MUŽI - Extraliga - 20. kolo - 17. 02. 2024 17:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
15:3
(3:0, 7:2, 5:1)
DTF DETVA JOXERS

2. P.Bičan (Vrábeľ) – 1:0, 13. Masár (Machara) – 2:0, 20. Bulejčík (N.Ondrášik) – 3:0, 25. Masár (N.Ondrášik) – 4:0, 27. Babík (Poruban) – 5:0, 27. Bulejčík (Machara) – 6:0, 29. Machara (Masár) – 7:0, 29. Bulejčík (Masár) – 8:0, 32. Mitucha (Bulejčík) – 9:1, 39. Bulejčík (N.Ondrášik) – 10:1, 46. N.Ondrášik (Bulejčík) – 11:2, 47. Greguš (Košinár) – 12:2, 48. Babík (Husár) – 13:2, 50. Greguš (Košinár) – 14:2, 52. Mitucha (Masár) – 15:2

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara 1+2, N.Ondrášik 1+3, Vrábeľ 0+1, A.Rendl, Habánek, Husár 0+1, Košinár 0+2, Dohál – Mitucha 2+0, Masár 2+3, Bulejčík 4+2, Greguš 2+0, P.Bičan 1+0, Amrich, J.Ondrášik, Babík 2+0, Poruban 0+1, Sleziak. Tréner: J.Holovka

0:1

0:0

0:0

P. BULKO - J. RIEČICKÝ

38:14

176

Hneď v úvode kryl nebezpečnú strelu hostí Ďurmek, bola však nadlho ich jedinou. Tá prvá naša však hneď znamenala gól, autorom bol Bičan. Hralo sa takmer na jednu bránku, množstvo našich striel však tesne míňalo bránku hostí a pár striel pochytal aj Koppa v ich bránke. Druhého gólu sa tak diváci dočkali až v 13. minúte, keď po Macharovej prihrávke skóroval Masár. Posledný gól úvodnej časti zaznamenal šesť sekúnd pred klaksónom Bulejčík.

Aj v úvode druhej tretiny nám to dlho lietalo mimo bránky, v sieti skončila až Masárova strela v 5. minúte. Skóre v náš prospech sa prudko pohlo až v 27. minúte, kedy sme strelili dva góly počas sedemnástich sekúnd a v 29. minúte nám na to stačili dokonca tri sekundy. Po týchto momentoch sme predsa len trochu ubrali nohu z plynu a dosť zbytočne dovolili súperovi dvakrát skórovať.

Posledná tretina len potvrdila našu jednoznačnú prevahu, pričom gólové sme sa ale presadili prakticky len medzi 46. a 50. minútou, kedy sme zaznamenali štyri góly. Posledný pätnásty strelil osem minút pred koncom Mitucha, gólovú bodku za zápasom však dali hostia.

Posledná Detva nás teda príliš vážne nepreverila, ale zrejme sme pre vnútorné upokojenie potrebovali pred koncom základnej časti práve takýto zápas. Po víťazstve Lida nad Captolom je už dosť pravdepodobné, že do play off by sme mali vykročiť zo štvrtého miesta, budeme to však musieť ešte definitívne potvrdiť.

Najbližší domáci zápas odohráme v sobotu 2. marca. Bude to zápas záverečného 22. kola a privítame v ňom bratislavský tím Tempish Capitol FC. Začiatok je o 15,30 hod. Pre hostí to môže byť posledný pokus vyhnúť sa súbojom v play down a boju o záchranu v baráži. Dúfame, že nás pri generálke na play off prídete povzbudiť v hojnom počte.

HLASY PO ZÁPASE:

Adam GREGUŠ, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: „V prvom rade sa chcem poďakovať za túto príležitosť. Samozrejme trénerovi a chalanom za podporu. Čo sa týka toho gólu, takto pred domácim publikom... Nemám čo povedať. Je to proste krása. Som rád, že sa to podarilo, a vyhrali sme. Krásne sme si postrážili výsledok. Som spokojný.“
Pavol MASÁR, hráč DTF Team Detva Joxers: „Pre nás sú tieto zápasy veľkými skúsenosťami. Je vidno, že FBC je majster. Ostatné tímy v lige sú tiež na inej úrovni. My sme to nezvládli. Celú sezónu, okrem začiatku. Treba sa v hlavách nastaviť znovu na prvú ligu, tam sa zohrať a vrátiť sa o to silnejší.“

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Som rád, že sme si zahrali všetci, a že si mohli zahrať aj juniori, ktorí potrebujú zbierať skúsenosti do playoff. Vyhrali sme a to je fajn. Trochu sme si zdvihli sebavedomie a náladu po tej prehre z minulého víkendu. “

DTF DETVA JOXERS: Radim CHAMULA: „Začiatok sezóny bol z našej strany fajn. Potom sme začali mať problémy s kádrom. Chodili sme v oslabenej zostave a to sa muselo niekde ukázať. Aj dnes sme tu mali dvoch 15-ročných chlapcov, ktorí hrali prvýkrát takýto zápas. Odmakali sme to a táto sezóna nám dala do budúcna veľa. Vieme, na čom treba pracovať.“