MUŽI - Extraliga - 21. kolo - 18. 02. 2023 15:00hod
ŠH Mútne
FBK NIŽNÁ
3:10
(0:1, 3:2, 0:7)

10. J.Ondrášik (Machara) – 0:1, 24. Babík (Mitucha) – 0:2, 26. Poruban (Dobrovodský) – 0:3, 41. Amrich (N.Ondrášik) – 3:4 (P), 43. Poruban (Mitucha) – 3:5, 51. Mitucha (Poruban) – 3:6, 52. Amrich (Kubovič) – 3:7, 57, Mitucha (N.Ondrášik) – 3:8, 60. vlastný (Laštík) – 3:8 (P), 60. Habánek (Mitucha) - 3:10

Počarovský (41. Ďurmek) –N.Ondrášik 0+2, Machara 0+1, Vrábeľ, Dobrovodský 0+1, J.Ondrášik 1+0 – Kvasnica, Kubovič 0+1, Amrich 2+0, Mitucha 2+3, Babík 1+0, Poruban 2+1, Habánek 1+0, Mandinec. Tréneri: B.Habánek, N.Ondrášik

3:2

0:2

0:0

KUČERA - KUBAŠČÍK

47

V úvodných minútach mali loptičku o niečo častejšie domáci, pri našom úspešnom vysokom napádaní sa však k ničomu nedostali. Postupne sme získavali výraznú územnú prevahu, šancí sme mali oveľa viac, zatiaľ čo Počarovský vážnejšie musel zasahovať iba dvakrát a obe situácie vyriešil s pokojom a prehľadom. Kvasnicove strely v úvodnej desaťminútovke kryl domáci Kepšta, v 10. minúte však po dlhej krížnej Macharovej prihrávke namieril presne Jakub Ondrášik a dostal nás do vedenia. V 14. minúte mieril Kubovič v sľubnej príležitosti mimo, v sedemnástej neprekonal Kepštu zblízka po Porubanovej peknej prihrávke Mitucha, ktorý ďalšiu svoju príležitosť v záverečnej minúte nezakončil dosť dôrazne. Do kabín sme tak odchádzali len s najtesnejším náskokom.

Druhá tretina začala dvoma streleckými pokusmi domácich, s ktorými si však Počarovský poradil. V 24.minúte Mituchovu prihrávku spoza bránky úspešne zakončil Babík a v 26. min. prestrelil Kepštu v domácej bránke. Viedli sme 3:0, ale poľavili sme v nasadení a tak sa začali stále viac strelecky presadzovať bojovní domáci. Čierny herný úsek prišiel pre nás v rozmedzí medzi 30.-32. minútou, kedy domáci dvoma gólmi Regulyho a jedným Santera bleskove vyrovnali náš náskok. A to ešte v ďalších minútach musel často aj s najväčšou dávkou námahy zasahovať Počarovský. Mali sme aj výhodu dvoch presilových hier, no viac šancí si počas nich vypracovali oslabení domáci.

Až v závere tej druhej, z ktorej pár sekúnd presahovalo do záverečnej tretiny, bol úspešný Amrich a dostal nás znovu do vedenia. Po vzorne zahranom prečíslení po osi Mitucha – Poruban sme zvýšili hneď v 43. minúte na 3:5 a od týchto chvíľ už o víťazovi nebolo pochýb. Domáci si vypracovali už len málo vyložených príležitostí, tie však Ďurmek, ktorý po 2. tretine vystriedal v našej bránke Počarovského, s istotou zlikvidoval. Ďalšie naše dva zlepené góly zaznamenali na začiatku poslednej desaťminútovky Mitucha a Amrich, tri minúty pred koncom skóroval znovu Mitucha a v poslednej minúte sme dvoma gólmi v priebehu piatich sekúnd rozhodli o tom, že naše víťazstvo bude dokonca dvojciferné. Najprv si Macharovu prihrávku zrazil počas našej presilovky do siete domáci Laštík a hneď nato trafil ešte z uhla po Mituchovej ďalšej prihrávke Habánek.

Naše predposledné vystúpenie v základnej časti teda skončilo najmä vďaka našej streleckej rýchlopaľbe v poslednej tretine presvedčivým víťazstvom. V poslednom kole privítame v sobotu 25.2. o 16,00 hod. v domácom prostredí hráčov z Prešova. Ak sme si mysleli, že súper k nám už príde ako družstvo odsúdené k zostupu, opak je pravdou. Prešovčania v posledných dvoch zápasoch bodovali a sú na najlepšej ceste zachovať si prvoligovú účasť cez záverečné play down alebo baráž. Príďte sa pozrieť aj na naše posledné domáce vystúpenie pred play off proti súperovi, ktorý potvrdzuje zlepšenú formu a bude určite bojovať o možnosť zachovať si extraligovú príslušnosť.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Norbert Ondrášik, asistent trénera: „Úvod bol z oboch strán ospalý a vlažný .Zatiaľ čo my sme sa dostali do šancí profesorskom hrou bez pohybu, súper rozohrával hlboko na svojej polovici. Ak domáci pohrozili, skončilo to na spoľahlivom Peťovi Počarovskom. Po peknej strele Jakuba Ondrášika z kraja ihriska sme šli po prvej do vedenia. V druhej tretine sme začali hrať trošku aktívnejšie, čo sa prejavilo na na získaní trojgólového náskoku. Od polovice zápasu sme poľavili a svojím prístupom sme si začali sami komplikovať zápas. Chyby pri rozohrávke a nekompaktnosť v bránení nás stala tri rýchle góly. Súpera sme tým dostali do zápasu. Do tretej tretiny nám zostalo niečo viac ako 30 sekúnd presilovej hry. Počas prestávky sme si povedali, čo zahrať, vyšlo to a dostali sme sa opäť do vedenia. Počas prestávky sme boli nútení upraviť formácie aj z dôvodu vyskytujúcich sa zranení. Na využitú presilovku sme dokázali dokonale nadviazať ďalším gólom a bolo z môjho pohľadu kľúčovým momentom zápasu. Až do konca sme potom hrali už koncentrovanejšie a efektívnejšie. Súper potreboval streliť gól, poskytol nám viac miesta, čo sme využili dokonale. Tešíma výkon oboch brankárov i päť kanadských bodov kapitána Braňa Mituchu. Víťazstvo síce teší tiež, no predvedená hra miestni nie. Viem ale pochopiť že nie je ľahké pristúpiť k zápasu na stopercentne koncentrovane, keď z našej strany už prakticky o nič nešlo. Pre nás bude kľúčovým aspektom doliečiť všetky zranenia a pripraviť sa na čoskoro začínajúce play off. Súperovi ďakujeme za férový zápas.“