ŠH Rosinská Žilina
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA
7:8p
(2:2, 4:4, 1:1 - 0:1)

3.Bulejčík (Repka) – 0:1, 6. Matej Galajda (Bulejčík) – 0:2 (O), 22. Bulejčík (Pavlíček) – 2:3, 25. Košinár (A.Rendl) – 3:4, 27. Pavlíček (Šálek) – 4:5, 37. Matej Galajda (Bulejčík) – 6:6, 50. Mikolka (A.Rendl) – 7:7, 63. Pavlíček – 7:8

S.Polák – A.Rendl 0+2, Repka 0+1, Dohál, Košinár 1+0, Robota, Večeřa – Kyselica, Matej Galajda 2+0, Bulejčík 2+2, T.Krajčovič, Pavlíček 2+1, Šálek 0+1, K.Kováčik, Mikolka 1+0, Hacek. Tréner: J.Holovka

0:3

1:0

0:1

M.Ďurík - P.Ďurík

Nedeľňajší zápas sa svojím priebehom pomerne dlho podobal tomu predchádzajúcemu, ale bol oveľa ťažší. Opäť sme takmer vždy šli do vedenia my, ale tentokrát sme nedokázali odskočiť na aspoň dvojgólový rozdiel. Naopak, domáci išli v 35. minúte prvý raz do vedenia na 6:5, ešte v tej istej minúte však Galajda vyrovnal. Aj druhé a zároveň posledné vedenie v zápase nevydržalo „kobylkám“ v poslednej tretine ani dve minúty. V posledných desiatich minútach už gól nepadol, ale už v 2. minúte predĺženia zaznamenal „zlatý“ postupový gól Matúš Pavlíček. Bolo to ťažko vybojované víťazstvo. Ubránili sme dve oslabenia z troch, pričom my sme výhodu početnej prevahy nemali ani raz. Dva góly sme inkasovali z trestných strieľaní. Rovina na ihrisku nám nepripadala ako rovina, väčšinu zápasu sme mali dojem, akoby sme celý zápas hrali „do kopca“. Ale aj to sme dokázali prekonať.Tentokrát sa nám na rozdiel od soboty nepodarilo ustrážiť kľúčovú postavu v domácom drese, Korčeka, ktorý zaťažil naše konto štyrmi gólmi. Ale to, s čím sme do Žiliny odchádzali, sme dokázali ! Zdolali sme silnú Žilinu dvakrát v jej domácom prostredí, využili hneď prvý postupový mečbal a môžeme sa tešiť nielen na semifinále, ale aj na malé mestské derby, pretože naším súperom bude FK AS Trenčín.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Druhý zápas to bol boj, bolo vidieť, že domáci „musia“. My sme ale hrali presne to, čo sme si povedali. Všetci chlapci bojovali úplne na doraz a pochvalu si zaslúžia úplne všetci, od brankára Poláka až po dorastencov, ktorí do druhého súboja nezasiahli. Všetci boli a sú pevnou súčasťou tímu a skúsenosti, ktoré z takýchto zápasov získavajú, určite zužitkujú v budúcnosti. Vďaka patrí úplne všetkým. K výkonu rozhodcov sa vyjadrovať nemôžem, ale poviem len jedno: škoda, že sme si z tohto zápasu nerobili záznam...“