1. FBC TRENČÍN - akadémia
4:4
(0:0, 2:1, 2:3)
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

38. S.Liška (Košinár) – 1:1 (P), 39. T.Krajčovič (Matúš Galajda) – 2:1, 42. Kyselica (Matúš Galajda) – 3:1, 50. Matúš Galajda (Kyselica) – 4:2

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár – Robota, S.Liška 1+0, Záň, Košinár 0+1, R.Sága – T.Krajčovič 1+0, Kyselica 1+1, Matúš Galajda 1+2, Hacek, Malko, K.Kováčik, S.Timko. Tréneri: J.Holovka, N.Ondrášik

0:1

1:0

0:0

Haluška - Vanko

Prvá tretina bola vyrovnaná, šance sa striedali na oboch stranách. Z nášho tímu sa v nich najčastejšie ocitol agilný Krajčovič, ale šance mali i Galajda či Hacek. Naopak, príležitosti hostí s istotou likvidoval spoľahlivý Šlosár. Hneď od úvodu 2. tretiny prevzal iniciatívu náš tím, boli sme strelecky aktívnejší, do vedenia šli ale hostia po neuveriteľne nešťastnom vlastnom góle Maroša Robotu. V iniciatíve sme pokračovali, ale čím ďalej tým viac sme sa presvedčovali, že streliť gól je pre nás takmer neriešiteľným problémom. Napokon však vyrovnanie predsa len prišlo, keď v 38.minúte počas našej jedinej presilovej hry presne zamieril Liška. Minútu na to sme skóre otočili po najkrajšej akcii zápasu po ose Liška – Galajda – Krajčovič a na prestávku sme odchádzali s jednogólovým náskokom. Dobre sme začali aj záverečnú tretinu, v 42.minúte síce Hacek vo vyloženej šanci minul, no o chvíľu sa Kyselica už nemýlil. Naša prevaha pokračovala, v 48.minúte však hostia strelili po našej chybnej rozohrávke kontaktný gól. Iniciatívu sme z rúk nepustili, ale šance sme zahadzovali ako na bežiacom páse. Desať minút pred koncom však Galajda úspešne zakončil svoj prienik po ľavom krídle. Krutý trest za naše nepremenené príležitosti prišiel v závere, kedy hostia dvoma gólmi v rozpätí 90 sekúnd po našich zaváhaniach vyrovnali skóre. Štrnásť sekúnd pred koncom ešte mohol rozhodnúť Liška, no jeho pohotový teč zblízka preletel tesne ponad bránku hostí.

V boji o postup na Majstrovstvá SR sme teda síce vybojovali ďalší cenný bod, ale podľa priebehu hry sme dva jednoznačne stratili. Do nedeľňajšieho zápasu preto chlapci nastupovali takpovediac „s nožom na krku“.

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Jan HOLOVKA: „Odohrali sme dobrý zápas s nešťastným koncom. Boli sme častejšie na loptičke, strážili sme si aj defenzívu, len v koncovke sme sa až neuveriteľne trápili. Prvý gól sme strelili až v samom závere druhej tretiny, neuveriteľne tvrdo sme pracovali, zápas otočili a predsa sme nevyhrali. Tých nepremenených šancí bolo naozaj veľa a naopak, stačili dve naše zaváhania v závere a prišli sme o dva veľmi dôležité body. Nevadí, aj negatívna skúsenosť je skúsenosť, musíme bojovať ďalej.“