JEX - Extraliga - 17. kolo - 07. 01. 2023 18:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
8:7
(5:1,3:1,0:5)
Florbalový klub Michalovce

2. Kyselica – 1:0, 6. T.Krajčovič (Šálek) – 2:0, 15. Šálek (T.Krajčovič) – 3:1, 18.K.Kováčik (Kyselica) – 4:1, 20. Cifranič (Galajda) – 5:1, 22. Šálek (Pavlíček) – 6:1, 36. Galajda (Repka) – 7:1, 38.Mikolka (Kyselica) – 8:1

S.Polák (41. Šlosár) – Dohál, Cifranič, Robota, Košinár – Repka, Galajda, Bulejčík, Pavlíček, Mikolka, Šálek, T.Krajčovič, Kyselica, K.Kováčik, Malko

0:2

0:0

0:0

Jursa - Chochula

56

Základná časť extraligy juniorov vstupuje po sviatkoch neodvratne do finišu. Naši chlapci privítali v zápasoch 17. a 18.kola na domácej palubovke súperov zo spodnej polovice tabuľky – posledné Michalovce a ôsmy Prešov. Do oboch sme nastupovali v pozícii papierového favorita a ak sme chceli pomýšľať odštartovať do play off z pozície, povinnosť nám velila v oboch prípadoch zvíťaziť. Je všeobecne známe, že dosiahnuť takéto „povinné“ víťazstvá býva najťažšie. Napriek tomu sobotňajší výkon nás prekvapil veľmi nemilo a tri body boli v sobotu tým jedným jediným plusom. V nedeľu to bol predsa len o poznanie lepšie a tak šesťbodový víkendový zisk nám zachoval reálnu nádej vybojovať si postavenie v prvej štvorke.

Jednotlivé herné situácie a podrobnejší priebeh snáď netreba v tomto zápase hodnotiť. Proti jednému z papierovo najslabších tímov extraligy sa nedá snáď ani označiť inak ako neakceptovateľný. Prvá tretina priemerná, druhá už podpriemerná, tretia katastrofálna. Hoci si uvedomujeme, že šport je aj o prekvapeniach a nie vždy musí mať favorit svoj najlepší deň, dostať doma v kompletnej zostave od posledného družstva tabuľky šesť gólov v rade a v závere sa obávať o víťazstvo, to je na pomery nášho klubu dosť neobvyklé. Nepomohol ani oddychový čas v 55.minúte, bezprostredne po ňom sme inkasovali ďalšie dva góly. Družstvo vôbec nepomohlo debutujúcemu brankárovi Šlosárovi, ktorý nastúpil na poslednú tretinu, naopak, doslova ho „potopilo“. V záverečnej časti sme pripomínali úplne neschopný orchester s rozladenými nástrojmi. Vyzeralo to, že za stavu 8:1 každý chcel dať gól, a napokon ho nedal vôbec nikto. Nedostávali sme sa ani k zakončeniu, veď pomer striel na bránku bol úplne vyrovnaný – 22:21. Dnes ste si chlapci potlesk naozaj nezaslúžili !!!

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Nevydarený zápas, navyše náš výkon mal posledné dve tretiny klesajúcu tendenciu a tak sme doslova prešustrovali sedemgólový náskok. Budeme na tom musieť silne popracovať, lebo v závere základnej časti na nás čakajú súperi, proti ktorým by náš dnešný výkon nestačil na body ani omylom. Žiaľ, aj mňa pred poslednou tretinou náhle prepadli silné známky virózy, nedokázal som sa už dokonale sústrediť na všetky detaily, to ale náš výkon neospravedlňuje, mužstvo v takomto zložení si pri jasnom náskoku musí poradiť bez problémov aj samo.“