MUŽI - Extraliga - 15. kolo - 06. 01. 2023 17:30hod
ŠH Dom Športu Bratislava
EXEL SNIPERS BRATISLAVA
3:7
(2:3,1:2,0:2)

5. Mitucha- 0:1, 5. Poruban (Babík) - 0:2, 19. Kvasnica (Kubovič) - 2:3 (P), 34. Kubovič (Machara) - 2:4, 39. Kvasnica (N.Ondrášik) - 3:5, 44. Poruban (Mitucha) - 3:6, 60.Kvasnica - 3:7

Klobučník - Machara, N.Ondrášik, Dobrovodský, Vrábeľ, Habánek, J.Ondrášik, Cifranič - Kvasnica, Kubovič, Bulejčík, Mitucha, Galajda, A.Rendl, Peško, Babík, Poruban

2:1

0:1

0:0

Cibík, Beňo

18:25

45

Po pomerne dlhej vianočnej prestávke nastupovali naši chlapci v zápase 15.kola mužskej extraligy v Bratislave proti družstvu zo stredu tabuľky, miestnym Snipers. Hoci naša bilancia proti tomuto súperovi je vysoko aktívna, väčšina našich víťazstiev bola doteraz tesná. V duchu tradície to ani tentokrát nebolo jednoduché, ale zápas sme úspešne zvládli a konečné víťazstvo 7:3 patrí v dlhodobej vzájomnej bilancii k tým presvedčivejším. Do nového roku sme teda vykročili úspešne a verme, že budeme v tomto trende pokračovať aj v ďalšom priebehu súťaže.

Začali sme na tri kompletné formácie, pomerne v kľude sme sa dostali do dvojgólového vedenia, o ktoré sme však v priebehu ďalších pár minút prišli. Treba však poznamenať, že prvý gól domácich „zaváňal“ hrou vysokou florbalkou. Nedali sme sa však vyviesť z rytmu, naša defenzíva fungovala pomerne spoľahlivo a keď sme v 19.minúte dokázali využiť presilovú hru, do šatní sme predsa len odchádzali s najtesnejším náskokom.

Aj v druhej tretine spoľahlivo fungovala naša defenzíva, veď svoj jediný gól v tejto časti hry zaznamenali domáci z dosť prísne nariadeného trestného strieľania. Aj keď v rozohrávke a aj v koncovke to nebolo z našej strany vždy na výbornú, v závere sme dokázali súperovi „odskočiť“ na dva góly. V závere tejto časti bol tréner Holovka po zranení Andreja Rendla zredukovať hru na dve päťky a tak sme celý zápas aj dohrali, pričom na Rendlovo miesto sa posunul do druhej formácie Lukáš Poruban.

V záverečnej tretine sme domácich už do ničoho vážneho nepustili, hru sme kontrolovali a skóre dokázali ešte prikrášliť. Aj keď zápas nebol priam oslavnou ódou na florbal, zápas sme doviedli do víťazného konca s prehľadom a bez vážnejších problémov. Na Snipers náš dnešný výkon stačil, náročnejšia previerka nás však asi čaká už v nedeľu, kedy odohráme zápas na pôde košického Florka. Tento zápas sa začína o 16,00 hod. a v priamom prenose ho vysiela televízna stanica JOJ Sport.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Aj keď nám v zápase nie všetko fungovalo úplne ideálne, celkove ho hodnotím z našej strany ako zvládnutý. Vyzdvihnúť musím najmä našu pevnú defenzívu, nie vždy je to u nás úplnou samozrejmosťou. Domácim sme toho dopriali smerom dopredu naozaj veľmi málo. Naopak, rezervy sme mali tentokrát v rozohrávke. Na nej musíme v prvom rade popracovať, aby naša hra nepôsobila ako hra na náhodu a aby sme si dokázali v zápase vytvoriť viac vyložených príležitostí. Hlavne z tohto dôvodu by som náš dnešný predvedený herný prejav charakterizoval skôr ako ubojovaný než oku lahodiaci. Ale vieme, kde nás tlačí topánka a budeme na tom ďalej pracovať.“