11. Matej Galajda (Bulejčík) – 1:1, 57. Bulejčík (A.Rendl) – 3:2

S.Polák – Repka, A.Rendl 0+1, Cifranič, K.Husár, Robota, Košinár, Večeřa – Pavlíček, Matej Galajda 1+0, Bulejčík 1+1, Mikolka, Dohál, Šálek, T.Krajčovič, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

1:1

0:0

0:0

Vavrinec - M.Ďurík

Druhý zápas nebol tak divácky príťažlivý, priniesol menej gólov ale aj menej hernej kvality. Prvá tretina bola úplne vyrovnaná, ale zatiaľ čo domáci zablokovali množstvo našich striel, my sme boli vzadu menej dôrazní a Polák v bránke musel riešiť viacero ťažkých situácií. V druhej tretine nám už nešla kombinácia ani streľba a keď Repka nepremenil v 26.minúte ani trestné strieľanie, nečudo, že sme v druhej tretine vyšli strelecky naprázdno. Záverečnú tretinu sme začali nešťastne, keď sme inkasovali už v úvodnej minúte gól na 3:1. Hoci chlapci vyvíjali aj naďalej enormnú snahu, nedarilo sa nám a do šancí sme sa nedostávali takmer vôbec. Zmenilo sa to až na prahu poslednej desaťminútovky, kedy sa dostali do šancí Bulejčík i Galajda, ale nedokázali ich úspešne zakončiť. Aká-taká príležitosť sa nám naskytla ešte tri minúty pred koncom, keď Bulejčík prestrelil zhluk hráčov a strelil kontaktný gól. Viac nám už domáci ale nedovolili a hoci sme posledných 90 sekúnd hrali v početnej prevahe bez brankára, domácu bránku sa nám už ohroziť nepodarilo.

Po dvoch vyrovnaných zápasoch prehrávame teda 0:2, ale treba konštatovať, že sme s kvalitným súperom odohrali dva úplne vyrovnané zápasy. Play off je krutá súťaž, nemilosrdne, ale väčšinou spravodlivo trestá za nevyužité šance. My sme v sobotu „urazili kartu“, je to škoda, ale aj cenná skúsenosť do budúcnosti. Séria pokračuje v našej hale už najbližšiu sobotu, začiatok zápasu je o 10,00 hod. a prípadného štvrtého v nedeľu o 14,00 hod.

AS TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Chlapci si dnes siahli až na dno síl, ale sobotňajší výkon sa nám už zopakovať nepodarilo. Do šancí sme sa dostávali oveľa menej a keď sme si nejakú vytvorili, neriešili sme koncovku adekvátnym spôsobom. Súper výborne bránil, blokoval naše strely a naše drobné zaváhania dokázal využiť. Aj keď to dnes na pohľad nebolo ono, chlapcom sa chcem poďakovať za stopercentný prístup a nasadenie.“