MUŽI - Extraliga - 22. kolo - 02. 03. 2024 15:30hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
14:3
(6:0, 4:1, 4:2)
CAPITOL FLOORBALL TEAM BRATISLAVA

7. Babík (J.Ondrášik) – 1:0, 10. Habánek (J.Ondrášik) – 2:0, 10. P.Mišák (P.Bičan) – 3:0, 11. Mitucha (Machara) – 4:0, 15. Mitucha (N.Ondrášik) – 5:0, 20. Mitucha (N.Ondrášik) – 6:0 (P), 23. Amrich (Mitucha) – 7:0 26. Masár (Machara) – 8:0 (P), 31. Machara (Mitucha) – 9:0, 29. Masár (Mitucha) – 10:1, 42. N.Ondrášik (Mitucha) – 11:1, 47. Mitucha (Machara) – 12:2 (P), 49. Babík (Vrábeľ) – 13:2, 55. Machara (N.Ondrášik) – 14:2

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek (31. Bieleš) – Machara 2+3, N.Ondrášik 1+3, Vrábeľ 0+1, J.Ondrášik 0+2 Dobrovodský, B.Kollár - – Mitucha 4+4, Masár 2+0, Amrich 1+0, Poruban, Babík 2+0, Habánek 1+0, P.Mišák 1+0, P.Bičan 0+1, Pavlíček. Tréner: M. Sága

5:7

4:0

0:0

P. ĎURÍK - WLACHOVSKÝ

32:23

328

Po zahrievacích úvodných minútach sme veľmi rýchlo prevzali taktovku nad priebehom zápasu a držali sme ju pevne až do konca. V 5. minúte nastrelil hornú žŕdku Poruban a dve minúty nato otvoril skóre Babík. V 8. minúte vychytal veľkú šancu Amrichovi brankár hostí, onedlho vytlačil na brvno aj strelu Mituchu v oslabení. Pri hre štyroch proti štyrom potom nasledovali naše silné chvíle, keď počas niekoľkých sekúnd v tomto hernom formáte skórovali Habánek, Mišák a Mitucha. V 16. minúte nastrelil Amrich už tretíkrát brvno. Posledný gól úvodnej časti zaznamenal jedinú sekundu pred klaksónom Mitucha, ktorý tým zavŕšil svoj „čistý“ zápasový hetrik. Tri góly bez prerušenia iným hráčom a počas jednej tretiny možno zaradiť medzi ojedinelé udalosti.

V prvej desaťminútovke prostrednej časti hry sme pridali na konto súpera ďalšie tri góly, v bránke nahradil Ďurmeka Bieleš a náš hlad po góloch na dlhšiu dobu ustal. Naopak, začali sme hrať vzadu o dosť ľahkovážnejšie a tak debutant v našej bránke dostal viacero príležitostí vyniknúť. V 38. minúte bol po dorážke Pavláka nútený kapitulovať, no hneď o minútu zvýšil na 10:1 Masár. Tri sekundy pred koncom tretiny nastrelili hornú žrď aj hostia.

V záverečnej časti sme skórovali veľmi rýchlo zásluhou Norberta Ondrášika, no o minútu zaznamenali po našej nepresnej rozohrávke hostia svoj druhý gól. V 47. minúte strelil Mitucha pri početnej prevahe o dvoch hráčov svoj štvrtý gól v zápase, kým hostia rovnakú výhodu v trvaní celých dvoch minút nevyužili. Aj v týchto fázach zápasu predviedol niekoľko ťažkých zákrokov debutujúci Bieleš. My sme strelili do konca zápasu ešte dva góly, pričom ten Macharov v 55. minúte bol už štvrtým počas presilovej hry. Záverečné, ale málo významné gólové slovo mali nakoniec hostia.

Zápas priniesol naše jednoznačné víťazstvo, o ktorom nebolo pochýb už po prvej tretine. Aj z tohto dôvodu sa nám zdal počet vylúčených až neprimerane vysoký a výkon rozhodcov príliš úzkostlivý. Pri zákroku na Patrika Bičana minútu pred koncom však ich píšťalky onemeli.

Základná časť súťaže je teda definitívne za nami a pred nami jej ďalšia fáza, tá rozhodujúca. Všetkých našich fanúšikov preto srdečne pozývame na prvé domáce štvrťfinálové zápasy, budeme Vašu podporu veľmi, veľmi potrebovať. Odohráme ich počas víkendu 16. a 17. marca, teda o dva týždne. Oba zápasy majú plaánovaný začiatok o 16:00 hod.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal AMRICH, hráč ŠK 1. FBC Trenčín: „Som rád, že sa nikto nezranil, to je najdôležitejšie. Korektne sme si to odohrali. Vyhrali sme, čo je pozitívum. Ideme sa pripraviť na playoff a urobiť maximum pre čo najlepší výsledok. “

Matej PAVLÁK, hráč Tempish Capitol Floorball Club: „: Myslím, že tento zápas hodnotí aj to, kde sa momentálne nachádzame. Je to asi aj oprávnené. Neboli sme dnes v zápase a nič sme na ihrisku nepredviedli. Mali by sme začať každý od seba. Ak nechceme hrať v apríli znovu niekde na Orave, musí si každý vstúpiť do svedomia.“

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Miroslav SÁGA: „Po dlhom čase som bol opäť s tímom, čo ma potešilo. Vyskúšali sme si nejaké veci. K zápasu nemá význam sa extra vyjadrovať, bol to bežný zápas. Šli sme do neho aby sme si urobili pohodu pred playoff. Súper sa snažil. Prišiel v zostave akej prišiel, ale nejako nás nepresvedčil. “

CAPITOL BRATISLAVA:Jozef NEMČOVIČ: „Dnešný zápas sme nezvládli. Nepomohli nám k tomu ani rozhodcovia, ale my sme to psychicky neustáli. Z našej strany tam boli zbytočné fauly. Chalani nehrali na sto percent. Zobudili sa až v polovici druhej tretiny, čo bolo neskoro. “