JEX - Extraliga - 13. kolo - 03. 12. 2022 17:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
15:2
(6:1, 6:1, 3:0)
VŠK Pdf UK Hurikán Bratislava

3. Pavlíček (A.Rendl) – 1:0, 9.T.Krajčovič (Bulejčík) – 2:0, 17. Bulejčík (Repka) – 3:1, 17. Pavlíček (A.Rendl) – 4:1, 18. T.Krajčovič (Repka) – 5:1, 19. Kyselica – 6:1, 21. Matej Galajda (Bulejčík) – 7:1, 22. K.Kováčik (Kyselica) – 8:1, 30. Repka (Bulejčík) – 9:1, 31. A.Rendl (Polák) – 10:1, 32. vlastný (Kašlík) – 11:1, 39. Pavlíček (K.Kováčik) – 12:2, 47. Bulejčík (Repka) – 13:2, 54. Košinár – 14:2, 58. Bulejčík (Matej Galajda) – 15:2

Polák (41. H.Kováč) – Repka, Cifranič, Venglik, A.Rendl, Košinár - T.Krajčovič, Matej Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Kyselica, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

0:0

0:0

0:0

Strážovec - Pátrovič

Obe družstvá nastúpili v dobe hromadných ochorení s minimálnym počtom hráčov a pred takmer nulovou diváckou kulisou sa preto nedalo očakávať vysoké zápasové tempo. Na našich chlapcoch bol vidieť značný tréningový deficit, väčšina z nich si prešla ochorením s vysokými teplotami. Napriek tomu bolo od začiatku jasné, na ktorej strane je herná kvalita. Chlapci z Hurikánu však sympaticky bojovali a trápili nás až do 17. minúty, kedy zvyšoval na 3:1 strelou z diaľky Bulejčík. Potom už skóre narastalo pomerne rýchle, už v polovici zápasu bolo dvojciferné. V prvej tretine sa hostia s výnimkou gólu z rýchleho protiútoku nedostali vôbec k ničomu, v ďalších dvoch sme im už nejaké šance poskytli, ale nepresná muška alebo zákroky oboch našich brankárov im zásadne vylepšiť strelecké konto nedovolili. Aj keď v našej hre bolo veľké množstvo nepresností, do šancí sme sa dostávali pomerne ľahko, ale rovnako ľahko sme ich aj dokázali „spaľovať“. Hralo sa veľmi slušne, bez jediného vylúčeného.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan Holovka: „Súper prišiel s jediným cieľom – brániť. Pri úzkom počte hráčov mu ani nič iné neostávalo. My sme do zápasu vstúpili trochu nervózne, po prekonaní vážnych zdravotných ťažkostí u väčšiny hráčov som ani ja sám presne nevedel, čo môžem od tímu očakávať. Hostia vzdorovali takmer celú prvú tretinu, po treťom góle sme sa však uvoľnili a o našom víťazstve už nebolo pochýb. Schuti si zahrali všetci hráči a spoľahliví boli aj obaja brankári. Som rád, že aj mladý Kováč vytiahol v poslednej tretine 3 – 4 veľmi dobré zákroky a udržal si čisté konto.“