MUŽI - Extraliga - 3. kolo - 25. 03. 2023 14:50hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
ŠK LIDOBRATISLAVA
2:8
(0:2, 1:3, 1:3)

1. vlastný (Morávek) – 0:1, 9. Machara (Amrich) – 0:2, 21. Kubovič (Amrich) – 0:3, 23. Mitucha (Matej Galajda) – 0:4, 26. Amrich (Machara) – 0:5 (P), 58. Mitucha (N.Ondrášik) – 2:6, 59. Poruban – 2:7, 60. Amrich – 2:8

Zostava: Klobučník – Machara 1+1, N.Ondrášik 0+1, Repka, Vrábeľ, J.Ondrášik, Dobrovodský, J.Ondrášik, Vrábeľ, Cifranič – Kvasnica, Kubovič 1+0, Amrich 2+2, Mitucha 2+0, Matej Galajda 0+1, Poruban 1+0, Bulejčík, Mandinec, A.Rendl, Habánek, Babík. Tréner: J.Holovka

3:1

0:1

0:0

Kučera - Kružel

11:22

Stretnutie začalo v podobnom duchu ako pred týždňom v Trenčíne, len skóre sme tentoraz otvorili oveľa skôr. Už v 23.sekunde skončila naša prvá strela na bránku vlastným gólom domáceho Moráveka. Od začiatku sme boli dominantným tímom, takmer stále na loptičke. V 1.tretine sme sa však výrazne strelecky nepresadili a s výnimkou Macharovho gólu v 9.minúte sme zakončovali väčšinou dosť nepresne. Domácim sme však smerom dopredu nedovolili takmer nič.

Do druhej periódy sme vleteli ako víchor. U v šiestej sekunde zvýšil na 0:3 Kubovič, v 23. minúte zužitkoval Mitucha na gól presnú Galajdovu prihrávku a v 26.minúte sme využili Amrichom presilovú hru. Od tejto chvíle sme však snáď až príliš stiahli nohu z plynu, naopak, domáci pritvrdili svoju osobnú obranu a tak sa začali aj oni častejšie dostávať do šancí. Presilovú hru za naše zlé striedanie síce ešte nevyužili, ale päť minút pred koncom prostredného dejstva Lelák predsa len znížil na 1:5. Po góle sa domáci ešte viac osmelili, začali hrať vabank, vytvorili si viacero dobrých príležitostí, ale Klobučník bol vždy namieste.

Aj v 4.minúte záverečnej tretiny zneškodnil Klobučník „tutovú“ šancu Nôtu a o minútu na to aj Lelákove trestné strieľanie. Skutočné varovanie však prišlo až šesť minút pred koncom, keď domáci Čuporák znížil na trojgólový rozdiel, čo umožnilo domácim na chvíľu sa nadýchnuť a pomyslieť ešte na prípadný obrat. My sme nedali gól už dlhých 30 minút a strelecky ani herne sme sa nedokázali príliš presadiť. Snáď aj preto sa odhodlal domáci tréner Horecký k dlhej, takmer trojminútovej hre bez brankára, no prinieslo to iba tri naše góly do prázdnej domácej bránky z florbaliek Mituchu, Porubana a Amricha.

Aj semifinále sme teda zvládli v najkratšom možnom čase. Hoci to nebolo v každej chvíli bez chýb a super, náš postup je nespochybniteľne presvedčivý a zaslúžený. Teraz musíme minimálne do zajtra čakať na súpera, ktorým bude víťaz druhej semifinálovej série medzi Florkom Košice a Tsunami Záhorská Bystrica. Začiatky úvodných finálových zápasov sú v sobotu 1.apríla o 18,00 hod. a v nedeľu 2.apríla o 16,00 hod. Nepochybujeme, že si nenecháte ujsť príležitosť povzbudiť našich chlapcov v ťažkej finálovej sérii. Tešíme sa na Vašu účasť !!!

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Myslím, že sme si zápas postrážili, boli sme jasne častejšie na loptičke, aj keď osobná obrana domácich bola najmä v druhej polovici zápasu nepríjemná a nebolo úplne jednoduché sa s tým popasovať. Výborne zachytal Klobučník. Musíme ešte stále popracovať na koncovke, množstvo nepremenených príležitostí, hlavne po protiútokoch, by nás vo finále mohlo mrzieť. Najdôležitejšie ale v tomto momente je, že sme do finále prešli s minimálnym počtom zápasov, čo nám umožní ušetriť sily i trošku podrobnejšie naštudovať hru oboch našich potencionálnych súperov.“