MUŽI - Extraliga - 22. kolo - 25. 02. 2023 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
16:9
(4:1,7:4,5:4)
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV

10. Amrich (Kvasnica) – 1:1, 14. Poruban (Mitucha) – 2:1, 19. Kubovič (Machara) – 3:1, 19. Mitucha (Poruban) – 4:1, 21. Amrich (Kvasnica) – 5:1, 23. Kvasnica (Amrich) – 6:2, 23. Machara (Kvasnica) – 7:2, 24. Poruban (Mitucha) – 8:2, 33. Amrich (Kvasnica) – 9:3, 35. Amrich – 10:5, 36. Kvasnica (Machara) – 11:5, 46. Mitucha (Počarovský) – 12:5, 51. Kubovič (Machara) – 13:6 (P), 52. Peško (N.Ondrášik) – 14:6, 53. Poruban (Vrábeľ) – 15:6, 53. N.Ondrášik (Kubovič) – 16:6

Ďurmek (32. Počarovský) – N.Ondrášik, Machara, Vrábeľ, Dobrovodský, J.Ondrášik – Kvasnica, Kubovič, Amrich, Mitucha, Babík, Poruban, Habánek, Mandinec, Peško

1:2

1:0

0:0

Sklenica, Beňo

28:29

183

Zápas záverečného 22.kola základnej časti extraligy proti Prešovu nemohol už nič zmeniť na osude ani jedného z družstiev. Mysleli sme si to už pred dvoma týždňami, vtedy to však vyzeralo, že Prešov pricestuje do Trenčína už v úlohe istého zostupujúceho. Tvrdo vybojovaných päť bodov v posledných dvoch zápasoch však situáciu otočilo a po dnešnej prehre Dubnice v Záhorskej Bystrici už Prešovu priamy zostup nehrozil. Zatiaľ čo naši chlapci boli už skôr istými víťazmi súťaže, Prešov si na poslednú chvíľu vybojoval účasť v play down o záchranu v súťaži. Zlepšená forma hostí ale naznačovala, že by sme mohli vidieť zaujímavý zápas. Zaujímavý bol z pohľadu počtu gólov, bola to doslova prestrelka, ale bol až príliš bezstarostný, bolo vidieť, že obe družstvá už majú „to svoje isté“.

V prvej desaťminútovke súper úspešne zblokoval takmer všetky naše strely a z ojedinelého protiútoku sa dostal so vedenia. Hneď nato zlikvidoval ďalšiu ich „tutovku“ Ďurmek, no od Kvasnicovho vyrovnávajúceho zásahu sme však už zápas ovládli a aj keď pred prvou prestávkou hovoril pomer striel v prospech hostí, priebeh zápasu sme kontrolovali my.

Druhá tretina bola totálnou hrou „otvorených dverí“, padlo v nej neuveriteľných jedenásť gólov, štyri už počas úvodných troch minút. Podobný obraz priniesla aj záverečná časť, bezstarostný florbal pokračoval, škoda len, že po získaní až desaťgólového náskoku sme dovolil Prešovu zaznamenať tri záverečné góly v rade. Naša takmer bezkontaktná obranná činnosť dovolila vyniknúť aj obom našim brankárom, Ďurmek i Počarovský vytiahli po dva – tri zásahy z kategórie zázračných a Peter Počarovský si pripísal aj gólovú asistenciu. Celkový pomer striel na bránku je podľa priebehu zápasu určite kuriózny.

So základnou časťou súťaže sme sa teda rozlúčili streleckým koncertom, v play off to však už určite také jednoduché nebude. Začíname hneď počas najbližšieho víkendu, v sobotu o 18,00 a v nedeľu o 15.00 hod., našimi súpermi budú bratislavskí Snipers.

Peter POČAROVSKÝ, brankár 1.FBC Florbal Trenčín: "Škoda niektorých gólov. Druhá a tretia tretina bola z jednej strany na druhú. Oba tímy do toho dnes dali čo sa dalo. Aj keď o nič nešlo bolo vidno, že sa oba tímy snažili."

Šimon LEŠKO, hráč FBC alkoholonline.sk Prešov: "Vedeli sme, že body užnie sú nutné, ale chceli sme ukázať, že do extraligy stále patríme. Čiastočne sa nám to darilo. Budeme sa snažiť dobre pripraviť na play-down a doladiť veci, ktoré nám dnes chýbali. "

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Michal AMRICH: "Vyhrali sme o veľa gólov, ale strašne veľa gólov sme dostali. Máme ešte čo zlepšovať, ale už sa musíme sústrediť len na playoff. Chalanom ďakujem aj za vyhratú základnú časť, ale tá najdôležitejšia časť sezóny začína o týždeň. Prejdeme si súpera, ako chceme hrať, doliečime šrámy a stopercentne sa pripravíme na vrchol sezóny."

MIKULÁŠ PREŠOV:Daniel PAVLÍK: "Strata koncentrácie na konci prvej tretiny, keď sme dostali tretí a štvrtý gól, nás stála zápas. Potom sa to už len vozilo, bolo to hore dole. Veľká škoda tej prvej tretiny. Na baráž sa extrémne tešíme, je to naše malé play off a ideálny čas na budovanie partie."