JEX - Extraliga - 21. kolo - 29. 01. 2023 11:00hod
ŠH SOŠ Ostrovského Košice
FaBK ATU KOŠICE
4:5
(0:3,2:1,2:1)

5. Bulejčík (A.Rendl) – 0:1, 5. Pavlíček (Kyselica) – 0:2, 13. Šálek (Kyselica) – 0:3, 29. Matej Galajda (Bulejčík) – 1:4, 50. Repka (Bulejčík) – 4:5 (P)

S.Polák – Repka, Dohál, Cifranič, Košinár, Večeřa- Bulejčík, Matej Galajda, A.Rendl, Pavlíček, Kyselica, Šálek

1:3

0:1

0:0

Juhás - Kátlovský

25

Aj druhý košický zápas proti ťažkému súperovi sme zvládli. Domáci, ktorí v sobotu deklasovali dvojciferne trenčianske AS, si pochopiteľne verili aj proti nám. My sme však hrali zodpovednejšie v obrane, všetci chlapci si siahli až na dno síl. Výhodou bolo, že v 5.minúte sme sa dostali po presných trefách Bulejčíka a Pavlíčka do dvojgólového trháku a domáci boli nútení len doťahovať náš náskok. Celá prvá tretina nám vyšla nad očakávanie, veď v šťastnej 13. minúte Šálek náš náskok ešte zveľadil. Domáci vycerili zuby až po prestávke. Už v 22. minúte znížil Drgoň na 1:3 a pár minút na to dostali výhodu trestného strieľania, ktoré však nepremenili. Upokojiť nás mohol náš štvrtý presný zásah, ktorý zaznamenal Galajda, ale domáci kontrovali gólom Šimu pomerne rýchlo a do konca tretiny sa stav už nezmenil. V úvode záverečnej časti bol vylúčený Šálek, v oslabení sme sa ubránili, ale minútu po jeho návrate sme inkasovali podobne ako v sobotu dva pomerne nešťastné zlepené góly a razom bolo vyrovnané. Na koňa nás znovu posadila naša jediná presilovka v zápase, počas ktorej sme sa gólom Repku dostali znovu do vedenia. Záver stretnutia bol veľmi dramatický, nervózny a mali sme dojem, že mu príliš nepomohol ani výkon dvojice rozhodcov. Naši chlapci boli však už až do konca stopercentne obetaví, ubránili ďalšie dve presilové hry domácich a dotiahli zápas do víťazného konca. Celému tímu treba vysloviť pochvalu za výkony v oboch zápasoch, šesťbodový zisk z Košíc musí byť v tejto kategórii považovaný vždy za veľký úspech. Aj keď pred mládežnícke družstvá nekladieme v našom klube konkrétne výkonnostné ciele, skutočnosť, že budeme v poslednom kole bojovať o špicu, určite pohladí dušu každého z našich priaznivcov.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: „Som rád, že sme to s minimálnym počtom hráčov aj dnes zvládli. Zlepšili sme obrannú činnosť a celé družstvo bez výnimky bojovalo až na dno síl. Napriek tomu chcem vyzdvihnúť najmä hru druhej formácie, dodržala do bodky to, čo mala stanovené. Tá prvá v určitých fázach chcela príliš vymýšľať, čo sa v podobných ťažkých zápasoch môže vypomstiť. Bol to z našej strany ťažko odbojovaný zápas so šťastným koncom. Všetkým chalanom by som sa chcel za výkony počas oboch dní poďakovať. Teším sa, bol to pre nás vydarený víkend.“