JEX - Extraliga - 6. kolo - 22. 10. 2022 16:00hod
Florbalová hala Michalovce
Florbalový klub Michalovce
2:8
(1:4, 1:4, 0:0)

8.Repka (Bulejčík) - 0:1, 13.Bulejčík (Repka) - 0:2, 13.Cifranič (Šálek) - 0:3, 15.Repka (Bulejčík) - 0:4, 24.Bulejčík (Repka) - 1:5, 29.Bulejčík (Repka) - 1:6, 32.Pavlíček (K.Kováčik) - 2:7, 36.Bulejčík (Repka) - 2:8 (P2)

Polák (57. H.Kováč) – Repka, Cifranič, Robota, Venglik, Večeřa - Bulejčík, Matej Galajda, Šálek, Pavlíček, Dohál, Kyselica, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

6:3

0:1

0:0

Király, Vyšňan

54

Zápas proti domácemu nováčikovi sa odvíjal jednoznačne podľa nášho scénara, už v 15.minúte bolo 0:4 a prakticky rozhodnuté. Náš výkon však úplne presvedčivý nebol, za rozhodnutého stavu sme sa čiastočne prispôsobili tempu súpera a poslednú tretinu sme zápas len dohrávali. O výsledku rozhodla prakticky spolupráca dvojice Bulejčík – Repka, ktorá zaznamenala šesť z ôsmich našich gólov a každý z nich si pripísal po šesť kanadských bodov. Pred súbojom s Prešovom to však nebola príliš povzbudzujúca skutočnosť, pretože proti súperovi kvality Michaloviec by sa mali výraznejšie presadiť aj ďalší hráči, no najmä druhá päťka sa potýkala s presným zakončením. Do tabuľky sme si ale s prehľadom zapísali „povinné“ tri body.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Prvý zápas nepriniesol z našej strany ktovieaký výkon, súpera sme snáď aj trochu podcenili, ale pomer síl na ihrisku bol po celý čas jednoznačný. Veľmi sme sa trápili v koncovke, najmä mladá druhá formácia, ale výkonom a prístupom mladí nesklamali."