JEX - Extraliga - 22. kolo - 12. 02. 2023 16:00hod

Polák- Cifranič, A.Rendl 0+1, Dohál, Košinár, Robota, Večeřa - Kyselica, Matej Galajda 1+0, Bulejčík, Pavlíček 1+0, Šálek, K. Kováčik 0+1, Hacek, T. Krajčovič. Tréner: J. Holovka

0:0

0:0

Cíbik, Tomáš

90

Po sobotňajšom dôležitom zápase mužskej extraligy sa družstvá oboch klubov stretli aj v záverečnom kole extraligy juniorov. Aj tu sa hralo o veľa, minimálne o konečné druhé miesto po základnej časti. Zatiaľ čo pre domácich by bolo druhé miesto maximálnym stropom, my sme sa po prípadnom víťazstve a víťazstve ATU v košickom derby mohli stať dokonca jej víťazmi. Ako sa však ukázalo, naše šance trvali len do polovice zápasu. Súperovi nás v druhej polovici zápasu prevýšil, zaslúžene zvíťazil a pre našich chlapcov tak ostalo „len“ tretie miesto.

Začali sme dosť nesústredene, faulom hneď v úvodnej minúte, no Polák nariadené trestné strieľanie zlikvidoval. Už o minútu šli ale domáci po nechytateľnej krížnej strele aj tak do vedenia. AS malo v úvode viac z hry, no zo sľubných brejkových príležitostí sme mohli viackrát skórovať my, žiadna sa však neujala. Zhruba od polovice tretiny sa hra nielen vyrovnala, ale šancí sme si vypracovali viac ako domáci. Využili sme však iba jedinú, keď v predposlednej minúte Pavlíček vyrovnal. Druhú časť sme zahájili hrou v oslabení a jedinú sekundu po jej skončení sme zbrklou rozohrávkou pomohli súperovi dostať sa do vedenia. O dvadsať sekúnd nato mali domáci výhodu druhého trestného strieľania, ale tak ako predtým Zverbíkovi, tak aj teraz Jaššovi Polák jeho úmysel vystihol. Azda rozhodujúcim momentom zápasu bol inkasovaný tretí gól v 32. minúte. Naša hra sa na určitý čas rozsypala, súper prevzal iniciatívu a zápas rozhodol počas nasledujúcich šiestich minút ďalšími troma gólmi. V defenzíve sme vyprodukovali v tejto časti zápasu množstvo chýb a naše šance sme v prílišnej snahe zakončovali väčšinou nepresne. V tretej tretine sme sa ako-tak pozviechali a vypracovali si aj pomerne dosť príležitostí, premenili sme opäť len jedinú. Viacero šancí mali však pochopiteľne aj domáci, Polák však náš tím podržal.

Hoci sme v záverečnom zápase neuspeli, tretie miesto určite nemôžeme považovať za neúspech. Naopak, pomerne úzky káder s viacerými dorastencami v základnej zostave treba za výkony v základnej časti pochváliť. Škoda len zbytočne „prešustrovaných“ bodov v samom úvode, keď sme dvakrát neudržali jasné vedenie. Tie nám na konci chýbali ... Do play off vstupujeme teda domácimi zápasmi už najbližšiu sobotu (18.2.) a nedeľu( 19.2.) vždy o 15:00 h., a naším súperom budú žilinské „kobylky“. Veríme, že prídete našich chlapcov povzbudiť v hojnom počte.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Prvá tretina bola vyrovnaná, škoda viacerých nevyužitých šancí. Za zlomový moment považujem tretí inkasovaný gól, od ktorého mal už potom súper jasne navrch. Následných šesť minút bolo pre nás dosť hrozivých, ale nakoniec sme sa dokázali dvihnúť a obstáli sme so cťou. Pochváliť by som chcel brankárov na oboch stranách. Čo sa týka výberu súpera pre play off, voľbu prvých dvoch tímov sme predpokladali. Na Žilinu sa zodpovedne pripravíme.“