ŠH Rosinská Žilina
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA
4:8
(2:4, 2:3, 0:1)

1. A.Rendl (Repka) – 0:1, 13. Matej Galajda (Repka) – 1:2, 15. Kyselica (Matej Galajda) – 1:3, 19. Repka (Matej Galajda) – 2:4, 21. A.Rendl – 2:5, 31. Bulejčík (Kyselica) – 3:6, 38. Matej Galajda (Kyselica) – 4:7, 43. Matej Galajda (Bulejčík) – 4:8

S.Polák – Repka 1+2, A.Rendl 2+0, Dohál, Košinár, Robota, Večeřa – Kyselica 1+2, Matej Galajda 3+2, Bulejčík 1+1, T.Krajčovič, Pavlíček, Šálek, K.Kováčik, Mikolka, Hacek. Tréner: J.Holovka

1:1

0:0

0:0

KUČERA - KUBAŠČÍK

Prvý z dvojice žilinských zápasov sme zvládli na výbornú. Už v úvodnej minúte zápasu sme šli do vedenia, zodpovedne sme bránili, Polák v bránke bol opäť spoľahlivou oporou a čo je dôležité, konečne sme sa dokázali presadiť v koncovke. Prvá tretina ešte nebola z našej strany ešte úplne ideálna, ale dokázali sme úspešne realizovať naše šance a v jej závere získať dôležitý dvojgólový náskok. Druhú tretinu sme po drobných, ale dôležitých úpravách v zostave zahájili opäť úplne ideálne, gólom Rendla už v šiestej sekunde. Od tohto okamihu sme už domácich nepustili ani ku kontaktnému gólu. Bolo veľmi dôležité, že na každý úspešný gólový zásah domácich sme dokázali veľmi rýchlo rovnakým spôsobom odpovedať. Po našom ôsmom góle v úvode záverečného dejstva sme už zápas s veľkým prehľadom kontrolovali až do konca a domácich nepustili prakticky k ničomu. Prvý z dvoch krokov nám teda vyšiel.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Prvý zápas sa nám vydaril. Bol som spokojný s prístupom chlapcov, boli koncentrovaní, zodpovední a príkladne bojovali. Súpera sme si dobre prečítali už v prvej tretine, v ďalšom priebehu sme tomu prispôsobili našu zostavu i taktiku a dá sa povedať, že náš výkon gradoval, pretože v poslednej tretine sa už domáci nezmohli prakticky na nič vážne."