JEX - Extraliga - 18. kolo - 08. 01. 2023 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
8:2
(2:0,2:1,4:1)
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV

14. Galajda (Šálek) – 1:0, 14. K.Kováčik (Pavlíček) – 2:0, 38. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 3:0, 40. Pavlíček (Košinár) – 4:1, 47. Košinár (Robota) – 5:1, 53. Malko (Dohál) – 6:1, 58. Mikolka (Malko) – 7:2, 59. Kyselica (Pavlíček) – 8:2

S.Polák (59. Šlosár) – Dohál, Cifranič, Robota, Košinár - T.Krajčovič, Galajda, Šálek, Pavlíček, Kyselica, K.Kováčik, Mikolka, Malko, Hacek

1:4

0:0

0:0

M. Ďurík - P. Ďurík

37

Bez Repku a Bulejčíka, ktorí cestovali s extraligovým „áčkom“ a proti kvalitatívne silnejšiemu súperovi sme podali oveľa zodpovednejší výkon ako v sobotu. V prvom rade sme hrali zodpovedne, koncentrovane zozadu, nehrnuli sa zbrklo pred súperovu bránku a tak hoci na góly v prešovskej sieti sa čakalo dlhšie, nebolo čo ľutovať. Hostia hrozili protiútokmi a dokázali si aj vytvoriť šance, ktoré však pozorný Polák a obrana 1. FBC vyriešila. V 14.minúte sme sa počas necelej polminútky dostali do dvojgólového vedenia, následne boli trpezliví až do záveru druhej tretiny, kedy sme dokázali náš náskok zveľadiť a v poslednej tretine ho premeniť vo výrazné víťazstvo. Skromná divácka návšteva určite ocenila, že sa chlapci dokázali „otrepať“ zo sobotňajšieho fiaska a pochopili, že florbal je športom, ktorý musí byť vždy a za každých okolností postavený na silnom kolektívnom duchu.

Prepracovali sme sa tak na tretie miesto tabuľky, v záverečných kolách však na nás čakajú súperi, proti ktorým budeme mať šancu na úspech len pri stopercentnom prístupe celého tímu od prvej do šesťdesiatej minúty.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Miroslav Sága: „Som rád, že hráči sa snažili počas celého zápasu plniť veci, ktoré sme si povedali. Niekedy sa to darilo lepšie, vtedy sme dominovali nad súperom viac. Aj hostia si však dokázali vytvoriť svoje príležitosti, ktoré však náš zodpovedný brankár Polák a obrana zlikvidovala. Vychádzali sme zo zodpovednej obrany a strelili zopár krásnych gólov po pekných akciách. Výkon a prístup k zápasu bol zo strany celého tímu lepší ako proti Michalovciam a zaslúžene sme vyhrali. V zápase všetci hráči dostali príležitosť vrátane nášho druhého brankára Šlosára, ktorý v závere zápasu predviedol aj zopár svojich zákrokov. Naviac Tomáš Malko strelil svoj prvý juniorský extraligový gól, z ktorého sa potešil nielen on ale určite aj jeho otecko, ktorý Tomáša a náš ako verný fanúšik sleduje už iba z neba. Verím, že sme sa dokázali poučiť zo sobotňajších chýb a dlho ich nepustíme z hlavy. Každý rozumný človek sa učí z vlastných chýb, len si ich treba zapamätať, aby sme sa im mohli v budúcnosti vyhnúť.“