JEX - Extraliga - 11. kolo - 18. 11. 2022 19:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
6:10
(2:1, 3:3, 1:6)
FK AS TRENČÍN

16.Galajda (Pavlíček)- 1:1 (O), 20.Pavlíček (Dohál)- 2:1, 23.Galajda (Pavlíček)- 3:1, 27.Dohál (Pavlíček)- 4:1, 33.Pavlíček (Polák)- 5:3, 41.A.Rendl (Bulejčík)- 6:4

Polák - Repka, Cifranič, Robota, Venglik, Večeřa, Košinár- A.Rendl, Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Dohál, Kyselica, Mikolka, Malko, Hacek. Tréneri: J.Holovka, I.Kollár

4:3

0:1

1:1

KUČERA - KUBAŠČÍK

Začalo sa obojstranne dosť opatrne. Mali sme v úvode viac streleckých pokusov, brankár hostí Líška si s nimi však poradil a tak šli v 13.minúte do vedenia hostia. Náš vyrovnávajúci gól prišiel v oslabení a 19 sekúnd pred koncom tretiny nás dostal do vedenia Dohál. Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, no v 23.minúte sme využili našu prvú príležitosť na zvýšenie náskoku. Keď sme v 27.minúte zvyšovali už na 4:1 gólom Dohála, všetko vyzeralo sľubne. Nechali sme si však už o pár sekúnd znížiť a následne prišla séria vylúčení na oboch stranách, takmer dve minúty sa hralo vo formáte traja proti trom. Hoci sme mali v tom čase dve vyložené šance, skórovať dokázali nakoniec hostia a definitívne sa dostali do zápasu. Po dlhej rozohrávke nášho brankára Poláka upravil síce Pavlíček na 5:3, ale pred koncom tretiny dokázalo AS opäť streliť kontaktný gól. Zaujímavosťou bolo, že na všetkých našich piatich góloch v prvých dvoch tretinách sa bodovo podieľal Matúš Pavlíček.

Záverečná tretina sa síce začala sľubne, gólom Rendla už na konci prvej minúty, ako sa však ukázalo, bolo to z našej strany až do konca zápasu všetko. Hostia znížili v presilovej hre za prísne vylúčenie Cifraniča, vzápätí nasledoval náš nešťastný „vlastenec“, na naše florbalky sa vkradla nervozita, kopili sme chybu na chybu a súper to nemilosrdne trestal. Nevyšla nám ani power play šiestich proti štyrom, počas ktorej sme inkasovali desiaty gól.

Zdalo sa nám, že rozhodca Kučera mal prísnejší meter na domácich, ale možno to bol len „optický klam“. Víťazstvo súpera je však zaslúžené, treba si priznať, že záver sme opäť raz nezvládli.