S.Polák – Cifranič, Bulejčík, Košinár, Dohál, Večeřa, Robota – Kyselica, Matej Galajda, A.Rendl, T.Krajčovič, Šálek, Mikolka, Bečár, K.Kováčik, Hacek. Tréner: J.Holovka

0:0

V oslabení

Mihalda - Kružel

Rozhodcovia

Druhý zápas sa nám vôbec nevydaril. Prvú tretinu sme udržali viac-menej vyrovnanú partiu. Už od 4.minúty sme prehrávali po jednej z mála vydarených akcií hostí. Ostatné strelecké príležitosti Polák vychytal, ale aj my sme mali viacero dobrých príležitostí. Tú najväčšiu Krajčovič, no opečiatkoval iba hornú žŕdku. Zvyšok našich streleckých pokusov bol ale väčšinou nepresný. Po výmene strán dlho snažili o vyrovnanie, ale stačila chyba na útočnej polovici ihriska, rýchle prečíslenie a bolo 0:2. Dve minúty nato bol vylúčený Kyselica, hostia svoju jedinú presilovku v zápase využili a dostali sa definitívne na koňa.

Naše strelecké trápenie pokračovalo aj v záverečnej časti. Nevyužili sme dve presilové hry, Bulejčík nepremenil ani trestné strieľanie a tak hostia pohodlne dokráčali k víťazstvu, ktoré znamená vyrovnanie stavu série na 1:1. Naši chlapci pôsobili v zápase až príliš nervóznym dojmom, úplne im zlyhalo spracovanie loptičky a zakončenie, strely „z prvej“ nám lietali takmer na tribúnu.

Séria pokračuje počas budúceho víkendu v Žiline. Nebude to určite jednoduché, ale určite to nepôjde bez posilnenia sebadôvery a viery vo vlastné sily. Že naši chlapci hrať vedia, dokázali už mnohokrát, teraz je len na nich, aby zabrali v ten správny čas.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Ani prvý zápas to nebolo celkom ono, príliš veľa loptičiek sme odovzdali zadarmo, nešla nám koncovka. Ale play off je play off a tak určitá dávka nervozity bola pochopiteľná. Táto súťaž sa však na krásu nehrá a tak najdôležitejším momentom bolo v tomto prípade naše víťazné vykročenie. Žiaľ, na druhý deň sme ho nedokázali vôbec zužitkovať. Rozdiel skóre je možno až príliš krutý, ale vo vyraďovacej časti je to už úplne jedno. Chýbali nám zranení Repka a Pavlíček, uvidíme, či sa dajú cez týždeň dohromady. Naše slabé stránky, prvý dotyk s loptičkou a chabá koncovka sú, myslím si, predovšetkým v našich hlavách. Tie si musíme v prvom rade upratať a zabojovať.“