15.sekunde a Prešov znížil. Aj v ďalších minútach sme viackrát chybovali a náš brankár musel vytiahnuť zo svojho arzenálu viacero ťažkých zákrokov. Náš výkon bol aj v tejto tretine dosť nevýrazný a zameraný akoby len na kontrolu bezproblémového zisku troch bodov. Hoci sme si ešte nejaké šance vypracovali, nepremenili sme ich a tak posledný zásah zápasu zaznamenal v 46. minúte domáci Matis. Prešov nás však už do konca zápasu s výnimkou jedinej šance Joščáka nijako vážnejšie neohrozil, neodvážil sa výraznejšie otvoriť hru a tak posledných pätnásť minút sa zápas vlastne len dohrával.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Zjednodušene sa dá sa povedať, že sme utrpeli víťazstvo. Viazla nám súhra a hoci súper nás ničím neprekvapil, sami sme si mnohými nepresnosťami komplikovali situáciu. Rozhodnuté malo byť už po druhej tretine, tá posledná bola z našej strany už len dohrávanie a florbalový odvar. Dúfam, že sa dáme čím skôr zdravotne do poriadku a budeme môcť plnohodnotne trénovať. Išli sme si však po tri body, tie máme a to je v tejto chvíli najdôležitejšie.“