JEX - Extraliga - 16. kolo - 18. 12. 2022 16:00hod
sTC Aréna Púchov
FBK PÚCHOV
7:10
(3:3, 3:1, 1:6)

1. A.Rendl (Galajda) – 0:1, 4. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 0:2, 10. Repka (Bulejčík) – 1:3, 30. A.Rendl (Repka) – 5:4, 41. Galajda (Bulejčík) – 6:5, 42. T.Krajčovič – 6:6, 49. Pavlíček (Galajda) – 7:7, 51. A.Rendl (Pavlíček) – 7:8, 59. Bulejčík (Galajda) – 7:9, 60. Bulejčík – 7:10

S.Polák – A.Rendl 3+0, Repka 1+1, Robota, Dohál, Večeřa, Košinár- Pavlíček 1+1, Galajda 1+3, Bulejčík 2+2, T.Krajčovič 2+0, Kyselica, K.Kováčik 0+1, M.Polák, Mikolka, Hacek. Tréner: J.Holovka

0:0

0:0

0:0

VRÁBEĽ - J.RIEČICKÝ

Na veľmi klzkej palubovke púchovskej sTC Arény sme síce začali dobre a veľmi rýchlo šli do dvojgólového vedenia, no nasledujúcich zhruba 35 minút zápasu bolo z našej strany veľmi nepodareným predstavením. Hlavne naša elitná formácia, ktorá má skúsenosti z množstva zápasov mužskej extraligy, doteraz zrejme nepochopila, že hra na pol plynu i proti papierovo slabšiemu súperovi škodí nielen klubu, ale najmä im samým. Zadrhávajúcemu motoru sa totiž nie vždy podarí znovu naskočiť a to isté sa môže stať aj im – polovičným prístupom k zápasom sa jednoducho prestanú posúvať výkonnostne nahor.

Skrátka a dobre, do konca druhej tretiny sme o náskok nielen prišli, ale naopak, ponúkli priemernému súperovi šancu na body. Nie je možné, aby formácia, ktorá má mať rozhodujúci podiel na našich víťazstvách a ťahať zvyšok kolektívu za úspechom, dostala za 40 minút v takomto zápase štyri góly... Aj keď tento raz sa ten zaseknutý motor podarilo „nahodiť“, zápas znovu otočiť a vyhrať, neznamená to, že budeme chváliť. Na to tentokrát naozaj nie je dôvod.

V utorok 20.decembra dostanú naši juniori možnosť reparátu, poslednú v tomto roku. O 18,00 hod. večer hostia v dohrávke 14.kola bratislavský ŠK Lido Prírodovedec. Veríme, že uvidíme od nich po čase zodpovedný výkon od prvej do šesťdesiatej minúty. Chlapci, ste nám to dlžní !

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Ak by to takto malo ísť ďalej, asi si budem musieť zájsť k holičovi prefarbiť si vlasy. Nemienim chodiť v mojom veku po svete kompletne šedivý. Hra na pol plynu od hráčov, ktorí majú rozhodovať zápasy, to je pre mňa niečo neakceptovateľné. Ak si to chalani veľmi rýchlo neuvedomia, florbal ich za to potrestá. S hrou druhej a tretej formácie som pritom celkom spokojný, plnili, čo mali. Z dnešku ma zasa raz teší len a len víťazstvo, ktoré sa však malo zrodiť po úplne inom priebehu. Kto má na tých nervoch zásluhu, nech si rýchlo vstúpi do svedomia. Na záver ešte jednou vetou k povrchu hracej plochy: bolo to takmer čisté klzisko, udržať sa na nohách si vyžadovalo artistické schopnosti. Naozaj nechcem všetko kritizovať, ale z môjho pohľadu sa v slovenských halách zahrávame so zdravím hráčov až príliš často.“