MUŽI - Extraliga - 01. 04. 2023 18:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

6. Poruban (Vrábeľ) – 1:0, 28. Mitucha (Machara) – 2:2 (P), 35. Kvasnica – 3:2 (O), 46. N.Ondrášik (Machara) – 4:2

Klobučník – Machara 0+2, N.Ondrášik 1+0, Repka, Vrábeľ 0+1, Dobrovodský, J.Ondrášik Cifranič – Kvasnica 1+0, Kubovič, Amrich, Mitucha 1+0, Matej Galajda, Poruban 1+0, Habánek, Mandinec, Bulejčík, Babík, A.Rendl. Tréner: J.Holovka

1:1

1:0

0:1

KUČERA - KRUŽEL

18:6

955

Začalo sa pochopiteľne opatrnejšie, obe družstvá pozorne bránili a tak bol v 10. minúte pomer striel na bránku paradoxne 1:1. Tá naša jediná však skončila v sieti hostí, keď krásnu kolmú prihrávku Vrábeľa rutinérsky zakončil na začiatku 6. minúty Lukáš Poruban. V 11. minúte skvele zasiahol po akcii Kvasnicu hosťujúci brankár Haverla, o minútku nato spálil „tutovku“ Amrich a tak nás hostia z protiútoku potrestali vyrovnávajúcim gólom. Mali sme viac príležitostí, dve strely Mituchu vytesnil Haverla maskou, ale hoci sme od 10. minúty boli lepším tímom, skóre sa už nezmenilo.

V 22. minúte po druhý raz platilo to povestné nedáš – dostaneš. Najprv Haverla zázračne zlikvidoval šancu Porubana a z protiútoku opäť udreli hostia. Presadzovali sme sa pomerne ťažko, no nakoniec sme si pomohli presilovou hrou, jedinou v zápase. Hoci sme ju nehrali dobre, pred jej skončením zužitkoval Mitucha prihrávku Macharu spoza bránky a zblízka vyrovnal. V 35. minúte dostali rovnakú výhodu aj hostia, ale nedokázali z nej vyťažiť nič. Naopak, po geniálnej individuálnej akcii nás dostal Tomáš Kvasnica v oslabení do vedenia. Až do konca tretiny sme mali príležitosti prakticky už len my, naše strely však väčšinou tesne míňali bránku a štrnásť sekúnd pred sirénou Kubovič tesne pred brankárom hostí už nedostal priestor dokončiť svoju kľučku.

Aj v tretej časti sme pokračovali v aktivite, presných zakončení však bolo pomenej. Až v 46. minúte napriahol k strele z diaľky Norbert Ondrášik a jeho delovka skončila v Haverlovej sieti. Až do konca sme potom zápas kontrolovali, Haverla vytiahol niekoľko skutočne vynikajúcich zákrokov po šanciach Macharu, Porubana či Kvasnicu. K power play sa hostia neodhodlali, ale treba povedať, že sme im k nej ani nedali veľa príležitostí, pretože sme mali loptičku takmer neustále pod kontrolou.

Vykročenie do finálovej série nám teda vyšlo. Nebolo to jednoduché, museli sme siahnuť až na dno síl, ale o tom, že bolo zaslúžené, nemôže byť najmenších pochýb. Skvele sme bránili a súpera sme prestrieľali až neuveriteľne jednoznačne v pomere 18:6, pričom v poslednej tretine vyslali hráči Tsunami na našu bránku prvú zo svojich dvoch striel až v 19. minúte.

Prvé víťazstvo nás nesmierne teší, ale všetci sme si vedomí, že rovnako zodpovedný výkon musíme predviesť aj zajtra. Aby sme si nepokazili to, na čom sme dnes tak tvrdo pracovali. Takmer tisícke divákov ďakujeme za návštevu a tešíme sa na hojnú divácku kulisu aj zajtra. Pozor, začína sa už o 16,00 hod. a pätnásť minút pred začiatkom dôjde k odovzdávaniu medailí našim bronzovým juniorom. Takže Vás prosíme, príďte včas !

HLASY PO ZÁPASE:

Tomáš KVASNICA, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: „Súper bol kvalitný. Zápas bol veľmi dobrý, bola to makačka. Ale body sa z pod hradu Matúša Čáka neodvážajú. Ideme si za tým postupne. Od základov cez fasádu a strechu. Ideme to postaviť až na kľúč ale krok za krokom.“

Michal ŠIFRA, hráč Tsunami Záhorská Bystrica: „Sme sklamaní, že sme dnes nedokázali vyhrať. Dúfame, že zajtra to bude inak. Musíme zapracovať na individuálnych chybách. Súper ich urobil menej a to rozhodlo zápas.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Nebolo to vôbec jednoduché stretnutie. Ak si niekto myslel, že to bude zadarmo, tak zistil, že nebude. Je to finále, museli sme čakať, že to bude vyrovnané. Tsunami výborne bránilo. Z našej strany to bolo zbytočne nervózne, neviem prečo. Až gól na 4:2 priniesol kľud na naše florbalky.

ZÁHORSKÁ BYSTRICA: Dárius SIHEĽSKÝ: „Zápas rozhodlo vylúčenie, po ktorom padol gól na 2:2. Tam sa niečo udialo. Veľmi rád si to pozriem zo záznamu. Určite by sa to malo riešiť a mala by sa z toho vyvodiť zodpovednosť, pretože to ovplyvnilo celý zápas. Súper bol kvalitný, zápas bol super, ale toto zlomilo našu psychiku. “