MUŽI - Extraliga - 10. kolo - 21. 11. 2022 17:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
15:9
(4:2, 4:4, 7:3)
FBK NIŽNÁ

4. J.Ondrášik (Cifranič) - 1:1, 5. Kubovič (Kvasnica) – 2:1, 12. Habánek (Šálek) – 3:1, 19. Kubovič (Kvasnica) – 4:2, 25. Amrich (Machara) – 5:3, 33. N.Ondrášik (Kvasnica) – 6:3, 34. vlastný (Kuráň) – 7:3, 39. Mitucha (Repka) – 8:5 (O), 42. Kvasnica (N.Ondrášik) – 9:6, 43. Dobrovodský (Repka) – 10:6, 47. Kvasnica (Kubovič) – 11:6, 47. A.Rendl (Dobrovodský) – 12:6, 49. Repka (A.Rendl) – 13:7, 55. Kubovič (Kvasnica) – 14:8, 60. Kvasnica (N.Ondrášik) – 15:9

Ďurmek - N.Ondrášik, Machara, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič - Kvasnica, Kubovič, Amrich, Mitucha, Mandinec, A.Rendl, Habánek, Babík, Šálek, Pavlíček. Tréner: J. Holovka

1:1

1:1

1:0

Kučera, Kružel

21:28

122

Stretnutie prinieslo gólovú prestrelku, množstvo zlepených gólových sérií, tri nariadené samostatné nájazdy i neuveriteľný vlastný gól hosťujúceho Kuráňa, ale jeho úroveň preceňovať nemožno. Kvitovať sa dá asi len naša neuveriteľná strelecká produktivita, keď z 21 striel na bránku hostí sme dokázali dostať do ich siete pätnásť.

Hostia šli do vedenia v 4. minúte, no vyrovnané bolo už o neuveriteľné tri sekundy, keď sa Jakub Ondrášik po vyhratom buly presne riadil heslom „ak nevieš čo s loptou, vystreľ a daj gól“. Jeho strela zo stredu ihriska zapadla za brankára hostí a o ďalších 20 sekúnd sme už po góle Kuboviča viedli. V ďalších minútach sme mali miernu optickú prevahu, ale ťažšie situácie musel riešiť Ďurmek. V 12. minúte pekne zakombinovala naša tretia formácia a po prihrávke Šáleka zvyšoval na 3:1 Habánek. Hostia nás potom na pár minút pritlačili, vypracovali si štyri sľubné šance a tú poslednú aj premenili. O minútu však skvele zakončil súhru s Kvasnicom Kubovič a bolo 4:2.

Hneď v úvodnej minúte druhej tretiny hostia opäť znížili na rozdiel gólu, v 25.minúte však zvyšoval na 5:3 strelou do odkrytej bránky Amrich. V 30. minúte nepremenil „tutovku“ Habánek. Od polovice zápasu prebrali opäť iniciatívu hostia, no nasledovala ďalšia „bláznivá“ trojminútovka. Najprv sme zvýšili na 6:3 neuveriteľným „vlastencom“, keď hosťujúci Kuráň nepochopiteľne poslal slabú prihrávku na vlastnú bránku, brankár hostí však v ten moment loptičku nesledoval skončila za jeho chrbtom. Keď o chvíľu bolo po góle N.Ondrášika už 7:3, zdalo sa, že zápas sme definitívne zlomili. Nestalo sa, v 36. minúte sa hostia dvoma gólmi v priebehu niekoľkých sekúnd znova reálne dostali do zápasu. Počas nášho jediného vylúčenia síce zvyšoval v oslabení na 8:5 Mitucha, ale v tej istej početnej prevahe hostia gólom do šatne opäť oživili svoje nádeje na zisk bodov.

V úvode tretej časti hry sme dostali výhodu presilovej hry aj my a veľmi rýchlo sme ju gólom Kvasnicu aj využili. V tej istej minúte skóroval strelou „do vinkla“ Dobrovodský, o minútu aj Kvasnica a Rendl a teraz už bolo naozaj rozhodnuté. Hostia sa ešte snažili kontrovať dvoma premenenými trestnými strieľaniami Regulyho, ale nárok na zvrat už nemali. Bodku za zápasom dal v poslednej sekunde Kvasnica, ktorý zaznamenal spolu sedem bodov.

Aj keď sme dosiahli pomerne presvedčivé víťazstvo, dosť sme sa naň natrápili a náš výkon mal k ideálu ďaleko. Svedčí o tom aj pomer striel 21:28 v prospech hostí. Po veľmi dobrom výkone v derby však prekvapila až príliš nízka návšteva, ktorá spôsobila, že zápasu chýbala patričná divácka kulisa.

Ďalšie dva zápasy odohrá naše družstvo na ihriskách súperov. V sobotu 26.novembra by sme mali uzavrieť prvú polovicu základnej časti v Prešove, ktorý však zatiaľ nemá voľnú halu a situácia sa rieši. Tú druhú zahájime v piatok 2.decembra v neďalekej Dubnici n/V. Na domácom ihrisku môžete našich chlapcov vidieť v akcii najbližšie v sobotu 10.decembra, kedy privítame v zápase 13.kola družstvo FaBK ATU Košice. Tešíme sa na Vašu účasť.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Asi sme si dnes povedali, že budeme hrať pre divákov. Bol to televízny zápas. Myslím, že divákom sa to muselo páčiť. Konečne nabehneme na normálny režim, ktorý sme počas MS nemali. Niečo si k hre povieme, pretože dnes to bol des."

NIŽNÁ:Martin TOMAGA: "Dostali sme strašne veľa gólov, v obrane sme úplne vyhoreli. Musíme sa zlepšiť v každej činnosti a musíme bodovať. Postavenie v tabuľke nezodpovedá tomu ako hráme. Prehrávame zápasy o jeden gól alebo po predĺžení a je to veľmi ťažké."