Majstrovstvá Slovenska U16 - 13. 05. 2023 11:00hod
5:4
(0:2, 3:2, 2:0)
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA

Bránky a asistencie

23. Hacek (Mikolka) – 1:2, 26. Malko (T) – 2:2, 40. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 3:3, 43.T.Krajčovič (Košinár) – 4:4 (P), 46. Kyselica (K.Kováčik) – 5:4

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Šlosár – S.Liška, Robota, Košinár 0+1, Záň, Sebastián Halas, R.Sága – T.Krajčovič 2+0, Kyselica 1+0, K.Kováčik 0+2, Hacek 1+0, Malko 1+0, Mikolka 0+1, S.Timko, Večeřa, Bečár, Kakody. Tréneri: J.Holovka, N.Ondrášik

Strely na bránku

Pred posledným zápasom v skupine bola naša šanca na postup už len v teoretickej rovine a tak chlapci mohli zo seba striasť nervozitu. Sľubný únik Mikolku v 6.minúte však brankár Žiliny zlikvidoval a presilovú hru sme nielen že nevyužili, ale po faule a nariadenom trestnom strieľaní sme počas nej naopak inkasovali. Streľby bolo z našej strany žalostne málo, len Liška nastrelil v 15.minúte brvno. O dve minúty nato bol vylúčený Halas, hostia presilovku využili a šli do dvojgólového vedenia. Do druhej tretiny sme vstúpili vylúčením Kyselicu, ubránili sme sa a tri sekundy po jeho návrate Hacek znížil. Už o šesť sekúnd šiel na trestnú lavicu Timko, hostia však tentokrát nevymysleli nič. Po naskočení na ihrisko bol Timko faulovaný, nariadené trestné premenil Malko a vyrovnal. Po góle sme ožili, mali viac z hry, no v 31. minúte šiel opäť do vedenia súper po góle z bezprostrednej blízkosti. Naši chlapci však tentokrát nezložili zbrane. V 33. minúte zakončoval vo vyloženej šanci Mikolka tesne vedľa a v 39. Malko tesne nad. Gólu sme sa predsa len dočkali, v záverečnej minúte vyrovnal Krajčovič po Kováčikovej prihrávke. Žiaľ, nerozhodný stav sme neudržali ani tých záverečných štyridsať sekúnd a po našej chybe sme dostali gól „do šatne“ dve sekundy pred koncom. Záverečná časť sa začala nechytateľnou strelou hostí, pri ktorej nám pomohla žŕdka, ale potom sme si už pomohli sami. Už v 43. minúte tečoval v presilovke Košinárovu strelu Krajčovič a vyrovnal a na začiatku 46. minúty dokonal obrat v zápase Kyselica. Záver bol ešte dramatický. Najprv v 56. minúte nastrelil Krajčovič žŕdku žilinskej bránky, no o dve minúty bol ten istý hráč vylúčený za hru rukou. Žilina skúšala vyrovnať v power play šiestich proti štyrom, ale tesné víťazstvo chlapci uhájili pomerne s prehľadom. Aj keď na postup to nestačilo, určite potešilo domácich priaznivcov a do chlapcov mohlo vliať viac optimizmu do záverečného zápasu.