Športové centrum M-Šport Trenčín
FK AS TRENČÍN
8:7p
(3:5,2:2,2:0 - 1:0)

7. Matej Galajda (Bulejčík) – 2:1, 15. Bulejčík (Repka) – 2:2, 15. Repka – 2:3, 18. Cifranič – 3:4, 20. Matej Galajda (Bulejčík) – 3:5, 26. Matej Galajda (Bulejčík) – 4:6, 31. Matej Galajda (Bulejčík) – 5:7

Zostava AS TRENČÍN

S.Polák – Repka 1+1, A.Rendl, Cifranič 1+0, K.Husár, Robota, Košinár, Večeřa, Venglik – Pavlíček, Matej Galajda 4+0, Bulejčík 1+4, Kyselica, Dohál, Šálek, T.Krajčovič, Mikolka, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

0:1

0:0

0:0

Jursa - Chochula

Do zápasu sme vstúpili nešťastne, v čase 04:10 viedli domáci po svojich prvých dvoch strelách o dva góly. Kontaktný gól Galajdu v 7.minúte nás dostal do zápasu, skóre sme dokázali rýchlo otočiť a až do konca tretiny sme boli lepším tímom. Škoda, že veľa našich striel tesne minulo bránku, pretože domáci brankár Pajtina nepôsobil príliš istým dojmom. Gólom sekundu pred koncom sme domácim odskočili na dvojgólový rozdiel. Po prestávke sme začali výborne, žiaľ, pred vlastnou bránkou sme zabudli na úplne voľného Královiča a bolo 4:5. Ešte dvakrát sme sa do konca tretiny dostali do dvojgólového vedenia, ďalší gól sme už ale nepridali, hoci sme boli v týchto fázach lepším tímom. V záverečnom dejstve nás súper predsa len pritlačil, do vyložených šancí sa však príliš nedostával, práve naopak. Po našich protiútokoch sme si vypracovali štyri príležitosti, ktoré nemožno označiť inak ako za „tutové“ alebo stopercentné. Využiť aspoň jednu, pravdepodobne by sme uzamkli zápas, domáci totiž pôsobili v tom čase dosť bezradným dojmom. Žiaľ, netrafili sme z nich ani domácu bránku a vcelku logicky sme za to tvrdo pykali. Do konca riadneho hracieho času domáci hráči vyrovnali a v tretej minúte predĺženia strelili aj víťazný gól.

Hoci domáci v závere tlačili, majú aj vyrovnanejší a snáď aj širší káder, tento zápas sme skutočne prehrať nemuseli. Nepremenenými šancami sme im však podali pomocnú ruku a oni to využili. Bolo jasné, že po tejto prehre to bude v nedeľu ešte oveľa, oveľa ťažšie.

AS TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Chlapcom nemôžem toho okrem tej zbabranej koncovky veľa vyčítať. Škoda, tento zápas sme mali aj pri kvalitách súpera rozohraný jednoznačne na víťazstvo. Ak však zahodíte také šance ako my v poslednej tretine, nemôžete sa vyhovárať na nič. Prvý semifinálový bod nám doslova uletel. Zajtra budú v psychickej výhode domáci, ale verím, že znovu zabojujeme.“