MUŽI - Extraliga - 20. kolo - 11. 02. 2023 19:30hod
1:6
(1:2, 0:2, 0:2)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

9. N.Ondrášik (Machara) – 0:1 (P), 9. Bulejčík (Dobrovodský) – 0:2, 34. Machara – 1:3, 40. Kubovič (Machara) – 1:4, 56. Amrich (Kvasnica) – 1:5, 58. Kvasnica – 1:6 (T)

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Ďurmek – Vrábeľ, Dobrovodský 0+1, N.Ondrášik 1+0, Machara 1+2, Habánek, Cifranič – Mitucha, Matej Galajda, Bulejčík 1+0, Kvasnica 1+1, Kubovič 1+0, Amrich 1+0, Poruban, Babík, A.Rendl, Pavlíček. Tréner: J.Holovka

Diváci

Začalo sa obojstranne opatrnejšie. Domáci vsadili na dôslednú defenzívu, ale ani my sme sa dopredu bezhlavo nehrnuli. Prvú našu šancu zlikvidoval už v 2. minúte Rytych, v ďalšom priebehu bolo ale tých vyložených pomenej. V 9. minúte sme šli do vedenia zásluhou využitej presilovej hry za faul Kukaňa na Vrábeľa. Úspešným zakončovateľom bol po Macharovej presnej prihrávke Norbert Ondrášik. Už o šestnásť sekúnd sme svoj náskok zvýšili po presnom zakončení Bulejčíka. Naďalej sme mali loptičku častejšie pod kontrolou, ale nebezpečnejšie situácie boli pred našou bránkou. Medzi 11.- 13. minútou kryl Ďurmek vyloženú šancu Bednára, prudkú strelu Matejku a aj ďalšiu Bednárovu príležitosť. Ako sa ukázalo, toto boli zároveň tri najlepšie minúty domácich v celom zápase. V 15. minúte poskakovala loptička na hranici malého bránkoviska domácich, do siete sme ju však nepretlačili. Keď sa zdalo, že pôjdeme do kabín s dvojgólovým náskokom, nezareagovala naša obrana v poslednej minúte na prekvapivú kolmú prihrávku domácich a úplne voľný Kusenda nemal problém s úspešným zakončením. Pätnásť sekúnd pred sirénou ešte prudká strela Bulejčíka len tesne minula bránku domácich.

Druhá časť hry sa niesla jednoznačne v znamení dobýjania domácej bránky, domáca defenzíva však pracovala veľmi organizovane a čo cez ňu prešlo, dokázal likvidovať Rytych. Domáci mali prvú šancu až v 30. minúte, úplne voľný Halas však Ďurmeka prekonať nedokázal. Bez väčších problémov sme dokázali ustáť aj vylúčenie Kuboviča, naopak, do šance sa dostal v oslabení Machara, v ťažkej pozícii však tesne minul. V 34. minúte nepretlačil loptičku zblízka popod Ďurmeka Bielik a z protiútoku zvýšil pohotovo Machara na 1:3. V 37. minúte bol Rytych úspešný aj po strele Kvasnicu zblízka a keď už domáci možno čakali na sirénu, skóroval päť sekúnd pred koncom po Macharovej prihrávke krížnou strelou Kubovič. Bolo to úplne zaslúžené, pretože domáci si okrem šancí Halasa a Bielika nevypracoval smerom dopredu absolútne nič.

Záverečná tretina už príliš veľa vzruchu nepriniesla. Domáci sa síce pokúšali vyvinúť väčšiu aktivitu, do šanci sme ich však nepúšťali a hru sme s absolútnym prehľadom kontrolovali. Päť minút pred koncom sme skóre zvýšili po vzorovom zvládnutí prečíslenia dvoch proti jednému, keď nezištnú Kvasnicovu prihrávku zužitkoval na zvýšenie skóre Amrich. Gólovú bodku za zápasom dalo ukážkovo zvládnuté trestné strieľanie Tomáša Kvasnicu, nariadené za faul na Mituchu. V záverečných dvoch minútach sme si ešte skúšali hru bez brankára a aj keď sme smerom dopredu už nevymysleli nič svetoborné, domácich sme k loptičke vôbec nepustili.

Víťazstvom sme teda spečatili naše prvenstvo po základnej časti súťaže. O týždeň, v sobotu 18.2. nastúpime v predposlednom kole v Mútnom proti domácej Nižnej a v ďalšiu sobotu 25.2. privítame v domácom prostredí o 16,00 posledný Prešov. Po dnešných výsledkoch sa zdá, že pre hostí to bude ešte boj o holý extraligový život, preto veríme, že zápas bude mať zaujímavý dramatický náboj. Príďte povzbudiť našich chlapcov v generálke na play off!

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Zo začiatku sme pôsobili podľa mňa trochu príliš zviazaným dojmom a za rozhodujúci úder považujem až zásah Martina Kuboviča v závere druhej tretiny. Od domácich som však očakával o niečo vyššiu aktivitu, nepustili sme ich takmer do ničoho a tých pár šancí, čo si vytvorili, zlikvidoval opäť absolútne spoľahlivý Ďurmek. Pri hodnotení zápasu ako celku sa domnievam, že naše presvedčivé víťazstvo bolo nespochybniteľne zaslúžené.“