1. FBC TRENČÍN - akadémia
14:2
(5:1, 4:0, 5:1)
ŠK VICTORY STARS DUBNICA NAD VÁHOM

1.K.Kováčik (Košinár) – 1:0, 11. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 2:0, 12. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 3:0, 12. Matúš Galajda (Hacek) - 4:0, 18. Košinár (Matúš Galajda) – 5:1 (P), 29. Mikolka (Matúš Galajda) – 6:1, 31. Hacek (Záň) – 7:1, 33. S.Liška – 8:1 (P), 35. S.Liška (Kyselica) – 9:1 (O), 43. Mikolka (Hacek) – 10:1, 47. S.Timko (Šlosár) – 11:1 (O), 54. Záň – 12:2, 55. Kyselica – 13:2, 59. Kyselica (S.Liška) – 14:2

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár 0+1 (48. H.Kováč) – Košinár 1+1, S.Liška 2+1, Robota, Záň 1+1, R.Sága –T.Krajčovič 2+0, Kyselica 2+1, K.Kováčik 1+2, Hacek 1+2, Matúš Galajda 1+2, Mikolka 2+0, S.Timko 1+0. Tréner: J.Holovka

4:3

2:0

2:0

Masrna - T.Orság

Nedeľňajší zápas sme zahájili výborne, keď už v úvodnej minúte otvoril skóre počas signalizovaného trestu hostí Krištof Kováčik. Potom sme sa síce na desať minút strelecky odmlčali, ale následný strelecký výbuch stál za to – tri góly v sieti hostí za necelé dve minúty prakticky rozhodli zápas. Dubnica síce veľmi problematickým gólom znížila, no Košinár nám presnou strelou počas presilovej hry vrátil štvorgólový náskok. V druhej tretine aj hostia „vystrkovali rožky“, vytvorili si niekoľko dobrých šancí, ale Šlosár v našej bránke bol spoľahlivý. My sme si svoj strelecký účet otvorili v tejto tretine až tesne pred jej polovicou, no potom góly začali pribúdať pravidelne – Mikolka, Hacek a dvakrát Liška skórovali vždy približne po dvoch minútach. Desiatky sa diváci dočkali už v 43. minúte z florbalky Mikolku. V našej bránke stále čaroval Šlosár, ktorý navyše v 47. minúte našiel v oslabení skvelou rýchlou prihrávkou Timka, ktorý ju efektným blafákom premenil na náš jedenásty gól. O minútu vystriedal Šlosára v našej bránke Hugo Kováč, ktorý tiež vytiahol z talónu pár zaujímavých zákrokov. Po pekných akciách sme do konca zápasu skóre ešte navýšili na konečných 14:2.

Počas víkendu predviedli teda naši chlapci kvalitné výkony, žiaľ, strata dvoch bodov proti Tsunami nám situáciu trochu skomplikovala. Určite však nie je dôvod si neveriť, pri zopakovaní podobných výkonov si smelo môžeme zmerať sily s každým.

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Jan HOLOVKA: „Aj dnes sme hrali dobre s tým rozdielom, že sa nám hneď od úvodu darilo strelecky. Hostia neboli takým outsiderom, ako naznačuje výsledok, mali dosť šancí, ale Denis Šlosár bol opäť vynikajúci. My sme predviedli veľa pekných kombinačných akcií, chlapci dokázali, že florbal hrať vedia, ale keď sa darí a ste vo vedení, je to samozrejme jednoduchšie. S výkonom i výsledkom som dnes spokojný, ale musíme takto bojovať až do samého záveru súťaže.“