9. Mikolka (Matúš Galajda) – 1:1, 17. Večeřa – 2:1 (T), 36. Kyselica – 3:3

Šlosár – Robota, Košinár, Večeřa 1+0, Záň, R.Sága, Sebastián Halas – Kyselica 1+0, S.Liška, Obert, Mikolka 1+0, Matúš Galajda 0+1, K.Kováčik, S.Timko, T.Krajčovič, Bečár, Hacek. Tréneri: J.Holovka, N.Ondrášik

0:0

V oslabení

A.Rendl - Vrábeľ

Rozhodcovia

Hostia začali zostra, zatlačili nás na našu polovicu a svoje úsilie korunovali na začiatku piatej minúty vedúcim gólom. Po góle sme ale hru vyrovnali a začali si vytvárať aj šance. Tú prvú v 7. minúte Bečár ešte nepremenil, no o dve minúty Mikolka po Galajdovej prihrávke vyrovnal. Vzadu sme hrali zodpovedne a ak cez našu defenzívu niečo prešlo, likvidoval to s úplnou istotou výborný Šlosár v našej bránke. Ten kryl v 14. minúte aj Pápayove trestné strieľanie. Rovnakú výhodu sme dostali o tri minúty aj my, Večeřa ju využil a dostal nás do vedenia.

Aj v druhej časti sme statočne odolávali, hrali zodpovedne, no pri jedinom vylúčení v zápase sme v oslabení predsa len inkasovali. Žiaľ, stačila malá chvíľka nekoncentrácie a súper už o neuveriteľné štyri sekundy otočil skóre vo svoj prospech. Ďalšie šance hostí vychytal spoľahlivý Šlosár a naopak, v 36.minúte Kyselica po samostatnom úniku vyrovnal.

Nástup do záverečnej časti nám nevyšiel úplne podľa predstáv a v 43. minúte dostal Pacek prudkou krížnou strelou hostí opäť do vedenia. Potom však prišli silné minúty nášho tímu. V 48. minúte Mikolka v dobrej pozícii tesne minul, o minútu nato stroskotal Kyselica na brankárovi hostí. V 50. minúte skvele vyšprintoval na dlhú Šlosárovu prihrávku Mikolka, stačil ešte urobiť brankárovi „sťahovačku“, ale v ťažkej situácii prestrelil. Pri tejto situácii došlo ku kontaktu s brankárom hostí, ktorý bol nútený striedať. V 51. minúte sme mali najväčšiu príležitosť na vyrovnanie, ale voľný Krajčovič žiaľ nezakončil presne. Po viacerých nevyužitých príležitostiach nás hostia nakoniec potrestali gólmi v 58. a 59. minúte. Aj za tohto stavu sme mali ešte dve dobré šance, pokúšali sme sa aj o hru bez brankára, ale výsledok sa už nezmenil.

Prvú polovicu súťaže sme teda uzavreli prehrou, ale po azda najlepšom tohoročnom výkone. Výsledok je pre nás tentoraz krutý, ale zápas priniesol veľa pozitív. Tým hlavným by mala byť hlavne viera vo vlastné sily. Ak chalani budú vo všetkých zvyšných zápasoch šliapať so stopercentným nasadením a zodpovednosťou, určite budeme môcť sezónu na jej konci hodnotiť ako úspešnú. V ich silách to určite je.

Ohlasy trénerov

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Norbert ONDRÁŠIK, asistent trénera: „Vedeli sme, že Snipers je jeden z kvalitnejších tímov, ktorý bude hrať viac na loptičke, no aj tak sme šli s cieľom zabojovať o cenné body do tabuľky. Hneď od úvodu sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom, takže v úvodnom striedaní super pohrozil štyrmi nebezpečnými strelami, ktoré stroskotali na kvalitne chytajúcom Šlosárovi. Aj keď sme prvú tretinu prehrali strelecky 5:15, o gól sme viedli. V druhej tretine nás pár sekúnd nekoncentrovanosti stalo zvrat v zápase, keď sme inkasovali dva góly. Počas celého zápasu súper pôsobil o niečo technickejšie, avšak my sme vedeli bojovnosťou získať loptu, hroziť peknými protiútokmi a nie raz sme sa ocitli sami pred brankárom. No nedokázali sme ho prekonať, chýbal nám pokoj v koncovke až natoľko, že sme väčšinou nedokázali trafiť bránku. Počas celého zápasu sa nebezpečné situácie striedali na oboch stranách a tento zaujímavý duel trval až do 58. minúty, keď súper odskočil do dvojgólového vedenia. Tento zápas nám ale ukázal, že sa naozaj posúvame dobrým smerom a chlapci sa zlepšujú každým zápasom. Za predvedený výkon sa určite nemusíme hanbiť, ba práve naopak. S predvedenou hrou som spokojný, jediné čo nás môže mrzieť, sú nepremenené šance. Na to sa určite zameriame v ďalších tréningových jednotkách. Ďakujem všetkým chlapcom za prístup a bojovnosť a aj súperovi za kvalitný a férový zápas.“