MUŽI - Extraliga - 02. 04. 2023 16:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
6:2
(1:0, 4:0, 1:2)
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

6. Matej Galajda – 1:0, 23. Kubovič (Machara) – 2:0, 25. Kubovič (Kvasnica) – 3:0, 26. Amrich (Kvasnica) – 4:0, 38. Kvasnica (Amrich) – 5:0, 42. Vrábeľ (Mitucha) – 6:0

Klobučník – Machara 0+1, N.Ondrášik, Repka, Dobrovodský, Vrábeľ 1+0, J.Ondrášik Cifranič – Kvasnica 1+2, Kubovič 2+0, Amrich 1+1, Mitucha 0+1, Matej Galajda 1+0, Poruban, Habánek, Babík, A.Rendl. Tréner: J.Holovka

1:2

0:0

0:0

Sklenica, Beňo

22:15

1025

Začali sme odvážnejšie ako v prvom zápase, vo vysokom tempe. Prvé dve príležitosti, Kvasnicova a Porubanova ešte gólom neskončili, v 6. minúte však už Galajda otvoril skóre. Šancí sme mali pomerne dosť, ale Haverla vytiahol skvelé zákroky po ďalších zakončeniach Porubana i Kvasnicu, v 19. minúte sám pred Haverlom po úniku tesne minul bránku Amrich. Pomer striel po prvej časti bol 7:2 v náš prospech, no zatiaľ čo tie naše všetky prinútili Haverlu k ťažkým zákrokom, Klobučník žiadne problémy nemal.

Už v závere prvej časti odstúpil pre zranenie Galajda a tak tréner Holovka musel v zostave trochu improvizovať. Napriek tomu sa chlieb lámal práve v tejto časti, dvoma gólmi Kuboviča a jedným Amricha sme súperovi odskočili v medzi 23. a 26. minútou na štvorgólový rozdiel, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Prvá vážna príležitosť hostí prišla až v 29. minúte paradoxne v oslabení, Klobučník sa však vyznamenal. Presilovú hru sme síce príliš nezvládli, ale pokračovali sme v tlaku. V 31. minúte sme po chybe hostí šli nezvykle až traja na osamelého brankára hostí, Haverla však Kvasnicovo zakončenie vystihol. Hostia mali ešte jednu vážnu príležitosť v 36. minúte, loptičku však v skrumáži za Klobučníkov chrbát nedotlačili. V 38. minúte sa po kolmej Amrichovej prihrávke ocitol pred Haverlom osamotený Kvasnica a svoju šancu bezpečne premenil. V závere tretiny odstúpil pre zranenie aj Lukáš Poruban.

Na začiatku záverečnej tretiny zvyšoval už na 6:0 netradičný strelec, žulová stena našej defenzívy Dominik Vrábeľ, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Šancí sme mali aj v tejto časti viacero, gól Bulejčíka neplatil pre odraz od jeho nohy, na Haverlu zblízka nevyzrel Rendl a tak do konca zápasu skórovali už iba hostia, ktorí dvoma gólmi upravili výsledok na prijateľný.

Aj druhý zápas sme teda zvládli spokojnosti, prvú časť finálovej série sme absolvovali zodpovedne a úspešne. Začiatok tretieho, a chceme veriť že aj posledného zápasu v Záhorskej Bystrici v nedeľu 9.4. je o 17,00 hod. Nezabudnime však, že posledný krok býva najťažší.

HLASY PO ZÁPASE:

Jakub KLOBUČNÍK, brankár 1.FBC Florbal Trenčín: Opäť veľmi náročný zápas. Veľmi dobré bolo, že sa nám podarilo na začiatku streliť gól, kde sa utrhol Mates Galajda.Následne prišiel trochu kľud, dali sme ďalšie a mám pocit, že sme dnes viac-menej kontrolovali celý priebeh zápasu.

Tomáš JURICA, kapitán Tsunami Záhorská Bystrica: Rozhodol nezachytený úvod, po druhej tretine bolo - 5:0. Dostať za dva zápasy od 1.FBC Trenčín 10 gólov je celkom dobre ubránené. No so strelenými štyrmi za dva zápasy sa vyhrať nedá. Musíme zlepšiť nasadenie, premieňanie šancí a útočnú fázu. Nevieme sa presadiť, to musíme potrénovať.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: Dnes sme hrali v obrane úplne inak, než včera. Ukázali sme si po včerajšku, čo robíme zle a ako hrá Tsunami. Bolo vidieť, že sme ich prakticky dve tretiny k ničomu nepustili. Je škoda, že prvá tretina skončila iba 1:0, malo to byť minimálne o štyri a bolo by po zápase skôr.

ZÁHORSKÁ BYSTRICA: Dárius SIHEĽSKÝ: Klobúk dolu k tomu, čo toto družstvo dokázalo. Začali sme prakticky od nuly. Títo chlapci čo dnes predviedli, klobúk dolu naozaj. Rastú z nich noví budúci majstri. Trenčín má v prvej päťke obrovskú silu, či sú to Machara alebo Kvasnica. My pri nich iba rastieme a získavame skúsenosti.