ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA
1:14
(1:4,0:4,0:6)
1. FBC TRENČÍN - akadémia

12. Košinár (S.Halas) – 0:1, 13. T.Krajčovič (Kyselica) – 0:2, 20. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 1:3 (P), 20. K.Kováčik (T.Krajčovič) – 1:4, 21. Kyselica (T.Krajčovič) – 1:5, 33. Matúš Galajda (K.Kováčik) – 1:6, 36. Mikolka (Košinár) – 1:7, 40. T.Krajčovič – 1:8, 44. Kyselica (T.Krajčovič) – 1:9, 49. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 1:10, 51. K.Kováčik (T.Krajčovič) – 1:11 (O), 52. Mikolka (Kyselica) – 1:12, 59. S.Timko (K.Kováčik) – 1:13, 60. S.Halas (Košinár) – 1:14

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár - Robota, R.Sága, S.Halas, Košinár - T.Krajčovič, Kyselica, K.Kováčik, Hacek, Malko, Mikolka, S.Timko, Matúš Galajda

2:2

0:1

0:1

Riečický - Vrábeľ

27

Pred našimi dorastencami stála pred dvoma záverečnými dohrávkami jasná úloha: vyhrať. Inak by totiž ich cesta postúpiť do spoločnej nadstavby s regiónom Bratislava a tým aj na Majstrovstvá Slovenska, bola definitívne zarúbaná.

Pre prvý krok sme nakoniec nemuseli urobiť vôbec nič, družstvo Partizánskeho nemohlo na zápas z dôvodu hromadného ochorenia hráčov nastúpiť. Je nám to ľúto, pretože Partizánske pri ochorení našich hráčov ochotne súhlasilo s odložením zápasu. Žiaľ, tento krát im to vzhľadom na termínový kalendár z našej strany oplatiť nešlo, ale chceme ich ubezpečiť, že na ich gesto nezabúdame. Rozhodujúci zápas o postup nás tak čakal vo štvrtok v nitrianskej hale Čermáň. Dá sa povedať, že pre túto vekovú kategóriu to bol jednoznačne prvý vrchol sezóny. Zvládli sme ho ale snáď až nad očakávanie dobre a tak sa budeme aj vo zvyšku sezóny pohybovať medzi slovenskou dorasteneckou elitou.

ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA - 1.FBC TRENČÍN akadémia1:14 (1:4,0:4,0:6)

Domáca Nitra nastúpila s minimom hráčov, zdravotné problémy v jej radoch nám možno dosť uľahčili situáciu. Hoci sme boli od začiatku lepším tímom, strelecky sme sa po prvý raz presadili až v 12.minúte Košinárom. Keď o minútku zvyšoval na 0:2 Krajčovič, všetko sa zdalo na byť na najlepšej ceste. Domáci síce strelili už o päť sekúnd kontaktný gól, no ako sa ukázalo, bolo to z ich strany všetko, čo v zápase dokázali. V ďalších minútach sme sa potom síce nevedeli presadiť, nevyužili sme ani presilovú hru, ale posledná minúta úvodnej časti priniesla predsa len dôležitý a zaslúžený zlom. Druhú presilovú hru v zápase sme dokázali využiť už po troch sekundách a po ďalšej necelej polminútke sme sa už dostali do sľubného trojgólového trháku. Pri oboch zlepených góloch boli Krajčovič s Kováčikom, pričom si pri nich štatút strelca a asistenta navzájom vymenili.

Hneď v úvodnej minúte 2.časti zvyšoval na 1:5 Kyselica a bolo jasné, že ak si to sami nepokazíme, postup nám neunikne. Nepokazili sme. Smerom dozadu sme boli naďalej viac-menej pozorní a ak sme aj zaváhali, Nitra nás ničím prekvapiť nevedela. Naopak, pridali sme ďalšie góly a o víťazovi zápasu bolo tak rozhodnuté už po dvoch tretinách. Náš strelecký tempomat spoľahlivo pracoval aj po druhej prestávke, zastavil sa až na čísle štrnásť a v jednom z najdôležitejších zápasov sme dosiahli jedno z najpresvedčivejších víťazstiev. Chlapci, vďaka za výkon a veľa šťastia v nadstavbe, tam to ale bude určite podstatne ťažšie !

1. FBC TRENČÍN - akadémia:Norbert ONDRÁŠIK: „Prvá tretina bola opatrná a vlažná z našej strany. Ale určite sa pričinil aj fakt, že sme začali zápas o niečo skôr a tak chlapci sa plne rozcvičili až počas zápasu. Na konci prvej tretiny sme odskočili súperovi dvoma rýchlymi gólmi v poslednej minúte. A konečne rozbehli zápasové tempo. V druhej tretine sme začali viac kombinovať a pridali sme zopár gólov. V poslednej tretine sa zápas viac menej dohrával. Som rád, že sa chlapci snažili plniť to čo sme si povedali. Taktiež, že si zahrali všetci hráči. Máme nedostatky, ktoré budeme odstraňovať počas sezóny. Musím pochváliť chlapcov za zvládnutý zápas a podporu brankára.“