JEX - Extraliga - 10. kolo - 13. 11. 2022 10:30hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
8:1
(1:0,4:1,3:0)
FaBK ATU KOŠICE

4.Kyselica (Malko) - 1:0, 22.Dohál (Pavlíček) - 2:0, 29.Matej Galajda (A.Rendl) - 3:0, 38.Hacek (A.Rendl) - 4:1, 39.Repka (A.Rendl) - 5:1, 43.Dohál - 6:1, 47.Bulejčík (Repka) - 7:1, 60.Bulejčík (Cifranič) - 8:1

Polák - A.Rendl, Cifranič, Robota, Večeřa - Venglik, Košinár - Bulejčík, Repka, Galajda - Pavlíček, Dohál, Šálek - Malko, Kyselica, Hacek - T.Krajčovič, Mikolka. Tréner: M.Sága

0:0

0:0

0:0

Jursa - Mésaroš

52

Začali sme svižnejšie ako v sobotu a celú úvodnú tretinu sme boli aktívnejším tímom. Skóre otvoril už v 4.minúte krížnou strelou Kyselica, v 8.minúte nastrelil Bulejčík zblízka žŕdku odkrytej košickej bránky. Aj hostia si vypracovali zopár sľubných príležitostí a vyslali na našu bránku zopár jedovatých projektilov, Polák sa však prekvapiť nedal. Ani z našich šancí sa však už žiadna neujala a tak sa úvodná časť skončila s chudobným jednogólovým zápisom. Hneď po prestávke sme síce nepremenili sľubné prečíslenie troch proti jednému, no už o malú chvíľu Dohál náš náskok zvýšil. Stále sme boli aktívni vpredu a pozorní vzadu a dá sa povedať, že sme mali hru pod kontrolou. V polovici zápasu zvyšoval Galajda už na 3:0. Po jednej z mála našich chýb síce súper v 36.minúte z brejku znížil, ako sa však ukázalo, bol to len ojedinelý záblesk do tmy. Na gól súpera sme odpovedali dvoma zlepenými zásahmi a to ešte 20 sekúnd pred sirénou trafil Bulejčík opäť žrď brány ATU. Ani posledná tretina nepriniesla obrat v pomere síl. Hoci hostia sa statočne „hecovali“, góly padali až do konca zápasu už iba do ich bránky. V 49.minúte mali dokonca výhodu trestného strieľania, ale ani tú sa im premeniť nepodarilo. Skóre zápasu na 8:1 uzatváral rovnako ako v sobotu Bulejčík, ktorý prestrelil brankára hostí a loptička doskackala 4 sekundy pred koncom pár centimetrov za bránkovú čiaru.

Dosiahli sme teda prekvapivo vysoké víťazstvo nad kvalitným súperom, ktorý deň predtým ozbíjal o dva body trenčianske AS. Je to skutočnosť o to potešiteľnejšia, že v zápase dostali príležitosť všetci hráči v poli a všetky tri formácie sa dokázali dostávať do gólových príležitostí. O výkone brankára Poláka svedčí úspešnosť jeho zásahov 95,65% a jediný inkasovaný gól. Hralo sa opäť veľmi slušne, bez jediného vylúčeného.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Miroslav SÁGA:„Vážime si obe tieto víťazstvá. V zápasoch sme vsadili na tímovosť a pravidelné zapájanie troch formácií. Verím, že touto cestou sa budeme uberať aj naďalej. V sobotu ukázali chlapci naozaj charakter, keď sme dokázali otočiť zápas, v ktorom sme prakticky 50 minút len prehrávali. Takýto zápas dokáže vo svoj prospech otočiť len mentálne silný kolektív. V nedeľu sme sa vďaka aktívnemu vstupu do zápasu dokázali presadiť jednoznačnejšie, ale napriek tomu o sile a kvalite ATU určite nikto nepochybuje, veď to dokázali aj deň predtým. Plný bodový zisk môže byť pre nás dobrým odrazovým mostíkom do ďalšej časti súťaže. Zahrali si všetci, aj menej vyťažení hráči, a nesklamali. Brankár Polák si pýta pozornosť reprezentačného trénera Jakuba Horeckého, jeho výkony cez víkend, čo som mohol vidieť boli na reprezentačný dres a nomináciu. Podal výborný, spoľahlivý výkon a spolu s prvou lajnou Cifranič, Rendl, Bulejčík, Repka, Galajda boli všetci oporami tímu. Teším sa, že sa dokázali presadiť aj ostatní. Buďme však stále pri zemi, čaká nás ďalší náročný zápas s AS Trenčín! Treba pracovať tvrdo aj naďalej. Držím vám palce v ďalších zápasoch.“