JEX - Extraliga - 20. kolo - 28. 01. 2023 17:00hod
9:11
(3:3,1:4,5:4)
1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Bránky a asistencie

1. A.Rendl (Matej Galajda) – 0:1, 16. Repka (Bulejčík) – 2:2, 18. Bulejčík (Matej Galajda) – 3:3, 25. Kyselica (Šálek) – 3:4, 27. Dohál (Šálek) – 3:5, 32. Matej Galajda (A.Rendl) – 4:6, 38. A.Rendl (Bulejčík) – 4:7, 42. Repka (Matej Galajda) – 4:8, 48. Bulejčík (Matej Galajda) – 5:9, 49. Pavlíček (Dohál) – 5:10, 60. A.Rendl – 9:11

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

S.Polák – Repka, Dohál, Cifranič, Košinár, Večeřa- Bulejčík, Matej Galajda, A.Rendl, Pavlíček, Kyselica, Šálek

Diváci

Bola to naozajstná gólová prestrelka s takmer dokonalou hororovou zápletkou. Začali sme vlažnejšie, akoby menej koncentrovane, ale celá úvodná časť bola priebehom i čo sa týka skóre vyrovnaná. Gólmi sa ale od začiatku nešetrilo. Hneď v úvode sme šli do vedenia, potom dvakrát prehrávali, no do kabín sa šlo nakoniec za vyrovnaného stavu. Aj v druhej tretine sme sa presadili ako prví my, darilo sa nám aj strelecky, získali sme prevahu a i veľmi sľubný trojgólový náskok. Gólové hody pokračovali aj po druhej prestávke, lepšie sme začali opäť my a keď desať minút pred koncom Pavlíček zvyšoval na 5:10, vyzeralo to, že by to mohol byť ten rozhodujúci „kliniec“. Florko však práve v týchto najťažších chvíľach dokázalo svoju silu. Líder tabuľky sa nevzdal a štyrmi gólmi v priebehu tri a pol minúty, i keď niektoré z nich boli z kategórie šťastných, náš náskok takmer kompletne zlikvidoval. A keď bol päť minút pred koncom vylúčený Bulejčík, šance domácich na bodový zápis dostali úplne reálny charakter. Jediné oslabenie v zápase sme však ustáli rovnako ako košický tlak v samom závere. Naopak, v poslednej minúte poistil zisk všetkých bodov pre nás Andrej Rendl strelou do prázdnej bránky.

Víťazstvo na pôde vedúceho tímu tabuľky nám teda prinieslo úžasne cenné víťazstvo, ktoré nás definitívne posunulo minimálne na štvrté miesto po základnej časti. Priebeh najmä poslednej tretiny nám však naozaj v závere naháňal zimomriavky ako pri sledovaní hororového filmu. Za necelé štyri minúty sa skóre zmenilo z 5:10 na 9:10, do konca ostávalo množstvo času, súper sa rozbehol, mal výhodu presilovej hry – no skrátka zápletka ako sa patrí, ale radi by sme sa boli bez nej zaobišli. Naši chlapci sa v tejto sezóne už po tretí raz presvedčili, že vo florbale je zápas rozhodnutý až po konečnom hvizde. V Záhorskej Bystrici sme po takomto náskoku prišli o bod, v Žiline o dva, v sobotu sme, chvalabohu, stratu odvrátili. Ale inak si toto víťazstvo treba ceniť veľmi vysoko, veď doma Florko prehralo v sezóne vôbec po prvý raz a v celom priebehu súťaže mu dokázala pripraviť porážku iba Žilina a dvakrát práve naše družstvo. Takže, vďaka chlapci !

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: „Prvú tretinu to nebolo celkom ono, boli sme rozlietaní, nesústredení. Po prestávke sme zmenili obranný systém, myslím, že sme boli lepším tímom a darilo sa nám aj strelecky. Dobre sme začali aj záverečnú tretinu, ale po hlúpom góle na 6:10 sme znervózneli a po inkasovaní gólov sa dá povedať, že sa nám náš herný systém rozpadol. Po oddychovom čase sme sa však predsa len ukľudnili, ustáli oslabenie a nakoniec doviedli zápas k zaslúženému víťazstvu. Paradoxom je, že napriek jedenástim streleným gólom sme ešte množstvo šancí zahodili. Bol to skrátka asi deň otvorených obrán. Škoda zaváhania v poslednej desaťminútovke, ale treba si uvedomiť dve veci: že sme boli nútení hrať celých 60 minút na dve formácie a že na Florku sa vyhráva len veľmi ťažko. Takže pre mňa sú v tejto chvíli rozhodujúce tri body a skutočnosť, že chlapci bojovali s plným nasadením. Chyby jednoducho patria k športu, my sme zaslúžene vyhrali a ja chlapcom za prístup ďakujem.“