MUŽI - Extraliga - 19. kolo - 10. 02. 2024 16:00hod
FBK NIŽNÁ
11:10p
(3:1, 3:5, 4:4 - 1:0)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

16. A.Rendl (Machara) – 2:1, 23. Babík – 3:2, 26. A.Rendl (N.Ondrášik) – 4:3 (P), 27. Bulejčík (Machara) – 4:4, 33. Mitucha (N.Ondrášik) – 4:5, 39. Mitucha (Machara) – 6:6, 47. Mitucha (Machara) – 8:7, 48. P.Bičan (Habánek) – 8:8, 50. Mitucha (Machara) – 8:9, 53. P.Bičan (Habánek) – 8:10

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Machara 0+5, Vrábeľ, J.Ondrášik, Habánek 0+2, A.Rendl 2+0 – Mitucha 4+0, N.Ondrášik 0+2, Bulejčík 1+0, P.Bičan 2+0, Babík 1+0, Poruban. Tréner: J.Holovka

2:5

2:1

0:0

GAVLAS - PETŘÍK

25:23

Do zápasu sme nevstúpili úplne šťastne. V 5. minúte dostal domácich do vedenia náš bývalý hráč Mateusz Turwoń a o necelé dve minúty zvýšil na 2:0 počas nášho dvojnásobného oslabenia po vylúčeniach Vrábeľa a Norberta Ondrášika domáci Nákačka. My sme našu prvú presilovú hru v zápase naopak nevyužili, no v 16. minúte sme predsa len dokázali znížiť Rendlovým gólom na 1:2. Ako to však u nás býva v poslednom čase zvykom, tešili sme sa iba pätnásť sekúnd a po góle Čuporáka sme opäť prehrávali dvojgólovým rozdielom. Bol to z našej strany slabučký, ustráchaný výkon.

V druhej tretine sme ale dokázali zodvihnúť hlavy, začalo sa nám dariť aj strelecky. Dvakrát sme dokázali znížiť dvojgólový náskok domácich a po góloch Bulejčíka a Mituchu sa dokonca dostať do vedenia. Skóre sa však v tejto časti hry menilo ako na hojdačke, domáci dokázali výsledok opäť otočiť, no dve minúty pred koncom dokázal Mitucha opäť vyrovnať.

Vstup do záverečnej tretiny nám však vôbec nevyšiel. Dokázali sme síce ubrániť zvyšné sekundy pri vylúčení Jakuba Ondrášika, po dvoch „zlepených“ góloch na prelome dvoch úvodných minút sme opäť prehrávali o dva góly. Napriek tomu sme dokázali nepriaznivý vývoj znova otočiť. O päť minút zavŕšil svoj zápasový hetrik Mitucha, čím zarovnal svoj počet presných extraligových zásahov na rovných tristo (!!!) a onedlho Patrik Bičan po Habánkovej prihrávke opäť vyrovnal. Strelecká prestrelka tým ale ešte ani zďaleka neskončila, pretože desať minút pred koncom otvoril strelecky disponovaný Mitucha svoju štvrtú gólovú stovku a onedlho si svoju gólovú akciu zopakovali aj Bičan s Habánkom. Vyzeralo to nádejne, ale tento zápas bol skrátka ako presýpacie hodiny a domáci dokázali v samom závere znova vyrovnať. Už v deviatej sekunde predĺženia bol vylúčený Rendl a domáci po polminútke dokázali presilovku zužitkovať na strelenie víťazného gólu. Dva body nám teda proti Nižnej už po druhý raz v tejto sezóne doslova „uleteli komínom“.

Záver zápasu, ktorý asi nemožno charakterizovať inak ako „bláznivú streleckú divočinu“, sme teda nezvládli a vo zvyšných troch zápasoch nám zostáva už len bojovať o obhájenie súčasného štvrtého miesta. Treba k nim pristúpiť s chladnou hlavou a plnou zodpovednosťou, aby sme sa vyhli príliš štedrým gólovým nádielkam v našej sieti, ktoré nás v poslednom čase prenasledujú v každom zápase takmer bez výnimky.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Dnes som veľmi nahnevaný, náš výkon nezniesol žiadne prísnejšie kritériá. Prvá tretina ustráchaná, úplne hrozná. Od tej druhej sme sa síce snažili zabojovať, ale robíme obrovské množstvo chýb a hlavne naivných faulov. Napriek tomu sme mohli a mali tento zápas vyhrať, keď otočíte v záverečnej tretine priebeh štyrmi gólmi za sebou, mali by ste si to ustrážiť. Nechcem to dnes podrobnejšie hodnotiť, lomcujú so mnou negatívne emócie.“