5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA

Bránky a asistencie

8. Matej Galajda – 1:0, 35. Šálek – 2:2, 44. Cifranič (Kyselica) – 3:2, 45. vlastný (Brída) – 4:2, 46. A.Rendl – 5:2

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

S.Polák – Cifranič 1+0, Dohál, Robota, Košinár, Večeřa, Bečár – Kyselica 0+1, Matej Galajda 1+0, Bulejčík, Šálek 1+0, Mikolka, A.Rendl 1+0, Hacek, T.Krajčovič, K.Kováčik Tréner: J.Holovka

Rozhodcovia

Podľa očakávania sa začalo obojstranne opatrnejšie a pomerne nervózne, play off je skrátka nová súťaž. V našej zostave chýbal zranený Repka, no hrali sme na tri formácie. I keď sme sa dostali v ôsmej minúte do vedenia, upokojiť nás to príliš nedokázalo. Loptička nás príliš neposlúchala, medzihra nevychádzala a zakončenie bolo už takmer tradične nepresné. Hostia ešte v prvej tretine vyrovnali ich v 24. minúte dostal Šútora svojím druhým presným zásahom v zápase do vedenia, dosť sme sa trápili. Pred záverečnou tretinou urobil tréner Holovka v zostave niekoľko zmien a postupne sme začali získavať pôdu pod nohami. Samozrejme, dôležitým momentom zlomu v zápase boli naše dva góly na prelome medzi 44. a 46. minútou, kedy sme zaznamenali tri rýchle góly za sebou. Po získaní trojgólového vedenia sme už hosťom šancu na zvrat neponúkli a nezmenilo na tom nič ani vylúčenie Bulejčíka v samom závere, ktoré bolo jediným v celom zápase.