MUŽI - Extraliga - 3. kolo - 09. 04. 2023 17:00hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA
5:6
(1:4, 2:0, 2:2)

15. Kvasnica – 0:1, 17. N.Ondrášik (Kubovič) – 1:2, 18. Poruban – 1:3, 20. Matej Galajda (Poruban) – 1:4, 41. Kubovič (Kvasnica) – 3:5, 58. Mitucha (Kvasnica) – 4:6 (P)

Ďurmek – Machara, N.Ondrášik 1+0, Repka, Vrábeľ, J.Ondrášik, Dobrovodský – Kvasnica 1+2, Kubovič 1+1, Amrich, Mitucha 1+0, Matej Galajda 1+0, Poruban 1+1, Habánek, Mandinec, Bulejčík, Babík, A.Rendl. Tréner: J. Holovka

3:5

2:1

0:0

CÍBIK - TOMÁŠ

21:20

230

Prvých sto sekúnd sme súperovi nepožičali loptičku, ale ani sme neohrozili jeho bránku. Prvú šancu mali v 3. minúte domáci, ale vyznamenal sa Ďurmek. V 4. minúte sa pekne z uhla natlačil pred bránku Amrich, ale Haverla jeho úmysel vystihol. Od 5. minúty mali domáci výhodu presilovej hry za naše zlé striedanie, nepustili sme ich však k ničomu vážnemu. Hralo sa aj ďalej vo vysokom tempe, hralo sa takmer bez prerušenia, šance sa striedali na oboch stranách, brankári boli ale vždy na mieste. Prvých 15 minút bolo aj preto strelecky obojstranne neúspešných, potom však viackrát za sebou zahrmelo: v 15. minúte otvoril skóre Kvasnica, no o necelú minútu domáci Kovaľ strelou k bližšej žrdi vyrovnal. O ďalšiu minútu sme však už znovu viedli, keď Haverlovi zapadla za chrbát ďalekonosná strela Norberta Ondrášika. O ďalšiu minútu využil hrubú chybu domácich v rozohrávke Poruban a doslova hokejovým blafákom zvýšil rutinérsky na 1:3. Kým sa domáci stačili z gólového šoku spamätať, pridal im ďalšie starosti Galajda, ktorý v záverečnej minúte využil precíznu prihrávku Porubana na štvrtý náš gól. Táto naša silná päťminútovka sa napokon ukázala pre konečný výsledok ako rozhodujúca.

Hneď v úvode druhej časti sme dostali výhodu presilovej hry, do vyloženej šance sme sa však nedostali. Rovnako ale pochodili aj domáci. V tejto časti hry sme si ale úplne vyložené šance nevytvárali, Poruban a Amrich mierili tesne mimo a tak v 35. minúte namieril presne domáci Banga a znížil. A keď ten istý hráč využil v 37. min. v poradí už tretiu presilovku domácich na kontaktný gól a začínalo sa prakticky odznova. Táto tretina nám herne príliš nevyšla, snažili sme sa hrať skôr akoby na udržanie výsledku, to však býva najmä tak ďaleko od konca zápasu často zradné ...

Na prelome druhej a tretej tretiny hrali domáci opäť v početnej výhode. Tentoraz sme sa ubránili a dve sekundy po jej skončení zaznamenal z rýchleho protiútoku Kubovič náš dôležitý piaty gól. V 43. min. mohol zápas „uzamknúť“ Kvasnica, ale domáci brankár Haverla zázračne svojou pravačkou zneškodnil jeho trestné strieľanie. Domáci dostali v 53. minúte ďalšiu presilovkovú výhodu a hoci ju nehrali presvedčivo, Banga nakoniec z prvej šance prestrelil Ďurmeka a postaral sa o dramatický záver. V ňom sme zužitkovali tentokrát svoju presilovku my, keď Mitucha v 58. minúte presne trafil po skvelej Kvasnicovej prihrávke a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže nebolo tomu tak, pretože 69 sekúnd pred záverečným klaksónom znovu znížil Kovaľ a tak sme museli o konečné víťazstvo bojovať až do samého konca. K hre bez brankára sa domáci prekvapivo neodhodlali a do žiadnej šance sme ich už nepustili.

Sezóna je teda za nami. Dokázali sme obhájiť titul, čo býva ťažšie, ako ho získať. My sme to však dokázali na najmenší možný počet zápasov, vo vyraďovacej časti sme nenašli premožiteľa a tak môžeme zaslúžene oslavovať. Ďakujeme chlapci, za finále i za celú sezónu, boli ste skvelí!