JEX - Extraliga - 9. kolo - 12. 11. 2022 15:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
8:6
(0:2, 3:3, 5:1)
FK FLORKO KOŠICE

23.Matej Galajda (A.Rendl) - 1:2, 29.A.Rendl (Repka) - 2:3 (P), 32.Bulejčík (Repka) - 3:4, 44.Bulejčík (Matej Galajda) - 4:5, 46.Repka (A.Rendl) - 5:5, 50.Matej Galajda (A.Rendl) - 6:6, 54.Pavlíček (Šálek) - 7:6, 56.Bulejčík (Matej Galajda) - 8:6

Polák - A.Rendl, Cifranič, Robota, Košinár, Večeřa, Venglik - Repka, Matej Galajda, Bulejčík - Pavlíček, Dohál, Šálek - Hacek, Mikolka, Kyselica - Malko, T.Krajčovič. Tréneri: I.Kollár, M.Sága

1:2

1:0

0:0

Vavrinec - Galáč

58

Vo vyrovnanej prvej tretine šli hostia do vedenia z prvého vydareného protiútoku. Streleckých príležitostí bolo na oboch stranách pomerne dosť, no obaja brankári boli výborní. O niečo zložitejšie situácie však musel riešiť domáci Polák, ktorý bol úspešný až do záverečnej minúty, proti presnému zakončeniu Lazora 26 sekúnd pred sirénou bol však už bezmocný. Druhú tretinu sme zahájili oslabením pre oneskorený príchod zo šatne, presilovke súpera sme sa však ubránili. Potom sa ale roztrhlo vrece s gólmi, za desať minút ich padlo šesť – po tri na oboch stranách. Florko pôsobilo v ďalšom priebehu vzadu kompaktným dojmom, skóre 3:5 sa preto na dlhé minúty ustálilo a jedinú našu naozaj vyloženú príležitosť nevyužil v 37.minúte Repka, ktorý minul takmer úplne odkrytú bránku hostí. Záverečnú časť začali hostia aktívnejšie, už v 43. sekunde zvonila za Polákom žŕdka a na tri minúty nás Košičania nepustili z našej obrannej polovice. Až v 44.minúte sme sa z tlaku vymanili a hneď svoju prvú vydarenú akciu zakončili gólom Bulejčíka. A keď o necelé dve minúty Repka vyrovnal na 5:5, dostali sme sa definitívne do zápasu. V 48.minúte hostia síce priklonili gólom na 5:6 misky váh ešte raz na svoju stranu, no bolo to v tomto zápase naposledy. O ďalšie dve minúty vyrovnal Galajda, v 54.minúte nás aj s prispením šťasteny dostal prvý raz v zápase do vedenia Pavlíček a naše víťazstvo definitívne „zaklincoval“ svojím tretím presným zásahom Bulejčík. Záverečná minútová power play už hosťom úspech nepriniesla.

Víťazstvo nad silným Florkom možno označiť za vydreté, ale zaslúžené a pri nepriaznivom vývoji zápasu nesmierne cenné. Hoci strelecky sa presadila najmä prvá formácia, je dielom celého kolektívu, pretože pravidelné striedanie troch formácií umožnilo ušetriť sily na víťazný záver. Spoľahlivou oporou bol aj v tomto zápase brankár Polák. Zápas s prehľadom viedla skúsená dvojica rozhodcov Vavrinec – Galáč, hralo sa však mimoriadne slušne, len jediné vylúčenie bolo za faul, ďalšie dve za technické priestupky.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Miroslav SÁGA: Vážime si dnešné víťazstvo. V zápasoch sme vsadili na týmovosť a pravidelné zapájanie troch formácií. Verím, že touto cestou sa budeme uberať aj naďalej. V sobotu ukázali chlapci naozaj charakter, keď sme dokázali otočiť zápas, v ktorom sme prakticky 50 minút len prehrávali. Takýto zápas dokáže vo svoj prospech otočiť len mentálne silný kolektív.