1. FBC TRENČÍN - akadémia
3:2
(1:0, 2:0, 0:2)
ŠK LIDOBRATISLAVA

7. K.Kováčik (Mikolka) – 1:0, 26. S.Timko (Bečár) – 2:0, 39. Kyselica (Košinár) – 3:0

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár – Robota, Košinár 0+1, Večeřa, Záň, R.Sága, Sebastián Halas – Kyselica 1+0, S.Liška, Obert, T.Krajčovič, Mikolka 0+1, K.Kováčik 1+0, S.Timko 1+0, Matúš Galajda, Bečár 0+1. Tréneri: M.Sága, N.Ondrášik

1:1

0:1

0:0

A.Rendl - Bulejčík

V prvej tretine sme boli určite lepším tímom, vypracovali sme si aj dosť streleckých príležitostí, no koncovka nás v tomto zápase zradila. Jediným strelcom prvej tretiny bol tak v 7.minúte Krištof Kováčik, ktorý po peknej kombinačnej akcii skóroval prakticky do odkrytej bránky. Podobnú príležitosť mal o minútu Bečár, ale jeho strelu stačil brankár hostí Jankech zlikvidovať. Ten podržal svoj tím do konca tretiny ešte viackrát. V jej závere sme nevyužili ani presilovú hru, šancí sme si v nej však vytvorili minimum, Kováčikova nebezpečná strela skončila len na bočnej sieti.

V druhom dejstve sa osmelili aj hostia a tak svoje umenie často musel dokazovať aj Šlosár v domácej bránke. My sme sa k streľbe dostávali menej, v 26.minúte však Timko po Bečárovej prihrávke mieril presne. O necelú minútu sa ocitol vo vyloženej šanci aj Kyselica, no zblízka vysoko prestrelil. V závere však ten istý hráč po úniku strelou k bližšej žrdi zvýšil na 3:0.

Žiaľ, ani trojgólové vedenie nedokázalo naše družstvo upokojiť. V defenzíve sme robili množstvo chýb, loptička nás príliš neposlúchala a zakončenia akcií sme často riešili úplne nesprávne. Hostia však boli na tom podobne a tak v týchto fázach nebol zápas žiadnou lahôdkou pre oko diváka. Zato od 44.minúty, keď skákavá strela hosťujúceho Hurinského zapadla za Šlosárov chrbát, stala sa z neho poriadna dráma. Tá vyvrcholila po vylúčení Kyselicu v 56.minúte, ktorú hostia takmer okamžite využili na strelenie kontaktného gólu. Chlapci však záver aj pri záverečnej power play súpera ubojovali a pripísali si do tabuľky tri „zlaté“ body. Už zajtra, vo štvrtok, ich však čaká o 18,30 pravdepodobne ťažší súper, bratislavskí Snipers.

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Norbert ONDRÁŠIK asistent trénera: „Od úvodu sme pôsobili aktívnejšie ako súper. Vytvárali sme si zaujímavé šance, ktoré sme ale nedokázali premieňať. Po úvodnom strelenom góle sme pôsobili netrpezlivo a zbrklo s cieľom streliť gól za každú cenu. V prostrednej tretine sme súperovi dokázali odskočiť do pohodlného trojgólového náskoku. Mali sme viac z hry, ale paradoxne práve táto časť hry bola jedinou, v ktorej nás súper prestrieľal. V záverečnej tretine sme dvakrát inkasovali po individuálnych chybách či už pri rozohrávke, alebo netaktickom a zbytočnom faule, čo súper dokonale využil. V závere to bol boj o tri body a najtesnejší náskok sme si dokázali podržať, čo nás veľmi teší . Zápas nám ukázal naše dobré, ale aj slabšie stránky, na ktorých musíme popracovať. Efektivita našou prednosťou v tomto zápase síce nebola, no musím povedať, že sme si dokázali vytvoriť viacero pekných šancí, čo hodnotím ako pozitívum. Na záver by som chcel vyzdvihnúť ukážkový prístup hráča Bečára, ktorého bojovnosť môže byť príkladom pre všetkých, ako pristupovať k zápasom o postup do ďalšej fázy. Ďakujem chlapcom, že úspešne dotiahli do víťazného konca zápas, v ktorom im nie všetko vychádzalo podľa predstáv. Súperovi želám veľa šťastia do ďalších bojov.“