2:4
(1:2, 1:2, 0:0)
1. FBC TRENČÍN - akadémia

Bránky a asistencie

1. Mikolka (Kyselica) – 0:1, 10. Hacek (K.Kováčik) – 1:2, 26. K.Kováčik (Košinár) – 2:3, 37. Košinár (Mikolka) – 2:4 (P)

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár – S.Liška, Košinár 1+1, Večeřa, Záň – Kyselica 0+1, Mikolka 1+1, Obert, K.Kováčik 1+1, Malko, Hacek 1+0, S.Timko, Bečár, Matúš Galajda. Tréner: N.Ondrášik

Rozhodcovia

Gólovo sme udreli hneď v prvej minúte, ale inak bol úvod zápasu z dôvodu jeho dôležitosti obojstranne dosť opatrný. Domáce družstvo tým, že muselo od začiatku doťahovať náskok, pôsobilo aktívnejším dojmom a dostávalo nás dosť často do problémov v rozohrávke. Vyrovnanie však nakoniec prišlo paradoxne strelou takmer od polovice ihriska. Našťastie, dokázali sme naň rýchlo odpovedať a do prvej prestávky sme vedenie uhájili.

V druhej tretine sme inkasovali vyrovnávajúci gól po rovnakej individuálnej chybe ako v piatok v Záhorskej Bystrici. Štandardná situácia a postavenie sa do brániaceho postoja nám, zdá sa, robí problém. Aj tentokrát sme šli ale do opätovného vedenia po presnom zásahu Krištofa Kováčika takmer okamžite. Dôležitým momentom sa ukázalo využitie jedinej našej presilovej hry Filipom Košinárom, ktoré nám zabezpečilo do poslednej tretiny dvojgólový náskok.

V poslednej tretine sme domácim darovali zopár šancí, ktoré však aj vďaka spoľahlivému Šlosárovi v našej bránke nedokázali využiť. V samom závere sa stupňovala nervozita na oboch stranách, vylučovalo sa ale len na našej strane. Štyri vylúčenia v posledných troch minútach nám mohli vážne skomplikovať cestu k víťazstvu, očividne nervózni domáci ale nedokázali využiť ani pomerne dlhú početnú prevahu o dvoch hráčov a pri maximálnej bojovnosti našich hráčov sme im nedovolili streliť ani kontaktný gól.

Ohlasy trénerov

1. FBC TRENČÍN - akadémia:Norbert Ondrášik, tréner: „To, že nás čaká veľmi ťažký a dôležitý zápas, nám bolo jasné už pred jeho začiatkom. Navyše, prispôsobiť sa povrchu domácej haly nie je jednoduché. Chlapcov som upozornil na iný odskok loptičky i niektoré ďalšie veci, na ktoré nie sú zvyknutí. Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne, hoci pár chybami v obrane sme dali súperovi určité šance. V kritických momentoch nás podržal brankár Šlosár. Dôležité bolo, že sme domácich ani raz nepustili do vedenia a na oba ich vyrovnávajúce góly sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať. V závere sme sa zbytočne nechali vyprovokovať, to sa nám v budúcnosti jednoducho stať nesmie. Rezervy vidím stále aj v rozohrávke a zakončení, celkove som však s prístupom k zápasu spokojný. Vyzdvihnúť musím aj kolektívny výkon, ale napriek tomu by som chcel osobitne vyzdvihnúť výkony Šlosára a Lišku.“