MUŽI - Extraliga - 2. kolo - 05. 03. 2023 15:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
1. FBC FLORBAL TRENČÍN
15:3
(5:0, 5:1, 5:2)
EXEL SNIPERS BRATISLAVA

Bránky a asistencie

9. Matej Galajda (Poruban) – 1:0, 15. Amrich (Kubovič) – 2:0, 17. Poruban (Mitucha) – 3:0 (O), 18. Mitucha (Poruban) – 4:0 (O), 19. N.Ondrášik (Kubovič) – 5:0 (P2), 24. Amrich (Kvasnica) – 6:0, 29. Amrich (Kubovič) – 7:0, 31. Bulejčík (Mandinec) – 8:0, 38. Kvasnica (Kubovič) – 9:0, 40. Bulejčík (A.Rendl) – 10:1, 43. Mitucha (N.Ondrášik) – 11:1, 48. Kubovič (A.Rendl) – 12:2, 50. Dobrovodský (Peško) – 13:2, 58. Mitucha (A.Rendl) – 14:3, 59. Bulejčík (Dobrovodský) – 15:3

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Klobučník – N.Ondrášik 1+1, Machara, Repka, Vrábeľ, J.Ondrášik, Dobrovodský 1+1 – Kvasnica 1+1, Kubovič 1+4, Amrich 3+0, Mitucha 3+1, Matej Galajda 1+0, Poruban 1+2, A.Rendl 0+3, Mandinec 0+1, Bulejčík 3+0, Habánek, Babík, Peško 0+1. Tréner: J.Holovka

2:3

Vylúčenia

2:1

Využitia

2:0

V oslabení

Vajsáblová - Holičková

Rozhodcovia

34:15

Strely na bránku

301

Diváci

Aj druhý zápas sa začal našou jasnou prevahou, spočiatku sme sa zastreľovali, no hostia v 2. minúte nastrelili žŕdku Klobučníkovej bránky. Tentokrát však naše góly prišli oveľa skôr, v 9. minúte otvoril skóre Galajda. Všetko podstatné sa odohralo v našej réžii, opäť sme strelili dva góly v oslabení, využili presilovku a do konca tretiny bolo 5:0.

Na začiatku druhej časti sme sa príliš netlačili „do gólu“, dosť zdĺhavo sme rozohrávali, ale z prvého rýchleho protiútoku skóroval po Kvasnicovej prihrávke Amrich. Hralo sa prakticky len na jednu bránku, veľa šancí sme zahodili, ale góly do siete súpera aj tak pribúdali. Hostia vyslali prvú strelu na našu bránku až v 14. minúte. Asi sa v týchto minútach necítili príliš komfortne, točili sme ich ako v práčke zapnutej na vysoké obrátky, ale po presnej rýchlej prihrávke od brankára Laciku sa predsa len dočkali čestného gólu.
V záverečnej časti sme súperovi predsa len dovolil chvíľami sa nadýchnuť, hra bola viac rozkúskovaná. Tréner Holovka poslal do hry kompletnú štvrtú útočnú formáciu a niektorých hráčov šetril. Napriek tomu gólovú kvótu piatich gólov na tretinu sme naplnili opäť.

Domáce povinnosti sme si teda v domácich zápasoch splnili na výbornú a sme presvedčení, že pri doteraz predvedenej kvalite oboch súperov dokážeme využiť v sobotu hneď prvý postupový mečbal. Začiatok zápasu je dopoludnia o 9,30.

HLASY PO ZÁPASE:

Martin KUBOVIČ, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: "Myslím si, že sme dominovali počas celého zápasu. Zo začiatku to bolo možno trochu vyrovnanejšie ale včera aj dnes sme to dokázali zlomiť. Kvalita na našej strane sa ukázala a rozhodla. Dva góly v oslabení ukazujú kvalitu individualít, ktoré pri oslabení máme. Tam sú štyria dobrí hráči. Hra v štyroch nám vyhovuje. Individuality ako Tomáš Kvasnica či Matúš Machara dokážu podržať loptu, urobiť kľučku 1 na 1. Súper otvára hru, hrajú v pätici. Pri zisku lopty sa tým pádom v hre otvárajú priestory, ktoré dokážeme využiť. "

Oleksander NIKULIN, hráč Exel Snipers Bratislava: "Trenčín je najlepší súper akého sme mohli dostať do playoff. Je to momentálne jednotka na Slovensku. Vieme sa zo zápasov poučiť a zobrať si skúsenosti. Dúfam, že na našej domácej pôde prekvapíme."

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Vyhrali sme, vedieme 2:0. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene a jednoznačne. Určite veľká spokojnosť. Nemôžme však nič podceniť. Aj do tretieho zápasu musíme vstúpiť na 100% fyzicky aj psychicky a nedovoliť žiadne prekvapenie."

SNIPERS BRATISLAVA:Vladimír ROZIAK: "Podobne ako včera sme dostali dva góly vo vlastnej presilovke za stavu 2:0, kedy sme mohli znížiť a dostať sa na koňa. Trenčania nás týmto zarezali. Potom zbytočné vylúčenie, situácia 3 na 5 a jednoznačne gól. Súper sa dostal do pohody a my sme sa už nevedeli naštartovať. Nič nám dnes nevychádzalo a nedokázali sme súperovi klásť takmer žiaden odpor."