MUŽI - Extraliga - 16. kolo - 08. 01. 2023 16:00hod
SOŠ KOŠICE ŠACA
FK FLORKO KOŠICE
6:8
(1:1,2:2,3:5)

12. Mitucha (N.Ondrášik) – 1:1 (P), 29. Kvasnica – 3:2, 40. N.Ondrášik (Bulejčík) – 3:3, 42. Vašíček (vlastný) – 4:4, 47. Kvasnica (N.Ondrášik) – 5:5, 49. Mitucha (Kubovič) – 6:6, 51. Bulejčík (Machara) – 6:7, 60. Kubovič – 6:8

Ďurmek – Machara, Vrábeľ, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik – Kvasnica, N.Ondrášik, Bulejčík, Mitucha, Kubovič, Poruban, Habánek, Babík, Peško

3:3

1:1

0:0

KUČERA - KUBAŠČÍK

15:21

75

Po piatkovom víťazstve v Bratislave nás čakal ďalší zápas na pôde súpera, tentokrát zo samého popredia tabuľky. Vedeli sme, že Florko bude veľmi ťažkým súperom a samotný priebeh zápasu to presne potvrdil. O to viac nás môže tešiť, že sme zápas, v priebehu ktorého sme takmer neustále prehrávali, dokázali otočiť a vybojovať v ňom tri body, ktoré môžu hrať v konečnom účtovaní veľmi dôležitú úlohu. Ešte vyššie však treba oceniť mimoriadne silný kolektívny duch, ktorý z nášho družstva sálal aj za nepriaznivého stavu a vydržal nám až do samého konca zápasu.

Do Košíc sme cestovali bez chorého trénera Holovku, navyše už v priebehu prvej tretiny sme prišli o zraneného Dominika Vrábeľa. Obe družstvá chceli hrať útočný florbal, no v úvodnej časti to vychádzalo viac domácim. Nám sa opäť príliš nedarilo v rozohrávke, mali sme medzery v defenzíve a tak viac vyložených šancí si vypracovali domáci. Prvú vychytal v 3. minúte Ďurmek, o dve minúty nato nám pomohla žŕdka, no v 10.min. už Kátlovský prestrelil Ďurmeka a domáci šli do vedenia. Zanedlho sme dostali výhodu dvojminútovej presilovej hry o dvoch hráčov a po minúte sme ju Mituchovým gólom využili na vyrovnanie. Pri hre piatich proti piatim sme si však nevypracovali takmer nič a z brankárov mal určite viac príležitostí vyniknúť náš Ďurmek. Úvodná časť vyznela teda opticky lepšie pre domácich.

Druhú tretinu sme začali veľmi nešťastne hrubou chybou v rozohrávke, ktorú musel hasiť faulom Bulejčík. Domáci svoju v poradí druhú presilovku využili, keď prvú vyrazenú strelu doklepol zblízka za Ďurmekov chrbát Vyšňan. Keď o minútu zvyšoval na 3:1 pre domácich krížnou strelou Hrabčák, nevyzeralo to s nami najlepšie. Práve od tejto chvíle sme však začali preberať opraty zápasu do svojich rúk a začali sa presadzovať aj strelecky. Najprv zaznamenal kontaktný gól Kvasnica a desať sekúnd pred koncom tretiny Norbert Ondrášik po šikovnej Bulejčíkovej prihrávke vyrovnal.

Záverečná tretina priniesla skutočnú gólovú prestrelku, veď za deväť minút videli diváci šesť gólov ! V týchto fázach sme už boli jasne lepším tímom, lenže Florko potvrdzovalo povesť majstra bleskurýchlych kontier. Trikrát šli z takejto situácie domáci do vedenia, trikrát sme dokázali pomerne rýchlo vyrovnať. Po prvý raz sme šli do vedenia až v 51. minúte, keď Macharovu prihrávku cez celú dĺžku ihriska šikovne tečoval pred domácim brankárom Vaškom Bulejčík. Od tejto chvíle sme hru veľmi umne kontrolovali, vypracovali si aj pár ďalších šancí, ktoré už ale v domácej sieti neskončili. Minútu pred koncom sa domáci odhodlali k hre bez brankára, čo využil na „konečné razítko“ pod zápasom strelou cez celé ihrisko do prázdnej bránky Martin Kubovič.

Do tabuľky sme si pripísali tri veľmi cenné body, ktoré však ale bude potrebné potvrdiť o necelý týždeň, v sobotu 14.januára o 16,00 v súboji dvoch tabuľkových lídrov. Žiline máme dom čo oplácať, pripravila nám doteraz jedinú prehru v riadnom hracom čase a dýcha nám na chrbát so stratou šiestich bodov. Preto budeme potrebovať hlasivky všetkých našich priaznivcov, príďte našich chlapcov povzbudiť v tomto dôležitom zápase !

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Norbert Ondrášik, asistent trénera: „Fyzicky veľmi náročný a vyrovnaný zápas. Chcel by som vyzdvihnúť výkon brankára Ďurmeka, ktorý nás významne podržal najmä v úvodnej tretine. Vstup do druhej tretiny sme zaspali, ale do jej konca sme dokázali súpera ubehať a dorovnať skóre. V poslednej časti sme dostali zopár smolných gólov, ale mám pocit, že fyzicky sme mali navrch, čo asi rozhodlo. Veľmi ma potešilo, že sme sa dokázali zomknúť a tímovým poňatím zápas otočiť. Tieto body si vysoko ceníme.“