JEX - Extraliga - 8. kolo - 05. 11. 2022 15:00hod
9:8p
(1:2, 1:3, 6:3 - 1:0)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

2. Dohál (Venglik) – 0:1, 16. A. Rendl (Bulejčík) – 1:2, 21. Bulejčík – 1:3, 23. Pavlíček (Šálek) – 1:4, 24. Bulejčík (Galajda) – 2:5, 43. Galajda (Bulejčík) – 3:6, 46. A.Rendl (Galajda) – 5:7, 55. A.Rendl (Dohál) – 7:8

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Polák - Repka Cifranič, Robota, Venglik - A.Rendl, Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Dohál, Šálek, Kyselica, Mikolka, K.Kováčik, T.Krajčovič. Tréner: I.Kollár

Strely na bránku

Do stretnutia sme vstúpili rýchlym gólom Dohála a hoci domáca Žilina vyrovnala, po pozornej hre v obrane a presnom zásahu Rendla v 16.minúte sme šli do šatní s jednogólovým náskokom. Aj vstup do druhej tretiny sme mali skvelý, za necelé štyri minúty sme dokázali trikrát skórovať a súpera sme dlho držali „na dištanc“. Prvým signálom k obratu boli dve vylúčenia za sebou v jej závere. To prvé, Galajdovo, sme ešte v oslabení ustáli, no za to druhé sme už na samom začiatku poslednej tretiny pykali. Ako sa ukázalo, bol to spúšťač žilinskej lavíny. Hoci sme ešte raz dokázali kontrovať a Galajdovým gólom súperovi odskočiť na trojgólový rozdiel, viacerými vlastnými chybami sme súpera posadili na koňa a už sme nápor domácich zastaviť nedokázali. Dvoma „zlepenými“ trefami sa nám dostali veľmi rýchlo na kontakt a tri a pol minúty pred koncom nakoniec aj vyrovnali. Predĺženie trvalo iba 97 sekúnd.

Čo konštatovať na záver ? Snáď len to, že každý bod, privezený zo Žiliny má svoju cenu, určite však nie po takomto priebehu. Inkasovať za poslednú tretinu „šestku“ je na družstvo, ktoré má ambície pohybovať sa v popredí tabuľky, priveľa. A najmä keď sa nám to nestalo po prvý raz, veď v 1.kole na Záhorí sme prišli o bod dokonca po päťgólovom náskoku...

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Ivan KOLLÁR: „Do zápasu sme išli s cieľom získať body u súpera, kde sa nehrá ľahko a víťazstvá sú cenné. Dve tretiny sme mali zápas pod kontrolou, udržiavali sme si i trojgólové vedenie, avšak súper nás zlomil v 3.tretine, kde po individuálnych chybách dokázal dvakrát vyrovnať a v predĺžení napokon i rozhodnúť. Siahali sme po troch cenných bodoch, nakoniec sme dva stratili a získali iba jeden. Tím si zaslúži uznanie za nesmiernu bojovnosť, kvalitu kádra však treba mať širšiu, vyrovnanejšiu a rozloženú v každej formácii.“