MUŽI - Extraliga - 2. kolo - 19. 03. 2023 17:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
1. FBC FLORBAL TRENČÍN
8:4
(5:4, 1:0, 2:0)
ŠK LIDOBRATISLAVA

Bránky a asistencie

1. Kvasnica (N.Ondrášik) -1:0, 7. Kubovič (Machara) – 2:2, 9.Kvasnica (Machara) – 3:2, 13. Poruban (Mitucha) – 4:2, 19. Kubovič (Machara) – 5:3, 37. Mitucha (Machara) – 6:4 (P), 48. Kvasnica (Kubovič) – 7:4 (P), 60. Mitucha (Kvasnica) – 8:4

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Ďurmek – Machara 0+4, N.Ondrášik 0+1, Repka, Vrábeľ, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič, - Kvasnica 3+1, Kubovič 2+1, Amrich, Mitucha 2+1, Matej Galajda, Poruban 1+0, Bulejčík, A.Rendl, Habánek, Mandinec, Babík. Tréner: J.Holovka

0:4

Vylúčenia

2:0

Využitia

0:1

V oslabení

Sklenica, Beňo

Rozhodcovia

30:10

Strely na bránku

Úvodná časť hry priniesla riadnu gólovú prestrelku. Už v 1. minúte sme sa dostali do vedenia, dostali výhodu presilovej hry, no tá nám nevyšla. Lido počas nej vyrovnalo a vzápätí sa dostalo aj do vedenia. Hostia sa však z neho tešili len 20 sekúnd, pretože po Macharovej vzorovej prihrávke prekonal brankára hostí geniálnym ľahkým, drzým oblúčikom Martin Kubovič. O ďalšie sme šli po Kvasnicovom góle druhý raz do vedenia a do konca tretiny sme si ešte dvakrát vypracovali dvojgólový náskok, no hostia počas niekoľkých sekúnd dokázali vždy kontrovať.

Druhá tretina bola trocha z iného súdka, obe strany spresnili svoju defenzívnu činnosť. Hosťom sa darilo pokryť našu prvú formáciu, naopak voči druhej sa občas pustili aj do otvorenejšieho boja. Už v 3. minúte sa vyznamenal Dušan Ďurmek, ktorého nedokázali hostia zblízka prekonať ani na tri pokusy. Odvtedy Dušan „zatiahol roletu“ a do konca súboja už neinkasoval. My sme si však šance vytvárali len ťažko a za prvých dvanásť minút sme na bránku súpera vyslali jedinú priamu strelu. Góly teda logicky nepadali a ten jediný sa zrodil počas našej presilovej hry, keď Mitucha využil na gól už v poradí štvrtú asistenciu Matúša Macharu.

Záverečné dejstvo sme začali nechytateľnou strelou Galajdu, ktorá skončila na žŕdke. Obe družstvá hrali naďalej pozorne vzadu, hosťom však predsa len zrejme dochádzali sily, lebo vyprodukovali o niečo viac chýb, no v týchto chvíľach ich držal nad vodou brankár Daniel Dobrovodský, ktorý vytiahol zo svojho arzenálu viacero skvelých zákrokov. Zápas tak definitívne zlomila až naša ďalšia presilovka, ktorú na gól zúročil svojím hetrikovým gólom Tomáš Kvasnica. Hostia sa už v týchto fázach vpredu na nič nezmohli a za celú poslednú tretinu neohrozili Ďurmeka ani jedinou priamou strelou. Tri minúty pred koncom sa predsa len pokúsili o hru bez brankára, ale loptičku pod kontrolou súvisle nemali a tak sa Dobrovodský musel do bránky neustále vracať. Štrnásť sekúnd pred koncom napokon ešte inkasoval ôsmy gól z florbalky kapitána Mituchu.

Zvládli sme teda aj druhý zápas, ale húževnatí hostia nás tentokrát potrápili oveľa viac. Také je však play off, nik nemôže čakať, že mu víťazstvá spadnú do lona zadarmo. Postupový mečbal, s ktorým budeme cestovať budúcu sobotu do Bratislavy, je v tomto momente pre nás to najdôležitejšie.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal AMRICH, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: "Dnes to bolo vyrovnanejšie než včera. Súper bol dobrý vo forčeku, my sme sa z toho snažili vyjsť. Darilo sa nám to a dokázali sme sa individuálne presadiť. Výhru máme, základ sme položili. Zregenerujeme, oddýchneme, doplníme sily, takticky sa pripravíme a pôjdeme do Bratislavy ukončiť sériu."

Patrik BACHAN, hráč ŠK Lido Bratislava: "Dnes to bolo o level lepšie ako včera. Začali sme na dve päťky, točili sme to v tempe. Myslím, že zápas sa divákom musel páčiť. Jediné, čo tomu chýbalo, bolo viac gólov na našej strane. Zbytočné dve vylúčenia v tretej tretine nás stáli zápas, súper využil presilovku a dostal sa na koňa. Myslím, že sa dnes nemáme za čo hanbiť, no na lepší výsledok to nestačilo."

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Som rád, že sa chlapci po prvej tretine uvedomili. Hrali sme nezodpovedne v obrane. Možno sme si mysleli, že sa porazia sami. Našťastie sme si to uvedomili a potom to bolo o niečom inom. Základ k úspechu bol zmeniť obranu, hrať viac na lopte a neodovzdávať im ju zadarmo. To si myslím, že rozhodlo. Hrať na dve päťky je fyzicky náročné a v tretej tretine sa to ukázalo. "

ŠK LIDO BRATISLAVA: Jakub HORECKÝ: "Niektoré góly, ktoré sme dostali, boli dosť lacné. Súperovi sme ich pripravili na podnose a toto musíme zlepšiť. V playoff sa každá individuálna chyba trestá. Tím, ktorý ich urobí menej bude vyhrávať. Včera som bol veľmi kritický na svojich hráčov. Neboli v zápase. Dnes som na nich hrdý, prepli sa do playoff nastavenia a nechali maximum na ihrisku. Ak zopakujeme dnešný výkon a zlepšíme bránenie individualít Trenčína, môžme byť úspešní."