MUŽI - Extraliga - 18. kolo - 21. 01. 2023 18:00hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
ŠK LIDOBRATISLAVA
7:4
(1:1, 2:1, 4:2)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

2. Matej Galajda (Kubovič) – 0:1, 33. Kvasnica (Kubovič) – 2:2 (P), 51. N.Ondrášik (Kvasnica) – 5:3, 53. Bulejčík (Machara) – 5:4 (P)

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Ďurmek – Machara 0+1, Vrábeľ, Repka, Dobrovodský, Cifranič, J.Ondrášik – Kvasnica 1+1, N.Ondrášik 1+0, Bulejčík 1+0, Mitucha, Kubovič 0+2, Matej Galajda 1+0, Peško, Babík, Šálek. Tréner: J.Holovka

3:1

Vylúčenia

1:2

Využitia

0:0

V oslabení

SKLENICA - BEŇO

Rozhodcovia

13:24

Strely na bránku

54

Diváci

Do zápasu sme vstúpili rýchlym gólom Galajdu už v 2.minúte, žiaľ, bolo to naposledy, čo sme v zápase viedli. Hoci sme mali takmer stálu územnú prevahu, bojovný súper, dá sa povedať, vyťažil z minima maximum. Domáci príkladne bojovali, v 6.minúte vyrovnali a v úvode 2.tretiny sa po prvý raz dostali do vedenia. Následne sme dostali výhodu dvoch presilových hier, využili sme však až tú druhú, keď po Kubovičovej prihrávke vyrovnal Kvasnica.

Záverečnú časť zápasu sme, dá sa povedať, nezvládli vôbec. Pri vylúčení Bulejčíka využilo Lido v 45.minúte svoju jedinú presilovú hru v zápase a keď o päť minút zvyšoval domáci Kažimír na 5:2, bolo jasné, že obracať tento zápas bude pre nás tvrdý oriešok. Napriek tomu sme ešte priebeh dokázali zdramatizovať. Keď sa však po góloch N.Ondrášika a Bulejčíka zdalo, že so zápasom reálne ešte dačo urobíme, dva góly počas šiestich sekúnd v 55.minúte naše nádeje definitívne pochovali.

Čo dodať ? V prvom rade treba pogratulovať súperovi k zaslúženému víťazstvu. Bojoval od začiatku až do konca s vysokým nasadením, ktoré nám naopak v tomto zápase evidentne chýbalo. Napriek tomu, že sme súpera jasne prestrieľali, naša koncovka bola podobne ako v niekoľkých posledných zápasoch vyložene neefektívna. Čo dokážeme zahodiť, bije do očí, ako by sme stratili pri zakončení rozvahu a pokoj. Dnes nám navyše viazla súhra a hrali sme príliš individuálne, čo na bojovného súpera stačiť nemohlo.

Náš náskok na čele tabuľky zostal po prehre Žiliny síce nezmenený, nesmie nás to však ukolísať, pretože s podobnými výkonmi by sme sa v play off ďaleko nedostali. Nie každý zápas sa musí a dá vyhrať, ale u nášho tímu chceme vidieť aj pri prípadnej porážke, že každý z hráčov vydal zo seba úplne všetko. Dnes tomu, žiaľ, tak nebolo.

Sme presvedčení, že už v najbližšom domácom zápase, repríze vlaňajšieho finále proti Tsunami Záhorská Bystrica sa dokážeme vrátiť k našim poctivým, bojovným a najmä kolektívnym výkonom. Pozor ! Hrása už najbližší piatok, 27.januára a začiatok zápasu je o 19,00 hod. Príďte povzbudiť našich chlapcov, ktorí si prípadným víťazstvom môžu s predstihom zabezpečiť víťazstvo v základnej časti. Všetkým by nám to padlo vhod, pretože pred play off nás čaká, ako ukazuje aj dnešný výsledok, veľa a veľa práce.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Domáci dnes vyhrali úplne zaslúžene. Prejavili väčšiu vôľu po víťazstve, viac bojovnosti, my sme naopak hrali rozhárane, absolútne mi chýbal kolektívny duch. Domáci dali síce pár šťastných gólov a my sme naopak dokázali zahodiť aj nemožné, ale za prístup k zápasu by sme si dnes body azda ani nezaslúžili. Všetko zlé je ale na niečo dobré a ja verím, že dnešný zápas bude pre nás tou správnou fackou v pravý čas. Verím, že dokážeme na nedostatkoch efektívne zapracovať a naštartovať sa k výkonom, na ktoré sú naši priaznivci zvyknutí.“