MUŽI - Extraliga - 16. kolo - 13. 01. 2024 17:50hod
ŠK LIDOBRATISLAVA
5:9
(1:4, 3:2, 1:3)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

6. Masár (Mitucha) – 0:1, 8. vlastný (Kušnárik) – 0:2, 9. Bulejčík – 0:3, 18. Bulejčík (Machara) – 1:4, 28. Babík (Kyselica) – 2:5, 30. Babík – 3:6, 52. Mitucha (Bulejčík) – 5:7, 53. A.Rendl (Kyselica) – 5:8, 60. Mitucha (Masár) – 5:9

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Machara 0+1, N.Ondrášik, J.Ondrášik, Vrábeľ, Dohál, B.Kollár – Mitucha 2+1, Masár 1+1, Bulejčík 2+1, Kyselica 0+2, Babík 2+0, A.Rendl 1+0, Habánek, Sleziak, Pavlíček. Tréner: J.Holovka

1:2

1:0

0:0

J.RIEČICKÝ - MÉSAROŠ

20:27

Začalo sa obojstranne dosť opatrne, prvú šancu v zápase až v 4. minúte nepremenil Masár. Ten istý hráč však tú ďalšiu o dve minúty už zužitkoval na vedúci gól a zahájil tak našu silnú trojminútovku. V 8. minúte si totiž zrazil loptičku po krížnej prihrávke do vlastnej siete domáci Kušnárik a hneď 80 sekúnd nato zvyšoval Bulejčík už na 0:3. V týchto fázach sme hrali zodpovedne, disciplinovane a boli sme mimoriadne efektívni. Domáci si nevytvorili veľa šancí, no v 16. minúte im vyšla pekná kombinačná akcia a Bachan znížil. Keď sa zdalo, že domáci by mohli prevziať iniciatívu, strelil krásnym príklepom z diaľky náš štvrtý gól Bulejčík.

V druhej tretine sa domáci výrazne zlepšili, napriek tomu sme sa dostávali do šancí. Najprv minul bránku v dobrej pozícii Mitucha, o dve minúty Kyselicovu príležitosť zlikvidoval Veninger. Nasledovala fáza rýchlo za sebou padajúcich gólov. Po vydarenej akcii skórovali najprv síce domáci, no netešili sa dlho, pretože zmätok v ich obrane dokázal využiť Babík. Na jeho gól však takmer okamžite odpovedal rovnakou mincou domáci kanonier Nôta. Hralo sa obojstranne vo vysokom tempe a v polovicu zápasu dal pomerne šťastný, no dôležitý gól z ostrého uhla opäť Babík. V 32. minúte Lido veľmi rýchlo využilo presilovú hru pri vylúčení Jakuba Ondrášika, domáci získali optickú prevahu a Klobučník v našej bránke mal viacero príležitostí vyniknúť.

Tretiu tretinu sme začali dosť nešťastne a zrejme s menšou koncentráciou. Hneď v 1. tretine tak znížil domáci Nehila na rozdiel jediného gólu. Nasledujúce fázy zápasu sme však zvládli. Domácim sa podarilo dostať nás na chvíľu pod tlak, no my sme hrozili nebezpečnými kontrami, z ktorých tie najvydarenejšie nepremenili Masár a Bulejčík, dorážku Macharu zblízka zázračne zlikvidoval Veninger. Karta sa začala obracať a osem minút pred koncom sme sa konečne dokázali presadiť aj gólovo, a to po presných zásahoch Mituchu a Rendla hneď dvakrát. Domáci sa síce snažili, vypracovali si pár šancí, ale väčšinou nezakončovali presne. Tri minúty pred koncom siahli ku hre bez brankára, no nevymysleli nič. Naopak, štyri naše pokusy mierili mimo prázdnej bránky, no jedenásť sekúnd pred koncom pečatil konečný výsledok po dlhej kolmej prihrávke Masára zblízka Mitucha.

Víťazstvo v klasickom „šesťbodovom“ zápase na pôde súpera je cenné a poteší, pred ďalšími ťažkými bojmi sme v tabuľke poskočili na tretie miesto. A už o týždeň, v sobotu 20. januára o 18,00 hostíme ďalšieho súpera, ktorý je o stupienok nad nami, košické Florko. Príďte našich chlapcov povzbudiť, pôjde o ďalší „šesťbodový“ zápas, v prípade úspechu máme možnosť sa aj na tohto súpera bodovo dotiahnuť.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Lido má svoju vysokú kvalitu, najmä ich prvá päťka je ozaj výborná. Našťastie v úvodnej tretine nás nie najlepšie napádali, čo sme dokázali využiť a dá sa povedať, že túto časť sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. V 2. tretine domáci hru skvalitnili, naopak, my sme urobili vzadu viacero chýb. Našťastie sme na góly súpera dokázali vždy rýchlo odpovedať. Záverečnú časť sme zvládli lepšie napriek tomu, že sme z nepozornosti hneď v jej úvode inkasovali. Myslím však, že sme zápas zvládli a zvíťazili zaslúžene. Chcel by som vyzdvihnúť najmä skvelú defenzívnu činnosť našej druhej formácie i výkon brankára Klobučníka, ktorý nastúpil po dlhej prestávke, zavinenej zranením. Hralo sa vo vysokom tempe, naše víťazstvo považujem za veľmi cenné a dôležité.“